Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden geeft opdracht gevoelige documenten beter te beveiligen

Biden geeft opdracht gevoelige documenten beter te beveiligen

WASHINGTON (ANP) - Na het grote lek van vertrouwelijke Amerikaanse overheidsdocumenten heeft president Joe Biden opdracht gegeven om gevoelige informatie beter te beveiligen. Hij wil de verspreiding van geheime documenten verder beperken om lekken zoals deze te voorkomen.

Biden is blij dat Jack Teixeira, de man die de inlichtingen vermoedelijk heeft gelekt, is opgepakt en prijst de politie. De 21-jarige Teixeira werkt voor de luchtmacht en had daardoor toegang tot de documenten. Hij is aangeklaagd voor het ongeoorloofd bewaren en doorgeven van defensie-informatie en geheime documenten.

De president zegt dat nog altijd wordt gekeken of de stukken authentiek zijn of dat ermee is geknoeid. Eerder zei het Pentagon namelijk al dat veel informatie niet leek te kloppen.

Biden zegt dat de nationale veiligheidsdienst nauw samenwerkt met bevriende landen. In de gelekte documenten staat ook informatie over de militaire staat van bondgenoten van de VS, zoals Israël, Zuid-Korea en Turkije.

Meer uit Buitenland

Twee aanhoudingen in onderzoek naar voorval luchthaven Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.

44 minuten geleden
Litouwen scherpt beveiliging aan na incident bij Starlink-station

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.

1 uur geleden
Duitsland ontbiedt Iraanse gezant om aanslagplan

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."

1 uur geleden
Museum Louvre sluit deuren om studentenprotest

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.

2 uur geleden
Marseille voert samenscholingsverbod in na rellen

MARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.

2 uur geleden
Zelensky meldt massale stroomuitval na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.

2 uur geleden
Nieuwe Amelia Earhart-zoektocht lost mysterie niet op

SYDNEY (ANP/DPA) - Een nieuwe zoektocht naar het vliegtuig van luchtvaartpionier Amelia Earhart heeft het mysterie rond haar verdwijning niet opgelost. Onderzoekers wilden uitzoeken of een mysterieus object op satellietbeelden haar gecrashte toestel was. Dat lijkt niet het geval te zijn geweest.

3 uur geleden