Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden dringt aan op onderzoek naar misstanden op brandstofmarkt

Biden dringt aan op onderzoek naar misstanden op brandstofmarkt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden wil dat er een onderzoek komt naar mogelijk illegaal gedrag op de benzinemarkt in de Verenigde Staten. Biden heeft daar bij marktwaakhond FTC op aangedrongen. Een eventueel onderzoek zal naar verwachting niet meteen gevolgen hebben voor de prijzen aan de pomp.

In een brief aan FTC-voorzitter Lina Khan uitte de president zijn bezorgdheid over het verschil tussen prijzen aan de pomp en de groothandelsprijzen. Dat bewijst volgens hem dat er meer en meer sprake is van "anticonsumentengedrag" bij de olie- en gasbedrijven.

"Ik accepteer niet dat hardwerkende Amerikanen meer betalen voor benzine vanwege concurrentiebeperkend of anderszins mogelijk illegaal gedrag", zei Biden in zijn brief aan Khan.

Onafhankelijk orgaan

De FTC is een onafhankelijk orgaan en hoeft niet aan het verzoek van de president te voldoen. Het is niet ongebruikelijk dat regelgevers een onderzoek instellen naar benzineprijzen wanneer die de pan uit rijzen, maar weinig van die onderzoeken leiden ook tot echte actie.

Biden schreef dat de Amerikanen de gevolgen voelen van de hogere prijzen in grote delen van de economie. De hoge inflatie raakt ook aan de populariteit van de president. De consumentenprijzen in de VS stegen in oktober met 6,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. Vooral de oplopende energiekosten waren daar debet aan. Zo lagen de gasprijzen bijna 50 procent hoger dan een jaar eerder.

De prijzen aan de pomp in de VS stegen onlangs tot het hoogste niveau in zeven jaar. Dat kwam vooral door de stijging van de prijzen van ruwe olie die nog harder opliepen dan de brandstofprijzen aan de pomp. Na een eerder verzoek van het Witte Huis werd het toezicht op de benzinemarkten al verscherpt.

Meer uit Financieel

Studie: supers doen weinig voor vrouwenrechten bij leveranciers

AMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.

4 minuten geleden
Cryptomunten omlaag na dreigende taal Trump over Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).

37 minuten geleden
Olieprijs stijgt, beurzen Azië dalen na toespraak Trump over Iran

TOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.

1 uur geleden
Cao-lonen stijgen met 4,5 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.

2 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

2 uur geleden
Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

2 uur geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

4 uur geleden