Biden, Harris en Trump gedenken aanval 7 oktober
WASHINGTON/MIAMI (ANP) - Joe Biden, Kamala Harris en Donald Trump herdenken los van elkaar de aanval van Hamas een jaar geleden op Israëlisch grondgebied. President Biden steekt samen met zijn vrouw en een rabbijn een 'herdenkingskaars' aan in het Witte Huis.
De Democratische presidentskandidaat en vicepresident Harris, plant samen met haar Joodse man Doug Emhoff in de tuin van haar residentie ruim 3,5 kilometer noordwestelijker een boom als herdenkingsmonument. De officiële residentie is sinds 1974 op een groot terrein van Defensie in de hoofdstad, de Naval Observatory. Emhoff gaat elders ook naar een Joodse herdenking in Washington van het American Jewish Committee.
Republikeins kandidaat voor de komende presidentsverkiezingen Trump houdt een eigen herdenkingsbijeenkomst op een golfresort in het noordwesten van Miami. Trump woont 100 kilometer noordelijker in Florida. Hij zal waarschijnlijk in zijn toespraak Biden en Harris verwijten maken over hun in zijn ogen falende beleid ten aanzien van het Midden-Oosten en Iran en ten aanzien van uitingen van antisemitisme.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
6 uur geleden