Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: geweld tegen Iran om kernwapens is 'laatste redmiddel'

Biden: geweld tegen Iran om kernwapens is 'laatste redmiddel'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden is bereid geweld tegen Iran te gebruiken om te voorkomen dat het land kernwapens ontwikkelt, maar alleen als "laatste redmiddel", zei hij tegen een Israëlische nieuwszender. Biden is op dit moment in Israël en bezoekt later deze week ook Saudi-Arabië.

In het tv-interview gaf Biden ook aan dat hij van plan is de Iraanse Revolutionaire Garde op de Amerikaanse lijst van buitenlandse terroristische organisaties te houden, zelfs als dat de atoomdeal uit 2015 voorgoed de nek omdraait. Onder president Donald Trump zegden de VS medewerking aan het atoomakkoord op, maar onder Biden zijn er weer onderhandelingen opgestart om het nieuw leven in te blazen, tot nu toe zonder succes.

Iran stemde in 2015 in met beperkingen van zijn nucleaire activiteiten en toezicht daarop in ruil voor de opheffing van internationale sancties. Het land heeft sinds het vertrek van de VS meer uranium verrijkt dan was afgesproken.

Meer uit Buitenland

Jemenitische regeringstroepen vallen Houthi's aan

SANAA (ANP/RTR) - Jemenitische strijdkrachten van de internationaal erkende regering hebben aanvallen uitgevoerd op de Houthi's in de hoofdstad Sanaa en de noordelijke provincie Saada. Dat meldde een woordvoerder van de strijdkrachten in de nacht van zaterdag op zondag.

2 uur geleden
VS zetten twee leden Iraanse VN-delegatie uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben twee leden van de Iraanse delegatie bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties het land uitgezet. Ze waren ondanks een bevel om te vertrekken in de VS gebleven, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

2 uur geleden
Hamasleider in Gaza doelwit van dodelijke Israëlische aanval

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft zaterdag geprobeerd de leider van Hamas in Gaza te doden met een luchtaanval op een appartement. Volgens lokale functionarissen stierven vijf mensen door de aanval. Het is onduidelijk of Hamaskopstuk Ali al-Amoudi nog leeft.

4 uur geleden
Netanyahu nodigt Indiase flydubai-piloot uit als eregast

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Indiase piloot van het flydubai-toestel dat woensdag een noodlanding maakte, uitgenodigd voor een bezoek aan Israël. Hij wil Smit Machchhar ontvangen als eregast.

6 uur geleden
Exitpoll: partij van premier Kulbergs wint Letse verkiezingen

RIGA (ANP/RTR) - In Letland heeft de partij van premier Andris Kulbergs volgens exitpolls de verkiezingen gewonnen met een onverwacht ruime marge. De verkiezingen stonden voor een belangrijk deel in het teken van waarschuwingen voor mogelijke Russische agressie.

6 uur geleden
Oppositie Spanje wil verkiezingen na debacle premier in parlement

MADRID (ANP) - De leider van de grootste Spaanse oppositiepartij, Alberto Núñez Feijóo van de PP, heeft opgeroepen tot verkiezingen na een zware nederlaag van de socialistische premier Pedro Sánchez in het parlement.

7 uur geleden
Hoofd gevangeniswezen Tennessee stapt op na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Het hoofd van het gevangeniswezen in de Amerikaanse staat Tennessee, Frank Strada, treedt terug na de mislukte executie van een wegens moord veroordeelde vrouw, Christa Pike. De gouverneur van de staat, Bill Lee, heeft gezegd dat Strada zijn ontslag heeft aangeboden en deze maand vertrekt. Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar de kwestie.

9 uur geleden