Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden en Trump allebei naar grens in aanloop naar verkiezing

Biden en Trump allebei naar grens in aanloop naar verkiezing

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en oud-president Donald Trump hebben een bezoek gebracht aan het grensgebied met Mexico. Dat onderstreept dat immigratie een belangrijk onderwerp is in aanloop naar de komende presidentsverkiezingen, waarin de mannen het waarschijnlijk weer tegen elkaar opnemen.

Het was de tweede keer dat Biden de grens bezocht sinds hij aantrad als president, bericht NBC News. Hij ging dit keer naar de grensplaats Brownsville. Trump heeft herhaaldelijk bezoeken aan het grensgebied gebracht en kondigde zijn trip als eerste aan. Biden grapte deze week dat hij niet wist dat zijn "goede vriend" op dezelfde dag ook in de buurt zou zijn.

De politici grepen hun bezoeken aan om kritiek op elkaar te uiten. De Democraat Biden houdt zijn rivaal er mede voor verantwoordelijk dat nieuwe grensmaatregelen niet door het Congres komen. Daar ligt een voorstel dat zou voorzien in miljarden dollars voor de nieuwe grensbewakers en meer detentiecapaciteit.

Problemen

Biden verweet Trump dat hij zich uitsprak tegen het plan uit angst er zelf politiek nadeel van te ondervinden. Hij riep Republikeinse parlementariërs op "een beetje ruggengraat" te tonen, schrijft The Washington Post. "Laten we in godsnaam niet vergeten voor wie we werken", aldus de president. Die riep Trump op samen te werken om het voorstel alsnog goedgekeurd te krijgen.

Trump hield Biden ondertussen verantwoordelijk voor problemen in het grensgebied, waar de autoriteiten worstelen met het grote aantal migranten dat probeert de VS binnen te komen. "Dat is een Joe Biden-invasie. Een Biden-invasie", zei de oud-president over de komst van veel ongedocumenteerde migranten. "De VS worden overspoeld door de Biden-migrantencriminaliteit."

De oud-president belooft al langer een strenge aanpak van illegale migratie. Hij voerde in 2016 campagne door te beloven een muur aan de grens te bouwen. Trump grapte eerder deze week dat hij eindelijk heeft ontdekt hoe hij zijn rivaal in beweging kan krijgen. "Ik moest gewoon aankondigen dat ik naar de grens zou gaan."

Meer uit Buitenland

Ontbossing in Amazonegebied Brazilië op laagste niveau sinds 2019

BRASILIA (ANP/AFP) - De ontbossing in het Braziliaanse Amazonegebied is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau sinds 2019, volgens een rapport van monitor MapBiomas dat woensdag is gepubliceerd. Het grootste land van Zuid-Amerika verloor vorig jaar 985.000 hectare aan inheemse vegetatie, een daling van 20,6 procent ten opzichte van 2024, aldus MapBiomas.

3 uur geleden
Trump voegt oud-justitieminister Bondi toe aan AI-adviescommissie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.

5 uur geleden
Door Trump gesteunde Paxton verslaat senator in primary Texas

AUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.

5 uur geleden
Noord-Korea test nieuw multifunctioneel raketlanceersysteem

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.

8 uur geleden
Libanon stelt dodental door Israëlische aanvallen bij naar 31

BEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.

8 uur geleden
Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

11 uur geleden
Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

17 uur geleden