Biden en Trump winnen Pennsylvania, toch nog veel Haley-stemmers
PHILADELPHIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Republikeinse uitdager Donald Trump hebben gemakkelijk hun voorverkiezingen in de staat Pennsylvania gewonnen, blijkt uit een prognose van Edison Research.
De stemming in de oostelijke staat was dan ook een formaliteit: Biden en Trump wonnen begin maart al de nominaties van hun respectievelijke partijen. Geen van beiden krijgt nog te maken met serieuze tegenstand bij de voorverkiezingen.
Dat maakte het des te opmerkelijker dat duizenden Republikeinen op voormalig kandidaat Nikki Haley stemden. Als alle stemmen geteld zijn, eindigt de oud-gouverneur van South Carolina volgens Edison Research op bijna 21 procent van de stemmen - tegen 79 procent voor Trump. Dat zou duiden op ontevredenheid onder een deel van de Republikeinen over de nominatie van Trump.
Bij de Democraten krijgt Biden vermoedelijk ruim 94 procent van de stemmen. 5,6 procent gaat naar zijn enige overgebleven uitdager, Dean Phillips, een Democratisch congreslid dat zich terugtrok uit de race. Ook dat duidt mogelijk op enige onvrede over Biden binnen zijn partij.
Net als eerder in onder meer Michigan en Arizona kreeg Biden te maken met activisten die Democratische kiezers opriepen op hun stembiljet het vakje 'uncommitted' aan te vinken - om zo te protesteren tegen Bidens onvoorwaardelijke steun aan Israël in de Gaza-oorlog. De organisatoren in Pennsylvania mikken op 40.000 blanco stemmen. De blanco stemmen waren echter dinsdagavond nog niet geteld, omdat ze handmatig moeten worden ingevoerd. Hoe Biden de Gaza-test heeft doorstaan, wordt vermoedelijk pas in de loop van woensdag bekend.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.
11 uur geleden