
Biden geeft plannen voor steunpakket vrij
WASHINGTON (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Joe Biden heeft plannen voor een steunpakket van 1,9 biljoen dollar (ongeveer 1560 miljard euro), meldt The Washington Post die op de hoogte is van de plannen. Biden zal het steunpakket naar verwachting rond 01.15 uur in de nacht van donderdag op vrijdag officieel bekendmaken. Het pakket, het "Amerikaanse reddingsplan" genoemd, moet de Verenigde Staten helpen om de coronapandemie en de zware economische omstandigheden waarin het land verkeert, door te komen. Eerder gaf vertrekkend president Donald Trump al toestemming voor twee andere steunpakketten.
400 miljard dollar uit het plan van Biden moet gaan naar de directe bestrijding van het coronavirus. Zo moeten er meer vaccinaties en coronatesten plaatsvinden. Daarnaast wordt geld uitgetrokken om het heropenen van scholen mogelijk te maken. 1 biljoen dollar wordt in het plan beschikbaar gesteld om families op economisch gebied te helpen, bijvoorbeeld door het verhogen van het minimumloon naar 15 dollar per uur. Ook gaat 440 miljard dollar naar onder meer bedrijven en naar een noodfonds voor lokale regeringen.
De VS behoren tot de zwaarst getroffen landen door de coronapandemie. Donderdag meldde het land 4200 sterfgevallen als gevolg van het virus, een nieuw dagrecord. Ook op economisch vlak heeft de pandemie grote gevolgen voor het land. Vorige week vroegen bijna 1 miljoen Amerikanen een werkloosheidsuitkering aan, het grootste aantal sinds augustus.
Biden wordt op 20 januari officieel geïnaugureerd als nieuwe president van de VS. In februari wil hij vervolgens met een uitgebreider hulpplan komen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techgraadmeter Nasdaq heeft vrijdag een nieuwe recordslotstand bereikt op de aandelenbeurzen in New York. Ook andere beursindices zijn hoger gesloten. Beleggers speculeerden meer op een renteverlaging volgende maand door de Federal Reserve.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) heeft de verwachtingen voor de wereldwijde goederenhandel voor dit jaar verhoogd. Dat komt vooral doordat de Verenigde Staten in het eerste kwartaal veel meer goederen hadden geïmporteerd, in aanloop naar de aangekondigde importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis wil binnenkort een decreet uitvaardigen om "desinformatie" over plannen voor importheffingen op goud op te helderen. Dit meldt onder meer persbureau Bloomberg op basis van een anonieme ambtenaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van Donald Trump bereidt een beursgang van hypotheekverstrekkers Fannie Mae en Freddie Mac voor, melden ingewijden aan The Wall Street Journal (WSJ). Mogelijk kunnen de aandelen van de door de overheid gecontroleerde hypotheekreuzen dit jaar al verhandeld worden.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Noorwegen bereidt een nieuwe ronde vergunningen voor boringen naar olie en aardgas bij de Noorse kust voor. Dit meldt de Noorse minister van Energie vrijdag. Het is de eerste aanbieding van nieuwe boorvergunningen in onontgonnen gebieden sinds 2021.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is vrijdag licht lager geëindigd, na de dagwinst van donderdag. Beleggers waren terughoudender, nadat donderdag bekend werd dat Donald Trump en Vladimir Poetin elkaar ontmoeten om te praten over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse branchevereniging voor edelmetalen heeft bezorgd gereageerd op de verhoging van de Amerikaanse importheffing voor goud naar 39 procent. De Financial Times (FT) meldde vrijdag dat de Verenigde Staten een importheffing hebben ingesteld op goudstaven van een kilo of 100 ounce, zo'n 2,8 kilo.
5 uur geleden