Biden: hackers zullen gestraft worden
WASHINGTON (ANP) - De toekomstig Amerikaanse president Joe Biden heeft harde straffen beloofd voor de mensen die achter de cyberaanvallen op Amerikaanse overheidsinstanties en bedrijven zitten. "De aanval baart me grote zorgen," zei Biden.
Biden beloofde donderdag snelle actie te ondernemen vanaf de dag dat hij als president aan het werk gaat en dat zijn team de aanval tot een topprioriteit zal maken. Ook beloofde Biden dat de partijen die verantwoordelijk zijn voor dergelijke cyberaanvallen "zullen boeten" voor hun daden.
"Onze tegenstanders moeten weten dat ik als president niet werkeloos zal toekijken bij cyberaanvallen op onze natie," zei hij in een verklaring.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Door nachtelijke Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn ten minste 21 doden gevallen, melden de hulpdiensten. Daarnaast zouden 85 mensen gewond zijn geraakt, onder wie twee kinderen. Eerder werden zeventien doden gemeld.
23 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Door een bomexplosie in de Syrische hoofdstad Damascus zijn zeker vijf doden gevallen. Nog eens zestien mensen raakten gewond, melden de Syrische autoriteiten.
25 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement namens het hele land excuses aangeboden aan vrouwen die in de vorige eeuw onder druk hun kinderen hebben afgestaan. Hij sprak terwijl gedupeerden toekeken vanaf de publieke tribune over een "schandvlek" in de Britse geschiedenis en bevestigde dat wordt gekeken naar compensatieregelingen.
3 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen wil af van het verbod op het plaatsen van kernwapens op zijn grondgebied. Het parlement gaat die bepaling uit de grondwet halen, zegt president Gitanas Nausėda, net als NAVO-bondgenoot Finland dit voorjaar al deed.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat donderdag stil bij de grote Hamas-aanval van 7 oktober 2023, duizend dagen geleden. Er staan zowel herdenkingen gepland als protesten over het optreden van de autoriteiten rond de aanval.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De burgemeester van Kyiv heeft de aanval op de Oekraïense hoofdstad de grootste tot dusver in de oorlog met Rusland genoemd. "Morgen, 3 juli, is uitgeroepen tot dag van rouw in Kyiv, ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de meest omvangrijke aanval van de vijand op de hoofdstad", stelt Vitali Klitsjko op sociale media.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Buitenlandchef Kaja Kallas van de Europese Unie wil na nieuwe aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv de druk op Rusland verder opvoeren. "Woorden van veroordeling alleen zullen de aanvallen op Kyiv niet stoppen. Alleen aanhoudende militaire steun aan Oekraïne en verhoogde druk op Moskou kunnen daar verandering in brengen", stelt ze op X.
7 uur geleden