Biden en Blinken bezoeken Amazonegebied
MANAUS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden is een bezoek begonnen aan het Amazone-regenwoud om de strijd tegen klimaatverandering te promoten, meldt het Witte Huis. De 81-jarige Biden is de eerste zittende Amerikaanse president die het gebied bezoekt. Hij wordt vergezeld door minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken.
Biden landde in de Braziliaanse stad Manaus, in het hart van 's werelds grootste jungle. Hij arriveerde er vanuit Peru, waar hij zijn laatste top met leiders uit de regio Azië-Pacific bijwoonde. De stop is onderdeel van zijn afscheidstournee door Zuid-Amerika, voordat hij in januari het presidentschap overdraagt aan Donald Trump.
Het Amazonegebied, dat negen landen beslaat, is cruciaal voor de strijd tegen klimaatverandering omdat het planeetverwarmende koolstofdioxide uit de atmosfeer kan absorberen. Biden bezoekt er onder meer een museum en ontmoet er inheemse en lokale leiders die zich inzetten voor de bescherming van het gebied.
Milieu- en klimaatdeskundigen vrezen dat een tweede presidentschap van Trump de recente vooruitgang in de overgang naar groene energie ongedaan zou kunnen maken. De Verenigde Staten zouden onder Biden hun doel hebben bereikt om klimaatfinanciering te verhogen tot 11 miljard dollar per jaar, meldde het Witte Huis vlak voor Bidens bezoek.
Trump heeft beloofd Bidens klimaatbeleid terug te draaien en zou de VS, na China de grootste vervuiler ter wereld, opnieuw uit het klimaatakkoord van Parijs uit 2015 willen terugtrekken, zoals hij deed in zijn eerste termijn. Tijdens zijn campagne beloofde Trump met onder meer de leus 'drill, baby, drill' de winning van fossiele brandstoffen als olie en gas te verhogen.
Meer uit Buitenland
ADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
6 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
8 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
10 uur geleden