Biden gaat tijdens Polen-bezoek niet ook naar Oekraïne
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is begin volgende week in Polen om een jaar oorlog in Oekraïne te markeren, maar zal dat bezoek niet combineren met een reis naar het door de Russen binnengevallen land. Ook zijn er geen plannen voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodimir Zelenski, aldus een woordvoerder van de Nationale Veiligheidsraad in de VS.
Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne op 24 februari 2022 hebben diverse staatshoofden en regeringsleiders Kiev bezocht, vaak zonder hun bezoek publiekelijk van tevoren aan te kondigen. Biden heeft dat niet gedaan en zal dat volgens de zegsman volgende week ook niet doen. De Oekraïense president reisde eind vorig jaar wel naar Washington. Dat was diens eerste buitenlandreis sinds de Russische invasie.
Biden reist maandag naar Warschau, waar hij ontmoetingen heeft met de Poolse president Andrzej Duda en de leden van de Boekarest Negen. Die laatste groep bestaat uit de NAVO-landen in Oost-Europa. Naast Polen gaat het om Bulgarije, Estland, Hongarije, Letland, Litouwen, Roemenië, Slowakije en Tsjechië. Biden spreekt tijdens zijn bezoek telefonisch met de leiders van het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Italië.
De woordvoerder zegt dat Biden in zijn gesprekken en tijdens een toespraak de Amerikaanse steun voor Oekraïne zal uitlichten en ook duidelijk zal maken dat die steun blijft. De VS zijn voor Oekraïne een zeer belangrijke partner in de strijd tegen Rusland. De Amerikanen hebben de Oekraïners meer dan 100 miljard dollar (circa 94 miljard euro) aan onder meer militaire, economische en humanitaire hulp toegezegd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
36 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin verwacht niet dat er op korte termijn nieuwe onderhandelingen met Oekraïne zullen plaatsvinden in Abu Dhabi, zoals vorige week werd aangekondigd. Door de oorlog in het Midden-Oosten en vergeldingsaanvallen op landen in de regio is volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov een nieuw overleg momenteel moeilijk te plannen.
38 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.
2 uur geledenDUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.
2 uur geleden