Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen

Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat Cuba van de lijst met landen die terrorisme sponsoren halen, meldt het Witte Huis. Dat doet hij in ruil voor de vrijlating van een "aanzienlijk" aantal politieke gevangenen.

Cuba werd vier jaar geleden op de terrorismelijst gezet, omdat het land een toevluchtsoord zou hebben geboden aan terroristen. Dat gebeurde nog net onder de regering van Donald Trump, die over bijna een week het presidentschap overneemt van Biden.

De sancties die destijds zijn ingesteld, worden nu versoepeld. Beperkingen op bepaalde financiële transacties met Cubanen die banden hebben met het leger of de overheid worden opgeheven.

Beslissing geprezen

Cuba heeft de beslissing van Biden geprezen, maar wil nog niet te vroeg juichen. President Miguel Díaz-Canel stelde dat de volgende Amerikaanse regering onder Trump het besluit weer kan terugdraaien.

Díaz-Canel maakte ook bekend 553 gevangenen "geleidelijk" vrij te laten. Naar eigen zeggen heeft hij die beslissing genomen na een gesprek met het Vaticaan.

Meer uit Buitenland

Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

1 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

1 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

3 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

5 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

9 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

11 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

11 uur geleden