
Biden: Egypte opent grensovergang voor humanitaire hulp aan Gaza
TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt dat de Egyptische president Abdul Fatah al-Sisi ermee heeft ingestemd de grensovergang bij Rafah te openen om humanitaire hulp aan Gaza mogelijk te maken. Rafah is de enige grensovergang naar de Gazastrook die niet door Israël wordt gecontroleerd en is momenteel gesloten.
Volgens Biden zijn al-Sisi en hij in een telefoongesprek overeengekomen om aanvankelijk "maximaal twintig vrachtwagens door te laten". Om de vrachtwagens doorgang te verlenen dient eerst de weg te worden hersteld, aldus Biden. "Dus het kan zijn dat er waarschijnlijk niets doorloopt tot vrijdag." De weg die door de grensovergang voert is de afgelopen dagen meermaals gebombardeerd door de Israëlische luchtmacht.
Biden geeft donderdag vanuit Washington een speech over de oorlogen in Oekraïne en Israël, maakte het Witte Huis bekend. De Amerikaanse president bezocht woensdag Israël.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Tientallen journalisten hebben woensdag hun werkplek in het Pentagon ontruimd en hun perspassen ingeleverd vanwege het nieuwe persbeleid van het Amerikaanse ministerie van Defensie. In dat beleid staat onder meer dat journalisten als veiligheidsrisico kunnen worden bestempeld en dat zij geen ongeoorloofd materiaal mogen verkrijgen of gebruiken, ook als dat niet geheim is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft de Indiase premier Narendra Modi toegezegd te zullen stoppen met het kopen van olie uit Rusland. Dat zei Trump tegen journalisten in het Witte Huis. Hij voegde eraan toe dat hij zal proberen om China ook zover te krijgen, in een poging de Russische inkomsten uit energie af te snijden en vredesonderhandelingen met Oekraïne af te dwingen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De CIA heeft van president Donald Trump toestemming gekregen om in het geheim operaties uit te voeren in Venezuela tegen drugskartels. Trump noemt als reden voor dat besluit de grote hoeveelheid drugs die volgens hem via Venezuela de VS zou binnenkomen, evenals de gevangenen die het land zou vrijlaten en die richting de VS zouden komen.
6 uur geledenANTANANARIVO (ANP/AFP/DPA) - De Afrikaanse Unie heeft Madagaskar "met onmiddellijke ingang" geschorst. Het samenwerkingsverband besloot dit nadat een elite-eenheid van het leger de macht had overgenomen en het parlement president Andry Rajoelina had afgezet. Eerder sprak de unie zich al uit tegen elke "ongrondwettelijke machtswisseling" en riep alle partijen op met elkaar in gesprek te gaan.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - In Spanje hebben tienduizenden mensen het werk neergelegd uit onvrede met de volgens hen lakse houding van de internationale gemeenschap over het Israëlische geweld in Gaza. Vakbonden hadden opgeroepen het werk twee uur neer te leggen, wat leidde tot verstoringen in onder meer het openbaar vervoer. De staking richtte zich tegen de "medeplichtigheid aan de aanvallen in Gaza" en riep op tot het verbreken van de banden met Israël.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft het leger opdracht gegeven zich voor te bereiden op het volledig uitschakelen van Hamas. Dit voor het geval dat de Palestijnse beweging zich niet houdt aan de afspraken van het staakt-het-vuren, schrijft nieuwssite The Times of Israel.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt alle lichamen van gijzelaars die tot nu toe zijn gevonden, te hebben overgedragen aan Israël. De beweging zou speciaal gereedschap nodig hebben om de rest van de overblijfselen te vinden en verwacht dat dat veel tijd kost.
9 uur geleden