Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden en Blinken bezoeken Amazonegebied

Biden en Blinken bezoeken Amazonegebied

MANAUS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden is een bezoek begonnen aan het Amazone-regenwoud om de strijd tegen klimaatverandering te promoten, meldt het Witte Huis. De 81-jarige Biden is de eerste zittende Amerikaanse president die het gebied bezoekt. Hij wordt vergezeld door minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken.

Biden landde in de Braziliaanse stad Manaus, in het hart van 's werelds grootste jungle. Hij arriveerde er vanuit Peru, waar hij zijn laatste top met leiders uit de regio Azië-Pacific bijwoonde. De stop is onderdeel van zijn afscheidstournee door Zuid-Amerika, voordat hij in januari het presidentschap overdraagt aan Donald Trump.

Het Amazonegebied, dat negen landen beslaat, is cruciaal voor de strijd tegen klimaatverandering omdat het planeetverwarmende koolstofdioxide uit de atmosfeer kan absorberen. Biden bezoekt er onder meer een museum en ontmoet er inheemse en lokale leiders die zich inzetten voor de bescherming van het gebied.

Milieu- en klimaatdeskundigen vrezen dat een tweede presidentschap van Trump de recente vooruitgang in de overgang naar groene energie ongedaan zou kunnen maken. De Verenigde Staten zouden onder Biden hun doel hebben bereikt om klimaatfinanciering te verhogen tot 11 miljard dollar per jaar, meldde het Witte Huis vlak voor Bidens bezoek.

Trump heeft beloofd Bidens klimaatbeleid terug te draaien en zou de VS, na China de grootste vervuiler ter wereld, opnieuw uit het klimaatakkoord van Parijs uit 2015 willen terugtrekken, zoals hij deed in zijn eerste termijn. Tijdens zijn campagne beloofde Trump met onder meer de leus 'drill, baby, drill' de winning van fossiele brandstoffen als olie en gas te verhogen.

Meer uit Buitenland

Volledige Epstein-bestand tentoongesteld in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.

1 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.

2 uur geleden
Recordaantal beren gezien en gedood in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.

2 uur geleden
Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

4 uur geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

4 uur geleden
Zeven tijgers in beslag genomen bij arrestatie bendeleider Mexico

MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.

5 uur geleden
Britse media: ministers vragen Starmer op te stappen

LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".

8 uur geleden