Biden: hackers zullen gestraft worden
WASHINGTON (ANP) - De toekomstig Amerikaanse president Joe Biden heeft harde straffen beloofd voor de mensen die achter de cyberaanvallen op Amerikaanse overheidsinstanties en bedrijven zitten. "De aanval baart me grote zorgen," zei Biden.
Biden beloofde donderdag snelle actie te ondernemen vanaf de dag dat hij als president aan het werk gaat en dat zijn team de aanval tot een topprioriteit zal maken. Ook beloofde Biden dat de partijen die verantwoordelijk zijn voor dergelijke cyberaanvallen "zullen boeten" voor hun daden.
"Onze tegenstanders moeten weten dat ik als president niet werkeloos zal toekijken bij cyberaanvallen op onze natie," zei hij in een verklaring.
Meer uit Buitenland
COLOMBO (ANP/AFP) - Een rechtbank in Sri Lanka heeft een voormalige politiechef ter dood veroordeeld, omdat hij in 2019 dodelijke bomaanslagen in het land niet heeft weten te voorkomen. Daarbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders. Meer dan 500 mensen raakten gewond.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gereageerd op de aankomst van tienduizenden migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Trump noemde het volgens Fox News "verschrikkelijk" en zei dat de Verenigde Staten hetzelfde lot wacht als de Democraten aan de macht komen.
24 minuten geledenCEUTA (ANP) - Bij de grootschalige toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta zijn zeker 43 mensen omgekomen, meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van de politie. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. De hulpdiensten zoeken nog naar eventuele verdere slachtoffers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Tilburg een 44-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij de voorbereiding van twee ontvoeringen in het criminele circuit. De arrestatie vond plaats in het kader van een groot onderzoek naar internationale cocaïnehandel vanuit Zuid-Amerika. Vrijdag bepaalde de rechter-commissaris dat de man de komende twee weken in de cel blijft, zegt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) is er geen sprake van migranten die vanuit de Spaanse exclave Ceuta doorreizen naar het Europese continent of andere EU-lidstaten. Dat meldt hij in een update over de situatie in Ceuta op X.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de neergestorte raket in de nacht van woensdag op donderdag, meldt premier Donald Tusk op X. Hij zei al snel te vermoeden dat het ging om een Russische raket, maar dat is inmiddels bevestigd.
1 uur geledenHULL (ANP/RTR) - Een Britse uitvaartondernemer heeft een celstraf van twintig jaar gekregen voor het achterhouden van lichamen. Hij vertelde families dat hun dierbaren begraven of gecremeerd waren, maar in werkelijkheid liet hij tientallen lichamen soms jarenlang liggen. Bovendien stal hij geld dat uitvaartgasten aan goede doelen wilden doneren.
2 uur geleden