Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden geeft opdracht gevoelige documenten beter te beveiligen

Biden geeft opdracht gevoelige documenten beter te beveiligen

WASHINGTON (ANP) - Na het grote lek van vertrouwelijke Amerikaanse overheidsdocumenten heeft president Joe Biden opdracht gegeven om gevoelige informatie beter te beveiligen. Hij wil de verspreiding van geheime documenten verder beperken om lekken zoals deze te voorkomen.

Biden is blij dat Jack Teixeira, de man die de inlichtingen vermoedelijk heeft gelekt, is opgepakt en prijst de politie. De 21-jarige Teixeira werkt voor de luchtmacht en had daardoor toegang tot de documenten. Hij is aangeklaagd voor het ongeoorloofd bewaren en doorgeven van defensie-informatie en geheime documenten.

De president zegt dat nog altijd wordt gekeken of de stukken authentiek zijn of dat ermee is geknoeid. Eerder zei het Pentagon namelijk al dat veel informatie niet leek te kloppen.

Biden zegt dat de nationale veiligheidsdienst nauw samenwerkt met bevriende landen. In de gelekte documenten staat ook informatie over de militaire staat van bondgenoten van de VS, zoals Israël, Zuid-Korea en Turkije.

Meer uit Buitenland

Meer dan 200 celstraffen uitgedeeld na rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.

1 uur geleden
Canada en Turkije halen banden aan bij bezoek Carney aan Erdogan

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Canada en Turkije gaan meer met elkaar samenwerken, vooral op het gebied van handel, energie en defensie. De Canadese premier Mark Carney was op bezoek bij de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om de nauwere samenwerking te bezegelen.

2 uur geleden
Studentenprotest in Parijs mag van rechter toch doorgaan

PARIJS (ANP) - Een studentenprotest in de binnenstad van Parijs mag donderdag toch doorgaan. Een rechter heeft het verbod opgeschort, schrijven Franse media. Het protest moest om 14.00 uur van start gaan, maar werd rond dat tijdstip goedgekeurd. Volgens Le Parisien is de mars van de studentenbeweging Interfac inmiddels begonnen.

4 uur geleden
Zelensky beticht Rusland van inzet clustermunitie tegen Kyiv

KYIV (ANP) - Bij de nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne zijn drie ballistische raketten met clustermunitie ingezet. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Dergelijke munitie springt open voordat ze inslaat, om uiteen te vallen in meerdere kleinere springkoppen en zo meer schade aan te richten.

4 uur geleden
Versterking Frontex baart deel Europarlementariërs grote zorgen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie presenteert komende week haar nieuwe voorstel voor versterking van de EU-grensbewakingsdienst Frontex. De Groenen maken zich grote zorgen over wat er tot nu toe over bekend is, onder wie de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (PRO). Zij waarschuwt op voorhand voor de schending van het EU-recht en de mensenrechten als Frontex een stevigere rol krijgt bij het uitzetten van afgewezen asielzoekers naar landen buiten de EU.

5 uur geleden
Zwitserland en Oostenrijk bevestigen vrijlating ontvoerde vrouwen

BENGHAZI (ANP/AFP) - Een Zwitserse en Oostenrijkse vrouw die meer dan anderhalf jaar geleden werden ontvoerd in Niger, zijn vrijgelaten. Dit meldden de Zwitserse en Oostenrijkse autoriteiten. De 69-jarige Zwitserse Claudia Abbt en de 76-jarige Oostenrijkse Eva Gretzmacher zouden in de Libische stad Benghazi zijn aangekomen.

6 uur geleden
Macron verbiedt demonstraties door andere partijen dan vakbonden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron verbiedt komende dagen demonstraties die niet zijn georganiseerd door vakbonden. Dat zegt het Franse staatshoofd na afloop van een ingelaste veiligheidsraad. Hij voegt eraan toe dat zijn regering "conclusies trekt" na de uit de hand gelopen demonstraties van afgelopen weekend.

6 uur geleden