Biden gaat actie ondernemen tegen 'spookgeweren'
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden maakt donderdag zijn volgende stappen bekend om vuurwapengeweld in zijn land aan te pakken. De plannen zullen er met name op gericht zijn om het aantal 'spookgeweren' terug te brengen. De recente reeks schietpartijen is de directe aanleiding voor de strengere wetgeving die Biden per decreet wil gaan invoeren.
Het Amerikaanse ministerie van Justitie zal binnen 30 dagen met regels komen om de groei van het aantal ontraceerbare, zelfgemaakte spookgeweren te beperken. Hoe die regels er in detail uit gaan zien, is nog niet duidelijk. Het ministerie komt binnen twee maanden met regels die ervoor zorgen dat voorwerpen waarmee van pistolen nog gevaarlijkere vuurwapens gemaakt kunnen worden, onder de wapenwet komen te vallen.
Ook moeten staten met preventieve wetgeving aan de slag gaan, waarvoor de federale overheid een blauwdruk zal geven. Het ministerie van Justitie zal daarnaast een onderzoek gaan uitvoeren naar de illegale wapenhandel. De preventieve wetgeving moet rechtbanken en politie de bevoegdheid geven wapens af te pakken van mensen die als een gevaar voor de gemeenschap worden gezien.
Wetgeving
Wapenwetgeving is een buitengewoon gevoelig onderwerp in de Verenigde Staten, waar het recht om een vuurwapen te hebben is opgenomen in het tweede amendement van de grondwet. De regering-Biden heeft de afgelopen maanden gewerkt aan plannen voor wetgeving die het vuurwapengeweld moet terugdringen, zonder dat er een rechtszaak mee wordt uitgelokt die kan leiden tot het terugdraaien van de wetgeving.
Recente dodelijke schietpartijen in Georgia en Colorado hebben de druk op Biden doen toenemen om in actie te komen tegen het toenemende vuurwapengeweld in de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
6 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
10 uur geleden