Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden en Sanders hekelen Trumps aanpak van coronavirus

Biden en Sanders hekelen Trumps aanpak van coronavirus

WASHINGTON (ANP) - Joe Biden en Bernie Sanders hebben tijdens een televisiedebat forse kritiek geuit op de wijze waarop de Amerikaanse president Donald Trump de uitbraak van het coronavirus te lijf gaat. De twee Democratische kandidaten, die samen uitvechten wie het in november opneemt tegen Trump tijdens de presidentsverkiezingen, vinden dat de president veel te laat de noodtoestand heeft uitgeroepen.

Voormalige vicepresident Biden zei bereid te zijn het leger in te zetten tegen het longvirus. "Dit lijkt op oorlog. En tijdens een oorlog doe je alles dat nodig is om voor onze mensen te zorgen." Zijn plan is het leger lokale autoriteiten te laten helpen bij het bouwen van ziekenhuizen en het nemen van andere noodzakelijke maatregelen.

Sanders viel Trump ook hard aan. "We moeten deze president het zwijgen opleggen. Omdat hij het werk ondermijnt van artsen en wetenschappers die de Amerikanen proberen te helpen. Het is onaanvaardbaar om hem te horen praten over niet-feitelijke informatie."

Biden liet weten een vrouw als vicepresident aan te stellen als hij wordt verkozen. "Als ik tot president wordt gekozen, zal mijn kabinet, mijn regering, op het land lijken. En ik beloof dat ik een vrouw zal benoemen en kiezen als vice-president. Er is een aantal vrouwen die gekwalificeerd zijn om morgen president te zijn."

De confrontatie tussen Biden, die aan kop gaat tijdens de Democratische voorverkiezingen, en zijn belangrijkste rivaal Sanders zou oorspronkelijk in Phoenix plaatsvinden. Maar vanwege de uitbraak van het coronavirus wordt het debat gehouden in een studio in Washington, zonder publiek. Toen ze het podium betraden gaven ze elkaar een elleboog-begroeting, conform het advies om handen schudden te vermijden.

Het debat komt twee dagen voor de voorverkiezingen in Arizona, Illinois, Ohio en Florida. Die staten hebben laten weten de stembusgang gewoon door te laten gaan. Er worden wel extra maatregelen genomen om ervoor te zorgen dat de stemhokjes schoon blijven.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij Russische en Oekraïense luchtaanvallen

ROSTOV-ON-DON (ANP) - Bij een Oekraïense luchtaanval op de Russische stad Rostov-on-Don zijn in de nacht van zondag op maandag twee doden gevallen. Dat zegt gouverneur Yuri Slyusar in een bericht op Telegram.

1 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider ziet af van gesprek met regering

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado zal niet deelnemen aan gesprekken met de regering van president Delcy Rodríguez. Dat maakte de Nobelprijswinnares voor de Vrede zondag bekend. De gesprekken, die gesteund worden door de VS, staan voor augustus gepland.

1 uur geleden
Brandenburger Tor verlicht in regenboogkleuren na aanslag Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De Brandenburger Tor in Berlijn is zondagavond laat verlicht in de kleuren van de regenboog. Deze kleuren gelden als symbool van de queer-gemeenschap en staan ​voor diversiteit en tolerantie. Ze werden vanaf zonsondergang op het beroemde monument in het Berlijnse stadscentrum geprojecteerd.

7 uur geleden
Media: branden bij Madrid en Avila nog actief maar onder controle

MADRID (ANP) - De grote bosbranden die woeden in de provincie Ávila en de regio Madrid zijn nog actief en blijven naar verwachting de komende dagen branden. Na een snelle uitbreiding in de afgelopen dagen zijn veel vuurfronten inmiddels wel ingedamd. Dat melden Spaanse media waaronder de krant El País. Ook de branden in de regio Toledo verergeren niet meer.

7 uur geleden
Tienduizenden protesteren tegen massatoerisme op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.

8 uur geleden
Al-Sharaa: Syrië streeft naar veiligheidsakkoord met Israël

DAMASCUS (ANP) - Syrië werkt actief aan een veiligheidsakkoord met Israël waarbij meerdere landen betrokken zijn. Dat heeft de Syrische president Ahmed al-Sharaa gezegd in een zondag uitgezonden interview met de zender Al Jazeera.

8 uur geleden
Axios: legerleider VS adviseerde te stoppen met aanvallen Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.

10 uur geleden