Biden en Poetin ontmoeten elkaar in landhuis aan Meer van Genève
GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en zijn Russische collega Vladimir Poetin ontmoeten elkaar woensdag op hun eerste top in een landhuis uit de achttiende eeuw aan het Meer van Genève. De Zwitserse autoriteiten hebben bevestigd dat de op een heuvel gelegen Villa La Grange aan de oostkant van Genève de plek wordt van de topontmoeting. De villa en het park zijn in 1918 door de toenmalige eigenaar onder voorwaarden geschonken aan de gemeente.
Dat is een van de redenen dat er sindsdien nauwelijks meer aan verbouwd is. De gemeente mag het gebruiken voor vergaderingen van het stadsbestuur en om gasten te ontvangen. Het park eromheen is volgens de eisen van de laatste particuliere eigenaar een openbaar stadspark geworden. Dat is volgens opgehangen borden echter gesloten van dinsdag 8 tot 18 juni. Er is een circa 2 meter hoog hek rond het park geplaatst.
Biden is woensdag in Engeland aangekomen en woont er de top van de G7 bij. Hij gaat ook naar Brussel voor topconferenties van de NAVO en met de EU. Woensdag is dan voor Biden de laatste ontmoeting op zijn eerste buitenlandreis als president in Villa La Grange.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
1 uur geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
7 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
8 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
9 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
9 uur geleden