Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden dringt aan op onderzoek naar misstanden op brandstofmarkt

Biden dringt aan op onderzoek naar misstanden op brandstofmarkt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden wil dat er een onderzoek komt naar mogelijk illegaal gedrag op de benzinemarkt in de Verenigde Staten. Biden heeft daar bij marktwaakhond FTC op aangedrongen. Een eventueel onderzoek zal naar verwachting niet meteen gevolgen hebben voor de prijzen aan de pomp.

In een brief aan FTC-voorzitter Lina Khan uitte de president zijn bezorgdheid over het verschil tussen prijzen aan de pomp en de groothandelsprijzen. Dat bewijst volgens hem dat er meer en meer sprake is van "anticonsumentengedrag" bij de olie- en gasbedrijven.

"Ik accepteer niet dat hardwerkende Amerikanen meer betalen voor benzine vanwege concurrentiebeperkend of anderszins mogelijk illegaal gedrag", zei Biden in zijn brief aan Khan.

Onafhankelijk orgaan

De FTC is een onafhankelijk orgaan en hoeft niet aan het verzoek van de president te voldoen. Het is niet ongebruikelijk dat regelgevers een onderzoek instellen naar benzineprijzen wanneer die de pan uit rijzen, maar weinig van die onderzoeken leiden ook tot echte actie.

Biden schreef dat de Amerikanen de gevolgen voelen van de hogere prijzen in grote delen van de economie. De hoge inflatie raakt ook aan de populariteit van de president. De consumentenprijzen in de VS stegen in oktober met 6,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. Vooral de oplopende energiekosten waren daar debet aan. Zo lagen de gasprijzen bijna 50 procent hoger dan een jaar eerder.

De prijzen aan de pomp in de VS stegen onlangs tot het hoogste niveau in zeven jaar. Dat kwam vooral door de stijging van de prijzen van ruwe olie die nog harder opliepen dan de brandstofprijzen aan de pomp. Na een eerder verzoek van het Witte Huis werd het toezicht op de benzinemarkten al verscherpt.

Meer uit Financieel

Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

8 minuten geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

2 uur geleden
ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

20 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

22 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

22 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

1 dag geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

1 dag geleden