Biden en leider Australië overleggen in eerste gesprek over China
CANBERRA (ANP/RTR) - De nieuwe Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn eerste telefoongesprek gevoerd met de premier van Australië. Ze spraken over China, de staatsgreep in Myanmar, de coronapandemie en de strijd tegen klimaatverandering, meldt het Witte Huis.
De Australische premier Scott Morrison zei naderhand dat Biden hem verzekerde dat hij de relatie met Australië ziet als de basis "voor vrede en veiligheid in onze regio". Australië en de VS zijn bondgenoten, maar na het aantreden van president Donald Trump in 2017 bleek dat geen garantie te zijn voor een goede relatie tussen de leiders van de landen.
Trump noemde zijn eerste telefoontje met toenmalig premier Malcolm Turnbull "met afstand het slechtste telefoongesprek" van die dag met een wereldleider, schreef de Washington Post destijds. Het zou Trump in het verkeerde keelgat zijn geschoten dat Turnbull hem vroeg oude afspraken na te komen over het overnemen van vluchtelingen door de VS.
Het gesprek tussen Morrison en Biden verliep vermoedelijk beter. De Australische premier noemde de conversatie "warm" en "interessant".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
44 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
45 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
14 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
16 uur geleden