Biden en Trump allebei naar grens in aanloop naar verkiezing
DALLAS (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en oud-president Donald Trump hebben een bezoek gebracht aan het grensgebied met Mexico. Dat onderstreept dat immigratie een belangrijk onderwerp is in aanloop naar de komende presidentsverkiezingen, waarin de mannen het waarschijnlijk weer tegen elkaar opnemen.
Het was de tweede keer dat Biden de grens bezocht sinds hij aantrad als president, bericht NBC News. Hij ging dit keer naar de grensplaats Brownsville. Trump heeft herhaaldelijk bezoeken aan het grensgebied gebracht en kondigde zijn trip als eerste aan. Biden grapte deze week dat hij niet wist dat zijn "goede vriend" op dezelfde dag ook in de buurt zou zijn.
De politici grepen hun bezoeken aan om kritiek op elkaar te uiten. De Democraat Biden houdt zijn rivaal er mede voor verantwoordelijk dat nieuwe grensmaatregelen niet door het Congres komen. Daar ligt een voorstel dat zou voorzien in miljarden dollars voor de nieuwe grensbewakers en meer detentiecapaciteit.
Problemen
Biden verweet Trump dat hij zich uitsprak tegen het plan uit angst er zelf politiek nadeel van te ondervinden. Hij riep Republikeinse parlementariërs op "een beetje ruggengraat" te tonen, schrijft The Washington Post. "Laten we in godsnaam niet vergeten voor wie we werken", aldus de president. Die riep Trump op samen te werken om het voorstel alsnog goedgekeurd te krijgen.
Trump hield Biden ondertussen verantwoordelijk voor problemen in het grensgebied, waar de autoriteiten worstelen met het grote aantal migranten dat probeert de VS binnen te komen. "Dat is een Joe Biden-invasie. Een Biden-invasie", zei de oud-president over de komst van veel ongedocumenteerde migranten. "De VS worden overspoeld door de Biden-migrantencriminaliteit."
De oud-president belooft al langer een strenge aanpak van illegale migratie. Hij voerde in 2016 campagne door te beloven een muur aan de grens te bouwen. Trump grapte eerder deze week dat hij eindelijk heeft ontdekt hoe hij zijn rivaal in beweging kan krijgen. "Ik moest gewoon aankondigen dat ik naar de grens zou gaan."
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
8 uur geleden