Biden emotioneel in toespraak voor thuisstaat Delaware
WASHINGTON (ANP) - Aankomend Amerikaans president Joe Biden hield dinsdag, één dag voor zijn inauguratie als 46ste president van de Verenigde Staten, geëmotioneerd een speech waarbij hij tegen de tranen vocht toen hij zijn overleden zoon Beau herdacht en zijn thuisstaat Delaware bedankte. Ondertussen zei scheidend president Donald Trump dat hij "zal bidden" voor het succes van de komende regering. Trump wenste Biden "geluk".
"Ik betreur maar één ding, dat hij niet hier is", zei Biden tijdens zijn toespraak, verwijzend naar zijn zoon Beau, die in 2015 op 46-jarige leeftijd overleed aan een hersentumor. "Omdat we eigenlijk hem hadden moeten introduceren als president."
Biden schoot vol tijdens de toespraak in zijn thuisstaat Delaware, die hij ruim drie decennia als senator vertegenwoordigde. "Excuseer me voor de emotie, maar als ik sterf zal Delaware op mijn hart geschreven staan", aldus de 78-jarige president in spe. De toespraak was onderdeel van een afscheidsevenement voordat Biden naar Washington vertrekt voor zijn inauguratie.
Biden is in de VS bekend als iemand die zijn emoties niet verbergt, in het bijzonder rond de vele verliezen in zijn familiesfeer die hij heeft meegemaakt. Daarmee staat Biden in groot contrast met president Trump, die zich de afgelopen jaren vooral heeft onderscheiden door zijn felle verbale aanvallen op politieke tegenstanders en de media.
Terwijl Biden speechte in Delaware, liet Trump meer van zich horen dan hij sinds in de afgelopen weken heeft gedaan. Trump zei in een opgenomen afscheidsspeech dat hij zal bidden voor het succes van de komende regering. "Deze week beëdigen we de nieuwe regering en bidden we voor diens succes in het veilig en welvarend houden van Amerika", zei Trump in de 20 minuten durende video. "We willen hem ook geluk wensen." Hoewel de gelukswensen een zeldzaam verzoenend gebaar zijn van Trump aan zijn opvolger, noemde hij Bidens naam geen enkele keer in de video.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
5 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.
6 uur geleden