Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: Gaza-deal op het punt te worden afgerond

Biden: Gaza-deal op het punt te worden afgerond

CAÏRO (ANP/RTR) - Israël en Hamas staan "op het punt" om een akkoord te sluiten over een staakt-het-vuren in de Gazastrook, aldus de Amerikaanse president Joe Biden. Hij stelde tijdens een toespraak dat het voorstel dat hij maanden geleden heeft gepresenteerd nu bijna kan worden gerealiseerd.

Volgens ingewijden is een deal dichtbij en praten delegaties van beide partijen dinsdag in Qatar over de laatste details, meldt nieuwssite The Times of Israel. Er zou een conceptovereenkomst zijn, waarin wordt gesproken over het vrijlaten van 33 Israëlische gijzelaars in de eerste fase. Daarna moet de rest van de gijzelaars vrijkomen. Israël zou zich in ruil terugtrekken uit het grootste gedeelte van Gaza en Palestijnse gevangenen laten gaan. Israëlische troepen zouden wel aanwezig blijven in een nieuwe bufferzone om Israël te beschermen.

Meer uit Buitenland

Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

1 uur geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

1 uur geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

1 uur geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

2 uur geleden
Dode en gewonden door Iraanse aanval op Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Trump meldt dood Iraanse leider Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.

3 uur geleden
Explosies te horen in delen van Israël, ook in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.

4 uur geleden