Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: geweld tegen Iran om kernwapens is 'laatste redmiddel'

Biden: geweld tegen Iran om kernwapens is 'laatste redmiddel'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden is bereid geweld tegen Iran te gebruiken om te voorkomen dat het land kernwapens ontwikkelt, maar alleen als "laatste redmiddel", zei hij tegen een Israëlische nieuwszender. Biden is op dit moment in Israël en bezoekt later deze week ook Saudi-Arabië.

In het tv-interview gaf Biden ook aan dat hij van plan is de Iraanse Revolutionaire Garde op de Amerikaanse lijst van buitenlandse terroristische organisaties te houden, zelfs als dat de atoomdeal uit 2015 voorgoed de nek omdraait. Onder president Donald Trump zegden de VS medewerking aan het atoomakkoord op, maar onder Biden zijn er weer onderhandelingen opgestart om het nieuw leven in te blazen, tot nu toe zonder succes.

Iran stemde in 2015 in met beperkingen van zijn nucleaire activiteiten en toezicht daarop in ruil voor de opheffing van internationale sancties. Het land heeft sinds het vertrek van de VS meer uranium verrijkt dan was afgesproken.

Meer uit Buitenland

Exitpoll: partij van premier Kulbergs wint Letse verkiezingen

RIGA (ANP/RTR) - In Letland heeft de partij van premier Andris Kulbergs volgens exitpolls de verkiezingen gewonnen met een onverwacht ruime marge. De verkiezingen stonden voor een belangrijk deel in het teken van waarschuwingen voor mogelijke Russische agressie.

30 minuten geleden
Oppositie Spanje wil verkiezingen na debacle premier in parlement

MADRID (ANP) - De leider van de grootste Spaanse oppositiepartij, Alberto Núñez Feijóo van de PP, heeft opgeroepen tot verkiezingen na een zware nederlaag van de socialistische premier Pedro Sánchez in het parlement.

1 uur geleden
Hoofd gevangeniswezen Tennessee stapt op na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Het hoofd van het gevangeniswezen in de Amerikaanse staat Tennessee, Frank Strada, treedt terug na de mislukte executie van een wegens moord veroordeelde vrouw, Christa Pike. De gouverneur van de staat, Bill Lee, heeft gezegd dat Strada zijn ontslag heeft aangeboden en deze maand vertrekt. Er loopt een onafhankelijk onderzoek naar de kwestie.

2 uur geleden
Bronnen: ShinyHunters-lid opgepakt in Jordanië

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een belangrijk lid van de hackersgroep ShinyHunters is eerder deze week in Jordanië gearresteerd, melden ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens de bronnen werkt de verdachte mee met de FBI om andere leden van de groep te identificeren.

3 uur geleden
Rusland waarschuwt buitenlanders voor verblijf in Kyiv

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft buitenlandse diplomaten en andere bezoekers gemaand de Oekraïense hoofdstad Kyiv te mijden. Naar aanleiding van de verhevigde Oekraïense raket- en droneaanvallen op "burgers in Rusland en op de civiele infrastructuur" worden meer "systematische aanvallen op militaire doelen in Kyiv en andere Oekraïense steden" uitgevoerd, aldus Moskou.

4 uur geleden
Catalaanse premier waarschuwt voor 'mini-orkaan'

BARCELONA (ANP) - De Catalaanse regiopremier Salvador Illa heeft voor uitzonderlijk noodweer gewaarschuwd en uitgebreide voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Hij spreekt van "een mediterrane mini-orkaan" die vooral de kust van Gerona, Barcelona en Tarragona met regen en wind zal treffen, aldus Spaanse media.

5 uur geleden
Protesten in Spanje na verwerpen steunmaatregelen voor huurders

MADRID (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Madrid en andere Spaanse steden de straat opgegaan om betaalbare huisvesting te eisen. De protesten volgen nadat steunmaatregelen voor huurders vrijdag door het Spaanse parlement werden verworpen.

6 uur geleden