Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden gaat actie ondernemen tegen 'spookgeweren'

Biden gaat actie ondernemen tegen 'spookgeweren'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden maakt donderdag zijn volgende stappen bekend om vuurwapengeweld in zijn land aan te pakken. De plannen zullen er met name op gericht zijn om het aantal 'spookgeweren' terug te brengen. De recente reeks schietpartijen is de directe aanleiding voor de strengere wetgeving die Biden per decreet wil gaan invoeren.

Het Amerikaanse ministerie van Justitie zal binnen 30 dagen met regels komen om de groei van het aantal ontraceerbare, zelfgemaakte spookgeweren te beperken. Hoe die regels er in detail uit gaan zien, is nog niet duidelijk. Het ministerie komt binnen twee maanden met regels die ervoor zorgen dat voorwerpen waarmee van pistolen nog gevaarlijkere vuurwapens gemaakt kunnen worden, onder de wapenwet komen te vallen.

Ook moeten staten met preventieve wetgeving aan de slag gaan, waarvoor de federale overheid een blauwdruk zal geven. Het ministerie van Justitie zal daarnaast een onderzoek gaan uitvoeren naar de illegale wapenhandel. De preventieve wetgeving moet rechtbanken en politie de bevoegdheid geven wapens af te pakken van mensen die als een gevaar voor de gemeenschap worden gezien.

Wetgeving

Wapenwetgeving is een buitengewoon gevoelig onderwerp in de Verenigde Staten, waar het recht om een vuurwapen te hebben is opgenomen in het tweede amendement van de grondwet. De regering-Biden heeft de afgelopen maanden gewerkt aan plannen voor wetgeving die het vuurwapengeweld moet terugdringen, zonder dat er een rechtszaak mee wordt uitgelokt die kan leiden tot het terugdraaien van de wetgeving.

Recente dodelijke schietpartijen in Georgia en Colorado hebben de druk op Biden doen toenemen om in actie te komen tegen het toenemende vuurwapengeweld in de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Trump bespot Macron tijdens besloten lunch

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.

1 uur geleden
Iran: geen gesprekken over gevechtspauze, eisen VS 'irrationeel'

TEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.

2 uur geleden
Trump: VS treffen Iran nog twee tot drie weken 'extreem hard'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.

2 uur geleden
NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

5 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

5 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

8 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

8 uur geleden