Biden: Egypte opent grensovergang voor humanitaire hulp aan Gaza
TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden zegt dat de Egyptische president Abdul Fatah al-Sisi ermee heeft ingestemd de grensovergang bij Rafah te openen om humanitaire hulp aan Gaza mogelijk te maken. Rafah is de enige grensovergang naar de Gazastrook die niet door Israël wordt gecontroleerd en is momenteel gesloten.
Volgens Biden zijn al-Sisi en hij in een telefoongesprek overeengekomen om aanvankelijk "maximaal twintig vrachtwagens door te laten". Om de vrachtwagens doorgang te verlenen dient eerst de weg te worden hersteld, aldus Biden. "Dus het kan zijn dat er waarschijnlijk niets doorloopt tot vrijdag." De weg die door de grensovergang voert is de afgelopen dagen meermaals gebombardeerd door de Israëlische luchtmacht.
Biden geeft donderdag vanuit Washington een speech over de oorlogen in Oekraïne en Israël, maakte het Witte Huis bekend. De Amerikaanse president bezocht woensdag Israël.
Meer uit Buitenland
SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. Twee vrouwen zijn bij de schietpartij gewond geraakt.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
4 uur geleden