Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: geen teken dat Rusland gebruik kernwapens overweegt

Biden: geen teken dat Rusland gebruik kernwapens overweegt

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden uitte woensdag opnieuw kritiek op het bevriezen van het nucleaire ontwapeningsverdrag New START door Rusland, maar hij benadrukte dat er geen aanwijzing was dat Moskou dichterbij het daadwerkelijk gebruik van een kernwapen kwam.

"Het is een grote vergissing om dat te doen, niet erg verantwoordelijk", vertelde Biden aan ABC News in Polen. "Maar ik lees daar niet in dat hij erover denkt om kernwapens of iets dergelijks te gebruiken." Biden merkte verder op dat hij 'geen bewijs' had gezien van enige verandering in het standpunt van Moskou over het gebruik van kernwapens.

Het New START-verdrag beperkt het aantal kernwapens dat de twee grootmachten bezitten. Poetins aankondiging werd internationaal veroordeeld, hoewel de Russische minister van Buitenlandse Zaken later zei dat Moskou op een 'verantwoorde' manier zou blijven voldoen aan de beperkingen van het verdrag tot het in februari 2026 afloopt.

Biden vertelde ABC News dat hij "er zeker van was dat we er wel uit zouden komen", zonder verder uit te weiden.

Meer uit Buitenland

VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

45 minuten geleden
VN: 100.000 mensen vluchtten uit Teheran in twee dagen oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.

47 minuten geleden
Meer dan 70 doden in Libanon sinds uitbreken nieuwe gevechten

BEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Irak getroffen door totale stroomstoring

BAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.

2 uur geleden
Qatar tegen buurland Iran: we worden meegesleept in oorlog

DOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.

2 uur geleden
Rusland laat twee Oekraïens-Hongaarse krijgsgevangenen vrij

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland gaat twee krijgsgevangenen vrijlaten die zowel de Hongaarse als de Oekraïense nationaliteit hebben. Dat zei president Poetin woensdag na een ontmoeting met de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken in Moskou.

2 uur geleden
Slowakije trekt omstreden klokkenluiderswet in

BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije trekt een omstreden wet in die de bescherming van klokkenluiders zou beperken, meldt premier Robert Fico. De wet werd afgelopen december vlak na de invoering al opgeschort, in afwachting van een uitspraak van het grondwettelijk hof over de inhoud. Fico zei zich nu te willen focussen op "wat we vandaag de dag belangrijk vinden". De klokkenluiderswet zou het onderhandelen met Brussel bemoeilijken over "olie-, gas- en elektriciteitsprijzen".

2 uur geleden