Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat Cuba van de lijst met landen die terrorisme sponsoren halen, meldt het Witte Huis. Dat doet hij in ruil voor de vrijlating van een "aanzienlijk" aantal politieke gevangenen.
Cuba werd vier jaar geleden op de terrorismelijst gezet, omdat het land een toevluchtsoord zou hebben geboden aan terroristen. Dat gebeurde nog net onder de regering van Donald Trump, die over bijna een week het presidentschap overneemt van Biden.
De sancties die destijds zijn ingesteld, worden nu versoepeld. Beperkingen op bepaalde financiële transacties met Cubanen die banden hebben met het leger of de overheid worden opgeheven.
Beslissing geprezen
Cuba heeft de beslissing van Biden geprezen, maar wil nog niet te vroeg juichen. President Miguel Díaz-Canel stelde dat de volgende Amerikaanse regering onder Trump het besluit weer kan terugdraaien.
Díaz-Canel maakte ook bekend 553 gevangenen "geleidelijk" vrij te laten. Naar eigen zeggen heeft hij die beslissing genomen na een gesprek met het Vaticaan.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
24 minuten geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
3 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
6 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
8 uur geleden