Biden en Sanders bereiken compromis over verdeling kiesmannen
WASHINGTON (ANP) - De Democraten Joe Biden en Bernie Sanders hebben een overeenstemming bereikt over de verdeling van de kiesmannen bij de Democratische conventie waar definitief wordt besloten dat Biden de presidentskandidaat van de Democraten wordt. Dat melden Amerikaanse media.
Senator Sanders is al uit de race gestapt, maar wil toch zijn 'delegates' behouden. Op die manier kan hij invloed uitoefenen op het partijprogramma. Doordat Sanders te vroeg uit de race was gestapt, zouden alle kiesmannen eigenlijk naar Biden gaan. Om een intern conflict te voorkomen, heeft hij met Sanders afgesproken dat de senator al zijn kiesmannen mag houden.
"Onze campagnes zijn dankbaar voor de eenheid binnen de partij", staat in een gezamenlijke verklaring van de teams van Sanders en Biden.
Biden kondigde donderdag aan dat zijn campagneteam gestart is met het vinden van de juiste running mate voor hem. Hij heeft eerder al laten weten dat het een vrouw wordt.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.
36 minuten geledenBAALBEK/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens Libanese media zeker 26 doden gevallen in het oosten van Libanon. Gevreesd wordt dat het dodental oploopt.
1 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
4 uur geleden