Biden en leider Australië overleggen in eerste gesprek over China
CANBERRA (ANP/RTR) - De nieuwe Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn eerste telefoongesprek gevoerd met de premier van Australië. Ze spraken over China, de staatsgreep in Myanmar, de coronapandemie en de strijd tegen klimaatverandering, meldt het Witte Huis.
De Australische premier Scott Morrison zei naderhand dat Biden hem verzekerde dat hij de relatie met Australië ziet als de basis "voor vrede en veiligheid in onze regio". Australië en de VS zijn bondgenoten, maar na het aantreden van president Donald Trump in 2017 bleek dat geen garantie te zijn voor een goede relatie tussen de leiders van de landen.
Trump noemde zijn eerste telefoontje met toenmalig premier Malcolm Turnbull "met afstand het slechtste telefoongesprek" van die dag met een wereldleider, schreef de Washington Post destijds. Het zou Trump in het verkeerde keelgat zijn geschoten dat Turnbull hem vroeg oude afspraken na te komen over het overnemen van vluchtelingen door de VS.
Het gesprek tussen Morrison en Biden verliep vermoedelijk beter. De Australische premier noemde de conversatie "warm" en "interessant".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur van Oekraïne is de stroom in delen van het noorden, oosten en zuiden uitgevallen, meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Het gaat onder meer om delen van Odesa en Cherson.
35 minuten geledenKYIV (ANP) - Door Russische aanvallen op energie-infrastructuur in het noorden en zuidoosten van Oekraïne is de stroom in enkele regio's uitgevallen. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie op Telegram. Onder meer in delen van Odesa, Mykolajiv en Cherson zitten mensen zonder elektriciteit. Volgens het ministerie wordt alles in het werk gesteld om de stroomuitval het hoofd te bieden.
38 minuten geledenBANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
5 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
9 uur geleden