Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden geeft openheid over bezoekers Witte Huis

Biden geeft openheid over bezoekers Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Verenigde Staten heeft vrijdag een logboek gepubliceerd met daarin de namen van bezoekers van het Witte Huis in januari. De regering-Biden is de eerste die volledige openheid zal geven over wie in het eerste jaar van de ambtstermijn van de president bij hem over de vloer komt, en zal dat maandelijks gaan doen. Toenmalig president Donald Trump maakte een einde aan dat beleid, een erfenis van zijn voorganger Barack Obama.

Het Witte Huis wil met het beleid invulling geven aan beloftes over "integriteit, transparantie en vertrouwen in de overheid" die Biden heeft gedaan. In de logboeken is te zien wie het terrein van het Witte Huis wanneer heeft betreden en verlaten, en in welke hoedanigheid. In het eerste vrijgegeven logboek, van 20 januari tot 31 januari, staan zo'n 400 notities, meldt het Witte Huis.

Op de lijst staan mogelijk niet alle bezoekers van het Witte Huis in Bidens eerste twaalf dagen vermeld. "In lijn met het beleid van de regering-Obama, zal sommige informatie om redenen van privacy, nationale veiligheid of anderszins worden achtergehouden", staat in een verklaring van het Witte Huis.

Wel zal het kantoor van de president elke maand bekendmaken hoeveel bezoeken om die redenen onvermeld zijn gebleven en later alsnog informatie vrijgeven als die niet meer gevoelig is.

Meer uit Buitenland

Reisverbod in New York vanwege naderende winterstorm

NEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.

9 minuten geleden
Syrië sluit IS-kamp Al-Hol

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.

59 minuten geleden
FT: Rusland gaat draagbare raketsystemen leveren aan Iran

MOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.

1 uur geleden
Buitenlandminister Iran verwacht oplossing in gesprekken met VS

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.

1 uur geleden
Premier Groenland over Trumps ziekenhuisschip: nee, bedankt

NUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".

2 uur geleden
Protesten in Iran laaien opnieuw op bij universiteiten

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.

3 uur geleden
Secret Service doodt man die Mar-a-Lago wilde binnendringen

MAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.

4 uur geleden