Biden: Egypte opent grensovergang voor humanitaire hulp aan Gaza
TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt dat de Egyptische president Abdul Fatah al-Sisi ermee heeft ingestemd de grensovergang bij Rafah te openen om humanitaire hulp aan Gaza mogelijk te maken. Rafah is de enige grensovergang naar de Gazastrook die niet door Israël wordt gecontroleerd en is momenteel gesloten.
Volgens Biden zijn al-Sisi en hij in een telefoongesprek overeengekomen om aanvankelijk "maximaal twintig vrachtwagens door te laten". Om de vrachtwagens doorgang te verlenen dient eerst de weg te worden hersteld, aldus Biden. "Dus het kan zijn dat er waarschijnlijk niets doorloopt tot vrijdag." De weg die door de grensovergang voert is de afgelopen dagen meermaals gebombardeerd door de Israëlische luchtmacht.
Biden geeft donderdag vanuit Washington een speech over de oorlogen in Oekraïne en Israël, maakte het Witte Huis bekend. De Amerikaanse president bezocht woensdag Israël.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
2 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
4 minuten geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
53 minuten geledenKADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association of Nigeria (CAN).
56 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.
1 uur geleden