Biden en Sanders hekelen Trumps aanpak van coronavirus
WASHINGTON (ANP) - Joe Biden en Bernie Sanders hebben tijdens een televisiedebat forse kritiek geuit op de wijze waarop de Amerikaanse president Donald Trump de uitbraak van het coronavirus te lijf gaat. De twee Democratische kandidaten, die samen uitvechten wie het in november opneemt tegen Trump tijdens de presidentsverkiezingen, vinden dat de president veel te laat de noodtoestand heeft uitgeroepen.
Voormalige vicepresident Biden zei bereid te zijn het leger in te zetten tegen het longvirus. "Dit lijkt op oorlog. En tijdens een oorlog doe je alles dat nodig is om voor onze mensen te zorgen." Zijn plan is het leger lokale autoriteiten te laten helpen bij het bouwen van ziekenhuizen en het nemen van andere noodzakelijke maatregelen.
Sanders viel Trump ook hard aan. "We moeten deze president het zwijgen opleggen. Omdat hij het werk ondermijnt van artsen en wetenschappers die de Amerikanen proberen te helpen. Het is onaanvaardbaar om hem te horen praten over niet-feitelijke informatie."
Biden liet weten een vrouw als vicepresident aan te stellen als hij wordt verkozen. "Als ik tot president wordt gekozen, zal mijn kabinet, mijn regering, op het land lijken. En ik beloof dat ik een vrouw zal benoemen en kiezen als vice-president. Er is een aantal vrouwen die gekwalificeerd zijn om morgen president te zijn."
De confrontatie tussen Biden, die aan kop gaat tijdens de Democratische voorverkiezingen, en zijn belangrijkste rivaal Sanders zou oorspronkelijk in Phoenix plaatsvinden. Maar vanwege de uitbraak van het coronavirus wordt het debat gehouden in een studio in Washington, zonder publiek. Toen ze het podium betraden gaven ze elkaar een elleboog-begroeting, conform het advies om handen schudden te vermijden.
Het debat komt twee dagen voor de voorverkiezingen in Arizona, Illinois, Ohio en Florida. Die staten hebben laten weten de stembusgang gewoon door te laten gaan. Er worden wel extra maatregelen genomen om ervoor te zorgen dat de stemhokjes schoon blijven.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Internationaal Strafhof (ICC) willen de zaak tegen een rebellenleider uit de Soedanese regio Darfur stopzetten. De aanklagers denken niet dat Abdallah Banda nog veroordeeld kan worden voor oorlogsmisdaden.
1 uur geledenBIDDEFORD/HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat stoppen met het staande houden van auto's, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. In de afgelopen week werden twee automobilisten doodgeschoten bij operaties van de immigratiedienst.
2 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP/AFP) - Sinds de bosbrand bij Fontainebleau zondag is uitgebroken zijn zes mensen aangehouden verdacht van betrokkenheid bij het ontstaan van de brand.
2 uur geledenBAJKONOER (ANP/RTR) - Voor het eerst in lange tijd is een bemande raket gelanceerd vanaf een lanceerplatform op de Bajkanoer-basis in Kazachstan, dat eerder zwaar beschadigd raakte. Dat gebeurde in november bij de lancering van een raket. Eerder dit jaar werd het platform gerepareerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de Straat van Hormuz volgens hem open is voor de scheepvaart, behalve voor schepen die naar Iran gaan of uit Iran komen. Hij ziet af van tolheffing voor vrachtschepen die door de straat varen.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico heeft bij justitie in Amerikaanse staten klachten ingediend over het optreden tegen Mexicaanse staatsburgers tijdens operaties van ICE, de dienst migratie- en douanehandhaving. De dienst is berucht door operaties waarbij geweld wordt gebruikt, soms met dodelijke afloop.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het skelet van de tyrannosaurus rex Gus is op een veiling verkocht voor 50,1 miljoen dollar (43,8 miljoen euro). Het is daarmee de duurste dinosaurus ooit verkocht op een veiling.
2 uur geleden