Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden door het stof na verbale uitglijder over zwarten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Democratische kandidaat voor het presidentschap van de Verenigde Staten Joe Biden is op Twitter door het stof gegaan vanwege zijn opmerking dat de Latino-gemeenschap in de VS buitengewoon divers is, "in tegenstelling tot de zwarte gemeenschap". Biden stelt dat hij deze vergelijking, bepaald niet zijn eerste verbale uitglijder, niet zo had bedoeld. President Donald Trump, Bidens Republikeinse concurrent in de aankomende verkiezingen, stelde vrijdag dat Biden met de opmerking zijn kansen op de zwarte stem had verspeeld.

"Eerder vandaag deed ik een uitspraak over diversiteit in de Afro-Amerikaanse en Latino-gemeenschap die ik wil verduidelijken", aldus Biden in de tweet. "Ik bedoelde op geen enkele manier te zeggen dat de Afro-Amerikaanse gemeenschap een monoliet is, niet qua identiteit, niet op politieke onderwerpen, helemaal niet."

Biden maakte de omstreden opmerking tijdens een rondetafelgesprek dat was georganiseerd door de zwarte en Latino-journalistenverenigingen. President Trump reageerde meteen na uitzending van het interview al op Twitter: "Wauw! Joe Biden is zojuist de gehele Afro-Amerikaanse gemeenschap kwijtgeraakt. Wat een 'domme' uitspraak!".

Een woordvoerder van Biden liet kort na de uitspraak van zijn baas al weten dat Biden met de opmerking over de diversiteit in de Spaanstalige gemeenschap doelde op "de diversiteit in standpunten onder Latino's uit verschillende Zuid-Amerikaanse landen".

Meer uit Buitenland

Zelensky formuleert eisen voor vrede met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X eisen voor vrede met Rusland geformuleerd. Dat deed hij naar eigen zeggen na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump over diens topontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska. Bij die ontmoeting is geen akkoord over de oorlog in Oekraïne bereikt.

1 uur geleden
Zeker zeventien mensen omgekomen bij bombardement RSF in Darfur

EL FASHER (ANP/AFP) - Zeker 17 mensen zijn zaterdag om het leven gekomen en 25 gewond geraakt bij een bombardement van de paramilitaire Rapid Support Forces in de stad El Fasher in de Soedanese regio Darfur.

2 uur geleden
Israël wil bewoners Gaza naar het zuiden verdrijven

GAZA (ANP/RTR) - Het Israëlische leger verstrekt vanaf zondag tenten en ander schuilmateriaal aan inwoners van Gaza als voorbereiding voor hun gedwongen verplaatsing naar het zuiden van het belegerde Palestijnse gebied, weg uit de gevechtszones.

5 uur geleden
Ook Portugal roept hulp EU-landen in bij bestrijding bosbranden

LISSABON/MADRID (ANP/DPA) - Na buurland Spanje roept ook Portugal de hulp van EU-landen in om bosbranden te bestrijden. Twee vliegtuigen uit Zweden worden zondag in Portugal verwacht, aldus omroep RTP.

5 uur geleden
VS trekken bezoekersvisa voor bewoners van Gaza in

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten trekken alle bezoekersvisa voor inwoners van de Gazastrook in en onderzoeken "volledig en grondig" de procedures die de afgelopen dagen zijn gebruikt om een klein aantal tijdelijke medisch-humanitaire visa te verstrekken. Dat maakte het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend.

7 uur geleden
Spaanse premier leidt speciaal beraad over bosbranden

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in Madrid overleg geleid over de aanpak van de bosbranden die het land al enige tijd teisteren. Er zijn momenteel negentien natuurbranden die een dreiging vormen en waar de centrale overheid snel moet helpen, met onder andere blusvliegtuigen. Sánchez brengt zondag een bezoek aan de noordwestelijke regio Galicië waar hevige branden woeden en vervolgens aan een getroffen gebied in León.

9 uur geleden
Zelensky wil echte vrede, geen pauze in Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat hij een echte vrede wil, niet enkel een pauze in Russische aanvallen. Hij vindt dat daarvoor veiligheidsgaranties nodig zijn van zowel Europese landen als van de VS.

11 uur geleden