Biden heeft covid en zegt toespraak in Las Vegas af
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft covid en heeft om die reden een voor later op woensdag (lokale tijd) geplande toespraak afgezegd. Dat meldt de voorzitter van UnidosUS, een burgerrechtenorganisatie voor latino's, tijdens een evenement in Las Vegas waar Biden zou spreken.
Volgens het Witte Huis vertoont Biden slechts milde symptomen van covid. Hij had in de namiddag last van een lopende neus en een droge hoest, waarop hij positief testte voor het virus. Hij vertrekt nu naar zijn thuisstaat Delaware waar hij "in zelfisolatie zijn taken blijft uitvoeren", aldus het Witte Huis.
De 81-jarige president is ingeënt tegen covid en heeft ook alle beschikbare boosters van het vaccin gekregen.
Bidens optreden tijdens de Democratische Conventie in Chicago lijkt niet in gevaar. Dat partijcongres begint pas op 19 augustus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
3 uur geleden