Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden en Johnson willen stabiel Noord-Ierland

Biden en Johnson willen stabiel Noord-Ierland

LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden en de Britse premier Boris Johnson willen een stabiel Noord-Ierland. Zij verklaarden dat na afloop van hun eerste persoonlijke ontmoeting in Carbis Bay in het zuiden van Engeland, aan de vooravond van een top van de leiders van zeven vooraanstaande industriestaten (G7) daar.

Volgens Johnson hebben zijn land, de Verenigde Staten en de Europese Unie een "gemeenschappelijk standpunt" over het beschermen van de vrede in Noord-Ierland. Door de brexit lopen de spanningen in Noord-Ierland op, omdat een harde grens met buurland Ierland, een EU-lidstaat, voorkomen moet worden. Volgens Johnson zijn alle partijen het erover eens het vredesproces gaande houden. Hij zei optimistisch te zijn dat dat ook lukt. Ook het Witte Huis liet weten te blijven samenwerken aan het gezamenlijke doel van vrede en stabiliteit.

Voor het gesprek had Johnson Biden verwelkomd aan het begin van diens eerste buitenlandse reis als president. Biden is een week in Europa. Volgens de premier is iedereen "enorm blij" om Biden hier te zien. Met zijn eerste trip naar Europa maakt Biden duidelijk de banden met het continent te willen aanhalen, in tegenstelling tot het beleid van zijn voorganger Donald Trump.

Meer uit Buitenland

Houthi's: Saudi-Arabië voerde binnen 24 uur ruim 50 aanvallen uit

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.

4 uur geleden
Prognose: links oppositieblok wint Zweedse verkiezingen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.

4 uur geleden
Tusk verwijt Rusland escalatie na aanval op trein naar Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.

6 uur geleden
Tienduizenden op de vlucht door opgelaaid geweld in Jemen

SANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.

7 uur geleden
Spaanse regering: 5300 migranten Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.

7 uur geleden
Trump: Kyiv moet stoppen met aanvallen op raffinaderijen Rusland

DUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.

8 uur geleden
President Iran: willen oorlogsbladzijde omslaan in band met VAE

NEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al ‌Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.

8 uur geleden