Biden en Xi in San Francisco aangekomen voor ontmoeting woensdag
SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping zijn dinsdagavond (lokale tijd) beiden in San Francisco gearriveerd voor hun langverwachte ontmoeting op woensdag.
Op woensdag staat tussen de twee wereldleiders een uitgebreide ontmoeting gepland tijdens de APEC-top. Dat samenwerkingsverband van 21 landen rond de Grote Oceaan vertegenwoordigt 60 procent van de wereldeconomie.
De relatie tussen Washington en Beijing is het voorbije jaar gespannen geweest. Voor Xi is het zijn eerste bezoek aan de VS in zes jaar. Op zijn agenda staan nog ontmoetingen met vooraanstaande Amerikaanse bedrijfsleiders, onder wie Tesla-baas Elon Musk, die erop gericht zijn het vertrouwen te herstellen in het economische beleid van de Chinese regering.
Biden zei dinsdag dat de VS geen afstand willen nemen van China, maar juist een verbeterde relatie willen. "We proberen ons niet te ontkoppelen van China. Wat we proberen te doen is de relatie ten goede veranderen", zei Biden kort voor zijn vertrek naar San Francisco tegen verslaggevers in het Witte Huis.
Biden en Xi hebben elkaar voor het laatst gesproken tijdens een G20-bijeenkomst in Bali, in november vorig jaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
10 uur geleden