Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden en VN-chef Guterres in gesprek over pandemie en klimaat

Biden en VN-chef Guterres in gesprek over pandemie en klimaat

CORONAVIRUSWASHINGTON (ANP/RTR) - De aankomende president van de Verenigde Staten, Joe Biden, heeft maandag met VN-chef Antonio Guterres gesproken over het aanpakken van de coronapandemie en de klimaatcrisis, heeft Bidens transitieteam laten weten. Scheidend president Donald Trump moest op die vlakken weinig hebben van internationale samenwerking.

Volgens Bidens transitieteam kwamen ook "het aankaarten van humanitaire noden, bevordering van duurzame ontwikkeling, het bewaken van vrede en veiligheid en het oplossen van conflicten" aan bod in het gesprek tussen de aankomende Amerikaanse president en de secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Biden heeft daarbij zijn zorgen aan Guterres geuit over het escalerende geweld in Ethiopië en de dreiging daarvan voor burgers in de noordelijke conflictregio Tigray.

Bidens eerste uitwisselingen als verkozen president met de VN-chef staan in groot contrast met de koers van president Trump, die klimaatverandering een broodjeaapverhaal heeft genoemd en de VS in 2017 heeft teruggetrokken uit het klimaatverdrag van Parijs. Ook besloot Trump om de Amerikaanse bijdrage aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) fors in te perken en kondigde hij aan dat de VS hun lidmaatschap van de WHO gaan opzeggen. Trump beschuldigt de WHO ervan dat die aan de leiband van China loopt.

Joe Biden heeft eerder aangegeven dat hij zowel Trumps beslissing over het klimaatverdrag als over de WHO zal terugdraaien.

Meer uit Buitenland

Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

5 uur geleden
Ministerie VS: onjuiste informatie over Trump in Epstein Files

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.

6 uur geleden
Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

6 uur geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

7 uur geleden
Zelensky: meerdere conceptdocumenten opgesteld na gesprekken VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.

7 uur geleden
Israëlische minister zegt dat leger in Gaza zal blijven

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.

7 uur geleden
Houthi's en regering Jemen ruilen bijna 3000 gevangenen

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.

8 uur geleden