Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden gaat tijdens Polen-bezoek niet ook naar Oekraïne

Biden gaat tijdens Polen-bezoek niet ook naar Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden is begin volgende week in Polen om een jaar oorlog in Oekraïne te markeren, maar zal dat bezoek niet combineren met een reis naar het door de Russen binnengevallen land. Ook zijn er geen plannen voor een ontmoeting met de Oekraïense president Volodimir Zelenski, aldus een woordvoerder van de Nationale Veiligheidsraad in de VS.

Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne op 24 februari 2022 hebben diverse staatshoofden en regeringsleiders Kiev bezocht, vaak zonder hun bezoek publiekelijk van tevoren aan te kondigen. Biden heeft dat niet gedaan en zal dat volgens de zegsman volgende week ook niet doen. De Oekraïense president reisde eind vorig jaar wel naar Washington. Dat was diens eerste buitenlandreis sinds de Russische invasie.

Biden reist maandag naar Warschau, waar hij ontmoetingen heeft met de Poolse president Andrzej Duda en de leden van de Boekarest Negen. Die laatste groep bestaat uit de NAVO-landen in Oost-Europa. Naast Polen gaat het om Bulgarije, Estland, Hongarije, Letland, Litouwen, Roemenië, Slowakije en Tsjechië. Biden spreekt tijdens zijn bezoek telefonisch met de leiders van het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Italië.

De woordvoerder zegt dat Biden in zijn gesprekken en tijdens een toespraak de Amerikaanse steun voor Oekraïne zal uitlichten en ook duidelijk zal maken dat die steun blijft. De VS zijn voor Oekraïne een zeer belangrijke partner in de strijd tegen Rusland. De Amerikanen hebben de Oekraïners meer dan 100 miljard dollar (circa 94 miljard euro) aan onder meer militaire, economische en humanitaire hulp toegezegd.

Meer uit Buitenland

'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

1 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

8 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

9 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

10 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

11 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

12 uur geleden