Biden en Trump winnen Pennsylvania, toch nog veel Haley-stemmers
PHILADELPHIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse uitdager Donald Trump hebben gemakkelijk hun voorverkiezingen in de staat Pennsylvania gewonnen, blijkt uit een prognose van Edison Research.
De stemming in de oostelijke staat was dan ook een formaliteit: Biden en Trump wonnen begin maart al de nominaties van hun respectievelijke partijen. Geen van beiden krijgt nog te maken met serieuze tegenstand bij de voorverkiezingen.
Dat maakte het des te opmerkelijker dat duizenden Republikeinen op voormalig kandidaat Nikki Haley stemden. Als alle stemmen geteld zijn, eindigt de oud-gouverneur van South Carolina volgens Edison Research op bijna 21 procent van de stemmen - tegen 79 procent voor Trump. Dat zou duiden op ontevredenheid onder een deel van de Republikeinen over de nominatie van Trump.
Bij de Democraten krijgt Biden vermoedelijk ruim 94 procent van de stemmen. 5,6 procent gaat naar zijn enige overgebleven uitdager, Dean Phillips, een Democratisch congreslid dat zich terugtrok uit de race. Ook dat duidt mogelijk op enige onvrede over Biden binnen zijn partij.
Net als eerder in onder meer Michigan en Arizona kreeg Biden te maken met activisten die Democratische kiezers opriepen op hun stembiljet het vakje 'uncommitted' aan te vinken - om zo te protesteren tegen Bidens onvoorwaardelijke steun aan Israƫl in de Gaza-oorlog. De organisatoren in Pennsylvania mikken op 40.000 blanco stemmen. De blanco stemmen waren echter dinsdagavond nog niet geteld, omdat ze handmatig moeten worden ingevoerd. Hoe Biden de Gaza-test heeft doorstaan, wordt vermoedelijk pas in de loop van woensdag bekend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.
6 uur geleden