Biden en Johnson willen stabiel Noord-Ierland
LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden en de Britse premier Boris Johnson willen een stabiel Noord-Ierland. Zij verklaarden dat na afloop van hun eerste persoonlijke ontmoeting in Carbis Bay in het zuiden van Engeland, aan de vooravond van een top van de leiders van zeven vooraanstaande industriestaten (G7) daar.
Volgens Johnson hebben zijn land, de Verenigde Staten en de Europese Unie een "gemeenschappelijk standpunt" over het beschermen van de vrede in Noord-Ierland. Door de brexit lopen de spanningen in Noord-Ierland op, omdat een harde grens met buurland Ierland, een EU-lidstaat, voorkomen moet worden. Volgens Johnson zijn alle partijen het erover eens het vredesproces gaande houden. Hij zei optimistisch te zijn dat dat ook lukt. Ook het Witte Huis liet weten te blijven samenwerken aan het gezamenlijke doel van vrede en stabiliteit.
Voor het gesprek had Johnson Biden verwelkomd aan het begin van diens eerste buitenlandse reis als president. Biden is een week in Europa. Volgens de premier is iedereen "enorm blij" om Biden hier te zien. Met zijn eerste trip naar Europa maakt Biden duidelijk de banden met het continent te willen aanhalen, in tegenstelling tot het beleid van zijn voorganger Donald Trump.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Een onderdeel van de Russische Federale Veiligheidsdienst (FSB) is maandag aan de EU-sanctielijst toegevoegd. "De FSB voert al jarenlang uiteenlopende kwaadwillige cyberactiviteiten uit die steeds ernstiger worden en gevolgen hebben voor de EU, haar lidstaten en internationale partners, met name Oekraïne", stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas in een verklaring.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan is bezig met het opzetten van een centrale inlichtingendienst, om staatsgeheimen en belangrijke technologieën beter te kunnen beschermen. Dat meldt The New York Times. Het land krijgt daarbij hulp van andere overheden. Volgens de krant is Japan erg kwetsbaar voor spionage.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken roept Belgen op zich voor vertrek naar het buitenland online bij het ministerie te registreren. Aanleiding voor de oproep zijn de bosbranden in verschillende regio's in Europa, waaronder Spanje.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal vastgestelde ebolabesmettingen in Congo is opgelopen tot 1926. Dat meldt de republiek, die eveneens melding maakt van 702 sterfgevallen door ebola.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen herhaalt dat zij wil dat er leeftijdsbeperkingen voor sociale media voor kinderen komen. Een voorstel daarover wil ze namens het dagelijks bestuur van de EU na de zomer presenteren.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat "in de komende dagen" de Russische ambassadeur ontbieden, meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot aan de Franse zender BFMTV. De minister beschuldigt Rusland van spionage en sabotage in zo'n tien Europese landen, waaronder Frankrijk.
2 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP) - De grote natuurbrand bij Fontainebleau, ten zuidoosten van Parijs, kan mogelijk nog dagen, misschien zelfs weken aanhouden. Dat zegt de brandweer ter plaatse in het bijzijn van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Die is daar maandagochtend gearriveerd om de hulpdiensten moed in te spreken.
2 uur geleden