Biden geeft documenten 6 januari vrij voor onderzoekscommissie
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft vrijdag toestemming gegeven om aan een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden documenten vrij te geven over 6 januari. Die papieren houden verband met het optreden van zijn Republikeinse voorganger Donald Trump op de dag dat het Capitool werd bestormd door een woedende menigte Trump-aanhangers.
De commissie wil vertrouwelingen van Trump vervolgen die weigeren mee te werken met de commissie. De commissie werd opgericht om de rol te evalueren die Donald Trump heeft gespeeld bij de aanval op het Capitool. De meeste Republikeinse parlementsleden noemen de commissie een schertsvertoning en weigeren mee te werken.
De commissie heeft voormalig adviseurs van de oud-president gedagvaard vanwege hun rol tijdens de bestorming. Onder meer voormalig stafchef Mark Meadows en oud-adviseur Steve Bannon moeten uitleg geven, maar zij hebben tot nu toe geweigerd te verschijnen.
Trump heeft geprobeerd het vrijgeven van de documenten tegen te houden. Volgens hem heeft hij als oud-president het privilege om gevoelige documenten geheim te houden. Juridische experts zijn verdeeld over de vraag of dit van toepassing is op een voormalig president.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
1 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Moskou, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
3 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
8 uur geleden