Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden geeft opdracht gevoelige documenten beter te beveiligen

Biden geeft opdracht gevoelige documenten beter te beveiligen

WASHINGTON (ANP) - Na het grote lek van vertrouwelijke Amerikaanse overheidsdocumenten heeft president Joe Biden opdracht gegeven om gevoelige informatie beter te beveiligen. Hij wil de verspreiding van geheime documenten verder beperken om lekken zoals deze te voorkomen.

Biden is blij dat Jack Teixeira, de man die de inlichtingen vermoedelijk heeft gelekt, is opgepakt en prijst de politie. De 21-jarige Teixeira werkt voor de luchtmacht en had daardoor toegang tot de documenten. Hij is aangeklaagd voor het ongeoorloofd bewaren en doorgeven van defensie-informatie en geheime documenten.

De president zegt dat nog altijd wordt gekeken of de stukken authentiek zijn of dat ermee is geknoeid. Eerder zei het Pentagon namelijk al dat veel informatie niet leek te kloppen.

Biden zegt dat de nationale veiligheidsdienst nauw samenwerkt met bevriende landen. In de gelekte documenten staat ook informatie over de militaire staat van bondgenoten van de VS, zoals Israël, Zuid-Korea en Turkije.

Meer uit Buitenland

Trump zegt UFC-baas als nieuwe woordvoerder Witte Huis te willen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).

5 minuten geleden
Afgezette president Paraguay aangeklaagd om rol in bankencrisis

ASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.

2 uur geleden
Minister: schutter Krakau had extreemrechtse ideologieën

KRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.

3 uur geleden
Tusk: drie doden aangetroffen in woning schutter Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.

3 uur geleden
Eisenkot mag van Israëlische president gaan formeren

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.

4 uur geleden
Trump beveelt onderzoek naar 'bedreigingen' door Democraten

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft het ministerie van Justitie opdracht gegeven om een onderzoek te beginnen naar "bedreigingen" door Democraten. De Republikeinse president spreekt op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social van een "criminele daad".

5 uur geleden
Poolse politie: schutter Krakau is Pools en handelde alleen

KRAKAU (ANP/AFP/RTR) - De verdachte schutter van de aanslag in de Poolse stad Krakau heeft de Poolse nationaliteit en handelde alleen. Dat heeft de politie gemeld aan AFP en aan de Poolse nieuwssite Onet.

6 uur geleden