Biden en Xi in San Francisco aangekomen voor ontmoeting woensdag
SAN FRANCISCO (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping zijn dinsdagavond (lokale tijd) beiden in San Francisco gearriveerd voor hun langverwachte ontmoeting op woensdag.
Op woensdag staat tussen de twee wereldleiders een uitgebreide ontmoeting gepland tijdens de APEC-top. Dat samenwerkingsverband van 21 landen rond de Grote Oceaan vertegenwoordigt 60 procent van de wereldeconomie.
De relatie tussen Washington en Beijing is het voorbije jaar gespannen geweest. Voor Xi is het zijn eerste bezoek aan de VS in zes jaar. Op zijn agenda staan nog ontmoetingen met vooraanstaande Amerikaanse bedrijfsleiders, onder wie Tesla-baas Elon Musk, die erop gericht zijn het vertrouwen te herstellen in het economische beleid van de Chinese regering.
Biden zei dinsdag dat de VS geen afstand willen nemen van China, maar juist een verbeterde relatie willen. "We proberen ons niet te ontkoppelen van China. Wat we proberen te doen is de relatie ten goede veranderen", zei Biden kort voor zijn vertrek naar San Francisco tegen verslaggevers in het Witte Huis.
Biden en Xi hebben elkaar voor het laatst gesproken tijdens een G20-bijeenkomst in Bali, in november vorig jaar.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
8 uur geleden