Biden: geen teken dat Rusland gebruik kernwapens overweegt
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden uitte woensdag opnieuw kritiek op het bevriezen van het nucleaire ontwapeningsverdrag New START door Rusland, maar hij benadrukte dat er geen aanwijzing was dat Moskou dichterbij het daadwerkelijk gebruik van een kernwapen kwam.
"Het is een grote vergissing om dat te doen, niet erg verantwoordelijk", vertelde Biden aan ABC News in Polen. "Maar ik lees daar niet in dat hij erover denkt om kernwapens of iets dergelijks te gebruiken." Biden merkte verder op dat hij 'geen bewijs' had gezien van enige verandering in het standpunt van Moskou over het gebruik van kernwapens.
Het New START-verdrag beperkt het aantal kernwapens dat de twee grootmachten bezitten. Poetins aankondiging werd internationaal veroordeeld, hoewel de Russische minister van Buitenlandse Zaken later zei dat Moskou op een 'verantwoorde' manier zou blijven voldoen aan de beperkingen van het verdrag tot het in februari 2026 afloopt.
Biden vertelde ABC News dat hij "er zeker van was dat we er wel uit zouden komen", zonder verder uit te weiden.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
7 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
7 uur geleden