Biden en Trump allebei naar grens in aanloop naar verkiezing
DALLAS (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en oud-president Donald Trump hebben een bezoek gebracht aan het grensgebied met Mexico. Dat onderstreept dat immigratie een belangrijk onderwerp is in aanloop naar de komende presidentsverkiezingen, waarin de mannen het waarschijnlijk weer tegen elkaar opnemen.
Het was de tweede keer dat Biden de grens bezocht sinds hij aantrad als president, bericht NBC News. Hij ging dit keer naar de grensplaats Brownsville. Trump heeft herhaaldelijk bezoeken aan het grensgebied gebracht en kondigde zijn trip als eerste aan. Biden grapte deze week dat hij niet wist dat zijn "goede vriend" op dezelfde dag ook in de buurt zou zijn.
De politici grepen hun bezoeken aan om kritiek op elkaar te uiten. De Democraat Biden houdt zijn rivaal er mede voor verantwoordelijk dat nieuwe grensmaatregelen niet door het Congres komen. Daar ligt een voorstel dat zou voorzien in miljarden dollars voor de nieuwe grensbewakers en meer detentiecapaciteit.
Problemen
Biden verweet Trump dat hij zich uitsprak tegen het plan uit angst er zelf politiek nadeel van te ondervinden. Hij riep Republikeinse parlementariërs op "een beetje ruggengraat" te tonen, schrijft The Washington Post. "Laten we in godsnaam niet vergeten voor wie we werken", aldus de president. Die riep Trump op samen te werken om het voorstel alsnog goedgekeurd te krijgen.
Trump hield Biden ondertussen verantwoordelijk voor problemen in het grensgebied, waar de autoriteiten worstelen met het grote aantal migranten dat probeert de VS binnen te komen. "Dat is een Joe Biden-invasie. Een Biden-invasie", zei de oud-president over de komst van veel ongedocumenteerde migranten. "De VS worden overspoeld door de Biden-migrantencriminaliteit."
De oud-president belooft al langer een strenge aanpak van illegale migratie. Hij voerde in 2016 campagne door te beloven een muur aan de grens te bouwen. Trump grapte eerder deze week dat hij eindelijk heeft ontdekt hoe hij zijn rivaal in beweging kan krijgen. "Ik moest gewoon aankondigen dat ik naar de grens zou gaan."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
52 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
2 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Meer dan 20.000 Israëliërs zijn naar Israël teruggekeerd sinds het begin van de oorlog met Iran. Nog zo'n 120.000 landgenoten zitten in het buitenland en willen terugkeren.
2 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft iedereen in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet opgedragen er weg te gaan. Talrijke mensen zijn meteen op de vlucht geslagen, meldt het Franse persbureau AFP.
2 uur geleden