Biden en leider Australië overleggen in eerste gesprek over China
CANBERRA (ANP/RTR) - De nieuwe Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn eerste telefoongesprek gevoerd met de premier van Australië. Ze spraken over China, de staatsgreep in Myanmar, de coronapandemie en de strijd tegen klimaatverandering, meldt het Witte Huis.
De Australische premier Scott Morrison zei naderhand dat Biden hem verzekerde dat hij de relatie met Australië ziet als de basis "voor vrede en veiligheid in onze regio". Australië en de VS zijn bondgenoten, maar na het aantreden van president Donald Trump in 2017 bleek dat geen garantie te zijn voor een goede relatie tussen de leiders van de landen.
Trump noemde zijn eerste telefoontje met toenmalig premier Malcolm Turnbull "met afstand het slechtste telefoongesprek" van die dag met een wereldleider, schreef de Washington Post destijds. Het zou Trump in het verkeerde keelgat zijn geschoten dat Turnbull hem vroeg oude afspraken na te komen over het overnemen van vluchtelingen door de VS.
Het gesprek tussen Morrison en Biden verliep vermoedelijk beter. De Australische premier noemde de conversatie "warm" en "interessant".
Meer uit Buitenland
UTRECHT (ANP) - De Verenigde Staten trekken Amerikaanse medewerkers terug uit NAVO-kenniscentra in Nederland. De twee zogeheten Centres of Excellence in Utrecht en Den Haag maken zich op voor een "herijking" van de Amerikaanse aanwezigheid, meldt een van de centra. Hoeveel Amerikanen er precies vertrekken en welke weerslag dat heeft op de centra kunnen ze nog niet inschatten.
8 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw grootschalige aanvallen uitgevoerd op de Oekraïense energie-infrastructuur, meldt minister van Energie Denys Sjmyhal. Daardoor is in veel regio's van het land de stroom uitgeschakeld, schrijft netbeheerder Ukrenergo op Facebook. Ook zijn de geplande stroomonderbrekingen per regio, bedoeld om te kunnen voldoen aan de stroomvraag, tijdelijk onderbroken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
7 uur geleden