Biden en Blinken bezoeken Amazonegebied
MANAUS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden is een bezoek begonnen aan het Amazone-regenwoud om de strijd tegen klimaatverandering te promoten, meldt het Witte Huis. De 81-jarige Biden is de eerste zittende Amerikaanse president die het gebied bezoekt. Hij wordt vergezeld door minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken.
Biden landde in de Braziliaanse stad Manaus, in het hart van 's werelds grootste jungle. Hij arriveerde er vanuit Peru, waar hij zijn laatste top met leiders uit de regio Azië-Pacific bijwoonde. De stop is onderdeel van zijn afscheidstournee door Zuid-Amerika, voordat hij in januari het presidentschap overdraagt aan Donald Trump.
Het Amazonegebied, dat negen landen beslaat, is cruciaal voor de strijd tegen klimaatverandering omdat het planeetverwarmende koolstofdioxide uit de atmosfeer kan absorberen. Biden bezoekt er onder meer een museum en ontmoet er inheemse en lokale leiders die zich inzetten voor de bescherming van het gebied.
Milieu- en klimaatdeskundigen vrezen dat een tweede presidentschap van Trump de recente vooruitgang in de overgang naar groene energie ongedaan zou kunnen maken. De Verenigde Staten zouden onder Biden hun doel hebben bereikt om klimaatfinanciering te verhogen tot 11 miljard dollar per jaar, meldde het Witte Huis vlak voor Bidens bezoek.
Trump heeft beloofd Bidens klimaatbeleid terug te draaien en zou de VS, na China de grootste vervuiler ter wereld, opnieuw uit het klimaatakkoord van Parijs uit 2015 willen terugtrekken, zoals hij deed in zijn eerste termijn. Tijdens zijn campagne beloofde Trump met onder meer de leus 'drill, baby, drill' de winning van fossiele brandstoffen als olie en gas te verhogen.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Het ziekenhuisdrama The Pitt prolongeerde zijn Emmy-titel als beste dramaserie, terwijl nieuwkomer Widow's Bay maandag de prijs voor beste komedieserie in de wacht sleepte tijdens de uitreiking van de Emmy Awards, de belangrijkste avond van het televisieseizoen.
34 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Jean Smart won haar vijfde Emmy Award voor haar vertolking van een vasthoudende stand-upcomedian in Hacks, terwijl Matthew Rhys de eerste werd die tijdens één ceremonie twee prijzen voor beste hoofdrol in de wacht sleepte. De Hollywoodsterren waren maandagavond in Los Angeles, waar de beste televisieproducties van het afgelopen seizoen werden bekroond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Mitch McConnell (84) keert deze week terug naar de Senaat, meldden meerdere anonieme bronnen aan nieuwssite Politico. Hij was de afgelopen maanden afwezig vanwege gezondheidsproblemen. Door het gebrek aan informatie ontstonden er wilde complottheorieën.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement gaat een kantoor openen in de Canadese hoofdstad Ottawa. In de aankondiging staat dat deze stap moet helpen bij het versterken van de relatie tussen de Europese en Canadese volksvertegenwoordigingen.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt dat het land wil stoppen met aanvallen op energiedoelen, als Rusland dit ook doet. Dat schrijft hij op X. De Amerikaanse president Donald Trump schreef maandag op zijn Truth Social dat beide landen daarmee akkoord zijn. Zelensky betwijfelt wel of Rusland zich aan een akkoord zal houden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben aan de Amerikaanse president Donald Trump beloofd geen energiedoelen van elkaar meer te zullen aanvallen. Dat zegt Trump op zijn Truth Social. Volgens Trump zorgen dit soort aanvallen in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland voor hoge dieselprijzen wereldwijd.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil militairen verplicht naar Litouwen sturen, meldt Bild. Duitsland legert daar een brigade van zo'n 5000 man om te helpen de NAVO-bondgenoot te beschermen tegen Rusland. Die zou uit vrijwilligers bestaan, maar er blijkt volgens de Duitse krant te weinig animo.
14 uur geleden