Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden en Trump allebei naar grens in aanloop naar verkiezing

Biden en Trump allebei naar grens in aanloop naar verkiezing

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en oud-president Donald Trump hebben een bezoek gebracht aan het grensgebied met Mexico. Dat onderstreept dat immigratie een belangrijk onderwerp is in aanloop naar de komende presidentsverkiezingen, waarin de mannen het waarschijnlijk weer tegen elkaar opnemen.

Het was de tweede keer dat Biden de grens bezocht sinds hij aantrad als president, bericht NBC News. Hij ging dit keer naar de grensplaats Brownsville. Trump heeft herhaaldelijk bezoeken aan het grensgebied gebracht en kondigde zijn trip als eerste aan. Biden grapte deze week dat hij niet wist dat zijn "goede vriend" op dezelfde dag ook in de buurt zou zijn.

De politici grepen hun bezoeken aan om kritiek op elkaar te uiten. De Democraat Biden houdt zijn rivaal er mede voor verantwoordelijk dat nieuwe grensmaatregelen niet door het Congres komen. Daar ligt een voorstel dat zou voorzien in miljarden dollars voor de nieuwe grensbewakers en meer detentiecapaciteit.

Problemen

Biden verweet Trump dat hij zich uitsprak tegen het plan uit angst er zelf politiek nadeel van te ondervinden. Hij riep Republikeinse parlementariërs op "een beetje ruggengraat" te tonen, schrijft The Washington Post. "Laten we in godsnaam niet vergeten voor wie we werken", aldus de president. Die riep Trump op samen te werken om het voorstel alsnog goedgekeurd te krijgen.

Trump hield Biden ondertussen verantwoordelijk voor problemen in het grensgebied, waar de autoriteiten worstelen met het grote aantal migranten dat probeert de VS binnen te komen. "Dat is een Joe Biden-invasie. Een Biden-invasie", zei de oud-president over de komst van veel ongedocumenteerde migranten. "De VS worden overspoeld door de Biden-migrantencriminaliteit."

De oud-president belooft al langer een strenge aanpak van illegale migratie. Hij voerde in 2016 campagne door te beloven een muur aan de grens te bouwen. Trump grapte eerder deze week dat hij eindelijk heeft ontdekt hoe hij zijn rivaal in beweging kan krijgen. "Ik moest gewoon aankondigen dat ik naar de grens zou gaan."

Meer uit Buitenland

Opnieuw arrestatie na reeks aanslagen Joodse locaties in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.

42 minuten geleden
Gewonden door Russische droneaanval op Odesa

ODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.

1 uur geleden
The Ronettes-zangeres Nedra Talley Ross (80) overleden

VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.

1 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

3 uur geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

4 uur geleden
Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

4 uur geleden
Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

10 uur geleden