Biden en Xi in San Francisco aangekomen voor ontmoeting woensdag
SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping zijn dinsdagavond (lokale tijd) beiden in San Francisco gearriveerd voor hun langverwachte ontmoeting op woensdag.
Op woensdag staat tussen de twee wereldleiders een uitgebreide ontmoeting gepland tijdens de APEC-top. Dat samenwerkingsverband van 21 landen rond de Grote Oceaan vertegenwoordigt 60 procent van de wereldeconomie.
De relatie tussen Washington en Beijing is het voorbije jaar gespannen geweest. Voor Xi is het zijn eerste bezoek aan de VS in zes jaar. Op zijn agenda staan nog ontmoetingen met vooraanstaande Amerikaanse bedrijfsleiders, onder wie Tesla-baas Elon Musk, die erop gericht zijn het vertrouwen te herstellen in het economische beleid van de Chinese regering.
Biden zei dinsdag dat de VS geen afstand willen nemen van China, maar juist een verbeterde relatie willen. "We proberen ons niet te ontkoppelen van China. Wat we proberen te doen is de relatie ten goede veranderen", zei Biden kort voor zijn vertrek naar San Francisco tegen verslaggevers in het Witte Huis.
Biden en Xi hebben elkaar voor het laatst gesproken tijdens een G20-bijeenkomst in Bali, in november vorig jaar.
Meer uit Buitenland
BREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.
4 uur geleden