Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen

Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat Cuba van de lijst met landen die terrorisme sponsoren halen, meldt het Witte Huis. Dat doet hij in ruil voor de vrijlating van een "aanzienlijk" aantal politieke gevangenen.

Cuba werd vier jaar geleden op de terrorismelijst gezet, omdat het land een toevluchtsoord zou hebben geboden aan terroristen. Dat gebeurde nog net onder de regering van Donald Trump, die over bijna een week het presidentschap overneemt van Biden.

De sancties die destijds zijn ingesteld, worden nu versoepeld. Beperkingen op bepaalde financiële transacties met Cubanen die banden hebben met het leger of de overheid worden opgeheven.

Beslissing geprezen

Cuba heeft de beslissing van Biden geprezen, maar wil nog niet te vroeg juichen. President Miguel Díaz-Canel stelde dat de volgende Amerikaanse regering onder Trump het besluit weer kan terugdraaien.

Díaz-Canel maakte ook bekend 553 gevangenen "geleidelijk" vrij te laten. Naar eigen zeggen heeft hij die beslissing genomen na een gesprek met het Vaticaan.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

5 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

5 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

6 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

8 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

8 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

9 uur geleden