Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden haalt uit naar Trump vanwege onthullingen boek Bolton

Biden haalt uit naar Trump vanwege onthullingen boek Bolton

WASHINGTON (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft in een verklaring fel gereageerd op de onthulling dat president Donald Trump bereid was om met hulp van China herkozen te worden. Volgens Biden heeft Trump met het voorstel zijn eed om het Amerikaanse volk te dienen gebroken en schendt hij de democratische waarden in de Verenigde Staten.

Voormalig veiligheidsadviseur John Bolton schrijft volgens Amerikaanse media in zijn nog niet gepubliceerde boek dat Trump de Chinese president Xi Jinping vroeg om meer boerenproducten uit de VS te kopen, omdat hij zo meer kans zou hebben om herkozen te worden. Het campagneteam van Trump heeft de beschuldigingen afgedaan als leugens.

"Als dit waar is, is het niet alleen moreel verwerpelijk, maar Donald Trump schendt daarmee ook de eed die hij heeft gezworen om de Amerikaanse bevolking te dienen en de Amerikaanse belangen te verdedigen", aldus Biden.

De voormalig vicepresident noemt in de verklaring het antwoord van Trump op het coronavirus ontoereikend. "Ons land en de wereld lijden al maanden onder het coronavirus. En dat is vele malen erger door het gebrek aan leidinggevende kwaliteiten van Donald Trump en doordat hij geen goede reactie wist te vormen tegen de crisis."

"Waarom deed hij niets toen alle alarmbellen al afgingen", vraagt Biden zich af. "Omdat hij een handelsovereenkomst wilde met China, zodat hij daarmee kon pochen tijdens zijn campagnerally's.

De president houdt zaterdag zijn eerste rally in Tulsa, Oklahoma sinds de uitbraak van het coronavirus in de VS.

Meer uit Buitenland

Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

1 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

5 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

11 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

11 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

18 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

22 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

22 uur geleden