Biden en Xi in San Francisco aangekomen voor ontmoeting woensdag
SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping zijn dinsdagavond (lokale tijd) beiden in San Francisco gearriveerd voor hun langverwachte ontmoeting op woensdag.
Op woensdag staat tussen de twee wereldleiders een uitgebreide ontmoeting gepland tijdens de APEC-top. Dat samenwerkingsverband van 21 landen rond de Grote Oceaan vertegenwoordigt 60 procent van de wereldeconomie.
De relatie tussen Washington en Beijing is het voorbije jaar gespannen geweest. Voor Xi is het zijn eerste bezoek aan de VS in zes jaar. Op zijn agenda staan nog ontmoetingen met vooraanstaande Amerikaanse bedrijfsleiders, onder wie Tesla-baas Elon Musk, die erop gericht zijn het vertrouwen te herstellen in het economische beleid van de Chinese regering.
Biden zei dinsdag dat de VS geen afstand willen nemen van China, maar juist een verbeterde relatie willen. "We proberen ons niet te ontkoppelen van China. Wat we proberen te doen is de relatie ten goede veranderen", zei Biden kort voor zijn vertrek naar San Francisco tegen verslaggevers in het Witte Huis.
Biden en Xi hebben elkaar voor het laatst gesproken tijdens een G20-bijeenkomst in Bali, in november vorig jaar.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.
3 uur geledenHO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
5 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
7 uur geleden