Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden en Trump allebei naar grens in aanloop naar verkiezing

Biden en Trump allebei naar grens in aanloop naar verkiezing

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en oud-president Donald Trump hebben een bezoek gebracht aan het grensgebied met Mexico. Dat onderstreept dat immigratie een belangrijk onderwerp is in aanloop naar de komende presidentsverkiezingen, waarin de mannen het waarschijnlijk weer tegen elkaar opnemen.

Het was de tweede keer dat Biden de grens bezocht sinds hij aantrad als president, bericht NBC News. Hij ging dit keer naar de grensplaats Brownsville. Trump heeft herhaaldelijk bezoeken aan het grensgebied gebracht en kondigde zijn trip als eerste aan. Biden grapte deze week dat hij niet wist dat zijn "goede vriend" op dezelfde dag ook in de buurt zou zijn.

De politici grepen hun bezoeken aan om kritiek op elkaar te uiten. De Democraat Biden houdt zijn rivaal er mede voor verantwoordelijk dat nieuwe grensmaatregelen niet door het Congres komen. Daar ligt een voorstel dat zou voorzien in miljarden dollars voor de nieuwe grensbewakers en meer detentiecapaciteit.

Problemen

Biden verweet Trump dat hij zich uitsprak tegen het plan uit angst er zelf politiek nadeel van te ondervinden. Hij riep Republikeinse parlementariërs op "een beetje ruggengraat" te tonen, schrijft The Washington Post. "Laten we in godsnaam niet vergeten voor wie we werken", aldus de president. Die riep Trump op samen te werken om het voorstel alsnog goedgekeurd te krijgen.

Trump hield Biden ondertussen verantwoordelijk voor problemen in het grensgebied, waar de autoriteiten worstelen met het grote aantal migranten dat probeert de VS binnen te komen. "Dat is een Joe Biden-invasie. Een Biden-invasie", zei de oud-president over de komst van veel ongedocumenteerde migranten. "De VS worden overspoeld door de Biden-migrantencriminaliteit."

De oud-president belooft al langer een strenge aanpak van illegale migratie. Hij voerde in 2016 campagne door te beloven een muur aan de grens te bouwen. Trump grapte eerder deze week dat hij eindelijk heeft ontdekt hoe hij zijn rivaal in beweging kan krijgen. "Ik moest gewoon aankondigen dat ik naar de grens zou gaan."

Meer uit Buitenland

Iran: twee schepen in beslag genomen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.

14 minuten geleden
VK en Frankrijk beleggen Hormuz-top over plannen voor heropening

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.

1 uur geleden
Schip dat Iran verliet beschoten in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.

2 uur geleden
Oekraïne heropent Russische oliepijpleiding binnen paar uur

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.

2 uur geleden
Kyiv vraagt Turkije om top met Poetin en Zelensky te organiseren

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.

3 uur geleden
Trump: Iran stort financieel in door sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.

4 uur geleden
Dode in Libanon door Israëlische aanval, ondanks bestand

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.

4 uur geleden