Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: geen mandaat benoemen hoge rechter midden in verkiezingen

Biden: geen mandaat benoemen hoge rechter midden in verkiezingen

CLEVELAND (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft in het eerste verkiezingsdebat gesteld dat president Donald Trump geen mandaat heeft om een nieuwe hoge rechter te benoemen omdat Amerikanen al gestemd hebben in de huidige verkiezingen. President Donald Trump zegt dat zijn presidentschap en de Republikeinse meerderheid in de Senaat hem wel degelijk een mandaat geeft.

Volgens Biden staat er veel op het spel met de benoeming van de zetel in het Hooggerechtshof die vrijkwam met de dood van hoge rechter Ruth Bader Ginsburg. Trumps kandidaat voor het Hooggerechtshof Amy Coney Barrett wil volgens Biden af van de zorgverzekeringswet Obamacare en het recht op abortus.

Nadat Trump en Biden allebei twee minuten hadden gesproken, ontspoorde het debat al snel doordat het onderwerp naar Obamacare verschoof. Beide kandidaten vielen elkaar geregeld in de rede en president Trump kwam al snel in botsing met debatmoderator Chris Wallace.

Trump noemde Obamacare "een ramp" en zei de zorgverzekeringswet te duur te vinden. "Alles wat Trump zegt is een leugen", klaagde Biden.

Meer uit Buitenland

VS, Egypte, Turkije en Qatar praten vrijdag over vrede in Gaza

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.

5 uur geleden
Zelensky wil NAVO-toetreding niet uit grondwet halen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".

7 uur geleden
Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

8 uur geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

8 uur geleden
Boeren beginnen met mars naar Europese wijk in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.

8 uur geleden
Levenslang voor man die op menigte Mannheim inreed

MANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.

9 uur geleden
Frankrijk wil Mercosur-deal nog altijd niet ondertekenen

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.

9 uur geleden