Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden geeft opdracht gevoelige documenten beter te beveiligen

Biden geeft opdracht gevoelige documenten beter te beveiligen

WASHINGTON (ANP) - Na het grote lek van vertrouwelijke Amerikaanse overheidsdocumenten heeft president Joe Biden opdracht gegeven om gevoelige informatie beter te beveiligen. Hij wil de verspreiding van geheime documenten verder beperken om lekken zoals deze te voorkomen.

Biden is blij dat Jack Teixeira, de man die de inlichtingen vermoedelijk heeft gelekt, is opgepakt en prijst de politie. De 21-jarige Teixeira werkt voor de luchtmacht en had daardoor toegang tot de documenten. Hij is aangeklaagd voor het ongeoorloofd bewaren en doorgeven van defensie-informatie en geheime documenten.

De president zegt dat nog altijd wordt gekeken of de stukken authentiek zijn of dat ermee is geknoeid. Eerder zei het Pentagon namelijk al dat veel informatie niet leek te kloppen.

Biden zegt dat de nationale veiligheidsdienst nauw samenwerkt met bevriende landen. In de gelekte documenten staat ook informatie over de militaire staat van bondgenoten van de VS, zoals Israël, Zuid-Korea en Turkije.

Meer uit Buitenland

VS weigeren Palestijns leider Abbas opnieuw visum VN-vergadering

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de Palestijnse president Mahmoud Abbas een inreisvisum geweigerd om volgende week de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York bij te wonen, zo meldde een ingewijde aan persbureau AFP.

13 minuten geleden
Gewonden en schade in Odesa en Kyiv na Russische aanval

KYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben in de nacht van woensdag op donderdag gebouwen beschadigd in de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Door brokstukken ontstond schade aan onder meer magazijnen en een plek nabij een benzinestation in Kyiv, dat tegenwoordig een frequent doelwit is van Russische aanvallen, meldde burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram.

14 minuten geleden
Axios: Trump overlegt volgende week over Iran met Golfleiders

ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal naar verwachting dinsdag in de marge van de Algemene Vergadering van de VN in New York samenkomen met leiders uit de Golfregio om de volgende stappen in de oorlog met Iran te bespreken, meldde Axios op basis van ingewijden.

15 minuten geleden
Experts: klimaatverandering droeg bij aan ontstaan ramp Nepal

LONDEN (ANP) - De gletsjerbreuk die vorige maand in Nepal leidde tot verwoestende overstromingen kon ontstaan door een veelheid aan factoren, waarvan een deel is aangewakkerd door klimaatverandering. Dat concludeert het internationale onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) in een analyse.

18 minuten geleden
Trump dreigt handel met EU te verbreken om relatie EU en Canada

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd de handel met de Europese Unie stop te zetten als die doorgaat met het plan om Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie te maken.

19 minuten geleden
Vrouwen eisen schadevergoeding van nalatenschap Epstein

NEW YORK (ANP/RTR) - Twee vrouwen die als minderjarig meisje te zien waren in pornografisch materiaal dat werd aangetroffen bij Jeffrey Epstein, hebben een rechtszaak aangespannen. Ze eisen een schadevergoeding van de nalatenschap van de overleden zedendelinquent namens personen die voorkomen in zijn verzameling van duizenden foto's en video's met materiaal van kindermisbruik.

21 minuten geleden
Overstromingsgevaar Valencia door zware regen, vliegveld gesloten

VALENCIA (ANP) - Inwoners van de Spaanse provincie Valencia hebben woensdagavond even na 22.00 uur een bericht ontvangen waarin zij worden gewaarschuwd voor overstromingsgevaar vanwege zware regenval, zo meldt de Spaanse krant El País.

27 minuten geleden