Biden, Harris en Trump gedenken aanval 7 oktober
WASHINGTON/MIAMI (ANP) - Joe Biden, Kamala Harris en Donald Trump herdenken los van elkaar de aanval van Hamas een jaar geleden op Israëlisch grondgebied. President Biden steekt samen met zijn vrouw en een rabbijn een 'herdenkingskaars' aan in het Witte Huis.
De Democratische presidentskandidaat en vicepresident Harris, plant samen met haar Joodse man Doug Emhoff in de tuin van haar residentie ruim 3,5 kilometer noordwestelijker een boom als herdenkingsmonument. De officiële residentie is sinds 1974 op een groot terrein van Defensie in de hoofdstad, de Naval Observatory. Emhoff gaat elders ook naar een Joodse herdenking in Washington van het American Jewish Committee.
Republikeins kandidaat voor de komende presidentsverkiezingen Trump houdt een eigen herdenkingsbijeenkomst op een golfresort in het noordwesten van Miami. Trump woont 100 kilometer noordelijker in Florida. Hij zal waarschijnlijk in zijn toespraak Biden en Harris verwijten maken over hun in zijn ogen falende beleid ten aanzien van het Midden-Oosten en Iran en ten aanzien van uitingen van antisemitisme.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
10 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
11 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
11 uur geleden