Biden en Macron blij met bevrijding Israëlische gijzelaars
PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden en de Franse president Emmanuel Macron hebben in Parijs verheugd gereageerd op de bevrijding van vier Israëlische gijzelaars. Zij werden sinds 7 oktober in de Gazastrook door de Palestijnse beweging Hamas vastgehouden.
Biden brengt zaterdag een officieel staatsbezoek aan Frankrijk na dagenlang in Normandië de landingen in 1944 te hebben herdacht tijdens plechtigheden voor D-day (6 juni 1944). Hij zei in gezelschap van zijn Franse ambtgenoot dat "we niet zullen stoppen te werken tot alle gijzelaars thuis zijn en er een wapenstilstand is bereikt".
Het Israëlische leger heeft zaterdag in een lang voorbereide operatie een dichtbevolkt stuk van het midden van de Gazastrook aangevallen vanuit de lucht, vanaf zee en met grondtroepen. Daarmee zijn op twee verschillende plekken in of bij Nuseirat de vier gijzelaars in de leeftijd van 21 tot 40 jaar bevrijd. Ze lijken in goede conditie. Talrijke Palestijnen, onder wie veel burgers, zijn gewond of gedood.
Volgens Hamas zijn er circa 210 mensen gedood en raakten er meer dan vierhonderd gewond. Hamasleider Ismail Haniyeh zei dat "het Palestijnse volk zich niet overgeeft en het verzet doorgaat om onze rechten te verdedigen tegen de criminele vijand".
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - Gouverneur Gavin Newsom van de Amerikaanse staat Californië heeft de noodtoestand uitgeroepen in Los Angeles en omliggende counties. De beslissing is het gevolg van een uitzonderlijk zware winterstorm die het zuiden van de staat teistert. Naar verwachting zal er in een paar dagen evenveel regen vallen als normaal in meerdere maanden.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.
9 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.
10 uur geleden