Biden geeft opdracht gevoelige documenten beter te beveiligen
WASHINGTON (ANP) - Na het grote lek van vertrouwelijke Amerikaanse overheidsdocumenten heeft president Joe Biden opdracht gegeven om gevoelige informatie beter te beveiligen. Hij wil de verspreiding van geheime documenten verder beperken om lekken zoals deze te voorkomen.
Biden is blij dat Jack Teixeira, de man die de inlichtingen vermoedelijk heeft gelekt, is opgepakt en prijst de politie. De 21-jarige Teixeira werkt voor de luchtmacht en had daardoor toegang tot de documenten. Hij is aangeklaagd voor het ongeoorloofd bewaren en doorgeven van defensie-informatie en geheime documenten.
De president zegt dat nog altijd wordt gekeken of de stukken authentiek zijn of dat ermee is geknoeid. Eerder zei het Pentagon namelijk al dat veel informatie niet leek te kloppen.
Biden zegt dat de nationale veiligheidsdienst nauw samenwerkt met bevriende landen. In de gelekte documenten staat ook informatie over de militaire staat van bondgenoten van de VS, zoals Israël, Zuid-Korea en Turkije.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
1 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
1 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
4 uur geledenDALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Drie activisten van een organisatie die in Hongkong jaarlijks een publieke herdenking hield voor het Tiananmenprotest van 1989, zijn veroordeeld tot jarenlange celstraffen.
5 uur geleden