Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen

Biden haalt Cuba van terrorismelijst in ruil voor gevangenen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat Cuba van de lijst met landen die terrorisme sponsoren halen, meldt het Witte Huis. Dat doet hij in ruil voor de vrijlating van een "aanzienlijk" aantal politieke gevangenen.

Cuba werd vier jaar geleden op de terrorismelijst gezet, omdat het land een toevluchtsoord zou hebben geboden aan terroristen. Dat gebeurde nog net onder de regering van Donald Trump, die over bijna een week het presidentschap overneemt van Biden.

De sancties die destijds zijn ingesteld, worden nu versoepeld. Beperkingen op bepaalde financiële transacties met Cubanen die banden hebben met het leger of de overheid worden opgeheven.

Beslissing geprezen

Cuba heeft de beslissing van Biden geprezen, maar wil nog niet te vroeg juichen. President Miguel Díaz-Canel stelde dat de volgende Amerikaanse regering onder Trump het besluit weer kan terugdraaien.

Díaz-Canel maakte ook bekend 553 gevangenen "geleidelijk" vrij te laten. Naar eigen zeggen heeft hij die beslissing genomen na een gesprek met het Vaticaan.

Meer uit Buitenland

Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

20 minuten geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

24 minuten geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

3 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

3 uur geleden
Britse media: brand bij Joodse winkel in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.

4 uur geleden
Brussel neemt nieuwe maatregelen voor betere humanitaire hulp

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".

4 uur geleden
Ex-terroriste RAF veroordeeld tot 13 jaar voor roofovervallen

VERDEN (ANP/DPA) - Een voormalige terroriste van de Rote Armee Fraktion, Daniela Klette, is in het Noord-Duitse Verden tot dertien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor zes gewelddadige roofovervallen tussen 1999 en 2016. De extreemlinkse RAF hield op te bestaan in 1998 en Klette was ondergedoken.

4 uur geleden