Biden en Sanders bereiken compromis over verdeling kiesmannen
WASHINGTON (ANP) - De Democraten Joe Biden en Bernie Sanders hebben een overeenstemming bereikt over de verdeling van de kiesmannen bij de Democratische conventie waar definitief wordt besloten dat Biden de presidentskandidaat van de Democraten wordt. Dat melden Amerikaanse media.
Senator Sanders is al uit de race gestapt, maar wil toch zijn 'delegates' behouden. Op die manier kan hij invloed uitoefenen op het partijprogramma. Doordat Sanders te vroeg uit de race was gestapt, zouden alle kiesmannen eigenlijk naar Biden gaan. Om een intern conflict te voorkomen, heeft hij met Sanders afgesproken dat de senator al zijn kiesmannen mag houden.
"Onze campagnes zijn dankbaar voor de eenheid binnen de partij", staat in een gezamenlijke verklaring van de teams van Sanders en Biden.
Biden kondigde donderdag aan dat zijn campagneteam gestart is met het vinden van de juiste running mate voor hem. Hij heeft eerder al laten weten dat het een vrouw wordt.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia vinden dat ze met hun bezoek aan de Spaanse exclave Ceuta een schuld inlossen. Het koningspaar noemt het bezoek "iets waar al lange tijd naar werd uitgekeken en dat hard nodig" is. Dat schreef het koningspaar in het gastenboek van het gemeentehuis in Ceuta, meldt de Spaanse omroep RTVE.
24 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Parijs zijn de aanhoudende onderwijsprotesten dinsdag uitgelopen op opstootjes met de ordediensten. Dat melden Franse media. Volgens een van de deelnemende vakbonden zijn in Frankrijk dinsdag circa 480.000 mensen op de been. De autoriteiten schatten dat aantal op circa 160.000, van wie circa 41.000 in Parijs.
26 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie is ontevreden over de onderhandelingsbox voor de nieuwe EU-meerjarenbegroting (MFF) van het Ierse voorzitterschap. Dat zei Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) dinsdag. Het voorstel van de Ieren "sluit niet aan bij wat Europa nodig heeft", zei hij op een persconferentie na afloop van een overleg met EU-ministers over de MFF.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het onderzoek naar het incident op een school nabij Marseille waarbij maandag een leerling een rector en docent verwondde met een jachtgeweer, is overgenomen door de Franse antiterrorisme-aanklager. Dat meldt BFMTV op gezag van dat kantoor. In een verklaring meldt de aanklager dat er aanwijzingen zijn dat de aanval geïnspireerd was door onlinegroepen waarin extreem geweld wordt verheerlijkt.
30 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een journalist uit Japan opgepakt op verdenking van spionage. Hij zou voor een Japanse inlichtingendienst informatie hebben verzameld over de Russische defensiecapaciteiten, aldus Russische staatsmedia.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de ambassadeur in Griekenland, Kimberly Guilfoyle, gevraagd ontslag te nemen. Dat bevestigt de nieuwe woordvoerder Katie Zacharia van het Witte Huis. Guilfoyle is de voormalige verloofde van Trump Jr. en is doelwit van hevige kritiek na beschuldigingen van omkoping.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Sinds het begin van de onderwijsprotesten in Frankrijk zijn 147 medewerkers die in het nationale onderwijs werken, gewond geraakt. Dit meldt het ministerie volgens BFMTV. Het is onduidelijk of deze medewerkers zelf deelnamen aan de demonstraties.
1 uur geleden