Biden, Harris en Trump gedenken aanval 7 oktober
WASHINGTON/MIAMI (ANP) - Joe Biden, Kamala Harris en Donald Trump herdenken los van elkaar de aanval van Hamas een jaar geleden op Israëlisch grondgebied. President Biden steekt samen met zijn vrouw en een rabbijn een 'herdenkingskaars' aan in het Witte Huis.
De Democratische presidentskandidaat en vicepresident Harris, plant samen met haar Joodse man Doug Emhoff in de tuin van haar residentie ruim 3,5 kilometer noordwestelijker een boom als herdenkingsmonument. De officiële residentie is sinds 1974 op een groot terrein van Defensie in de hoofdstad, de Naval Observatory. Emhoff gaat elders ook naar een Joodse herdenking in Washington van het American Jewish Committee.
Republikeins kandidaat voor de komende presidentsverkiezingen Trump houdt een eigen herdenkingsbijeenkomst op een golfresort in het noordwesten van Miami. Trump woont 100 kilometer noordelijker in Florida. Hij zal waarschijnlijk in zijn toespraak Biden en Harris verwijten maken over hun in zijn ogen falende beleid ten aanzien van het Midden-Oosten en Iran en ten aanzien van uitingen van antisemitisme.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger zegt in Teheran het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde, de elitetroepen van het Iraanse regime, te hebben vernietigd. Sinds zaterdagochtend voeren de Verenigde Staten samen met Israël aanvallen uit op Iran om de regering van dat land omver te werpen.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Turkije is bereid te bemiddelen in de strijd in het Midden-Oosten, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagavond op X. Ze verwelkomt die bereidheid, net zoals de insteek van Turkije om een oplossing te vinden via vreedzame middelen. "We zijn het erover eens dat diplomatie de enige haalbare weg voorwaarts is", schrijft de politica.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De gebeurtenissen in Iran mogen niet leiden tot escalatie, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas zondagavond in een verklaring namens de 27 EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Als dat wel gebeurt, bedreigt dat onder meer het Midden-Oosten en Europa met onvoorspelbare gevolgen, ook op economisch gebied.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De partij van de voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad heeft ontkend dat hij dood is. Het Iraanse staatspersbureau ILNA meldde dat hij zaterdag bij een luchtaanval op zijn huis in het oosten van Teheran was omgekomen, maar dat klopt volgens de partij Dolate Bahar niet, aldus hetzelfde persbureau. Ook familieleden zouden hebben gezegd dat de 69-jarige politicus niet om het leven is gekomen.
1 uur geledenKARACHI (ANP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten in verschillende plaatsen in Pakistan zijn volgens plaatselijke media meer dan twintig doden gevallen. Bij het consulaat van de VS in de havenstad Karachi vielen negen doden en tientallen gewonden toen er geschoten werd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Duizenden aanhangers van Hezbollah hielden zondag een mars in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, het bolwerk van de Libanese beweging. Ze rouwden om de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei, die zaterdagmorgen omkwam bij een luchtaanval op Teheran.
3 uur geledenWASHINGTON/MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft in een vraaggesprek met het blad The Atlantic gezegd dat de leiders van Iran willen praten en dat hij daarmee akkoord gaat. In het sultanaat Oman werd gemeld dat Iran openstaat voor inspanningen om de toestand te de-escaleren. Oman heeft bemiddeld als tussenpersoon in recente gesprekken tussen Iran en de VS in onder meer Genève.
3 uur geleden