Biden en Johnson willen stabiel Noord-Ierland
LONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden en de Britse premier Boris Johnson willen een stabiel Noord-Ierland. Zij verklaarden dat na afloop van hun eerste persoonlijke ontmoeting in Carbis Bay in het zuiden van Engeland, aan de vooravond van een top van de leiders van zeven vooraanstaande industriestaten (G7) daar.
Volgens Johnson hebben zijn land, de Verenigde Staten en de Europese Unie een "gemeenschappelijk standpunt" over het beschermen van de vrede in Noord-Ierland. Door de brexit lopen de spanningen in Noord-Ierland op, omdat een harde grens met buurland Ierland, een EU-lidstaat, voorkomen moet worden. Volgens Johnson zijn alle partijen het erover eens het vredesproces gaande houden. Hij zei optimistisch te zijn dat dat ook lukt. Ook het Witte Huis liet weten te blijven samenwerken aan het gezamenlijke doel van vrede en stabiliteit.
Voor het gesprek had Johnson Biden verwelkomd aan het begin van diens eerste buitenlandse reis als president. Biden is een week in Europa. Volgens de premier is iedereen "enorm blij" om Biden hier te zien. Met zijn eerste trip naar Europa maakt Biden duidelijk de banden met het continent te willen aanhalen, in tegenstelling tot het beleid van zijn voorganger Donald Trump.
Meer uit Buitenland
TAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.
6 minuten geledenLAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.
11 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - De Keniaanse sekteleider Paul Mackenzie is veroordeeld tot tweehonderd jaar gevangenisstraf voor de moord op 190 kinderen en een volwassene. Hij heeft volgens de rechtbank in Nairobi zijn volgelingen opgedragen zichzelf en hun kinderen uit te hongeren om "Jezus te ontmoeten".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep Sky heeft vrijdag een bedreiging ontvangen, een paar uur nadat onder meer de Ierse omroep RTÉ een bommelding had binnengekregen. "Sky is een van de mediaorganisaties die een beveiligingsdreiging hebben ontvangen", meldt de omroep in Sky News.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - In de bommelding die werd verstuurd naar Ierse media wordt een link gelegd naar de bommeldingen bij passagiersvliegtuigen in Europa. De Ierse omroep RTÉ meldt dat de afzender dit claimt in een mail. Meerdere gebouwen van Ierse media werden ontruimd.
2 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De luchthaven in Praag meldt dat vrijdag zeker acht vluchten van en naar het vliegveld te maken hebben met bommeldingen. Het gaat onder meer om een vlucht met Nederland als bestemming.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP) - Er zijn vrijdag opnieuw bommeldingen gedaan voor Europese vluchten. Dit soort meldingen ontregelen deze week het vliegverkeer in Europa, tientallen vliegtuigen kregen er de afgelopen dagen mee te maken. Er zijn vooralsnog nergens explosieven gevonden. Ook is nog niet bekend waar de meldingen vandaan komen.
4 uur geleden