Biden deelt hoogste onderscheiding uit aan Nancy Pelosi
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden deelt vrijdag negentien Medals of Freedom uit. De hoogste Amerikaanse onderscheiding voor burgers gaat naar onder anderen Nancy Pelosi, voormalig voorzitter van het Huis van Afgevaardigden.
Pelosi heeft decennialang voor de Democraten in het Huis gezeten en was daar de eerste vrouwelijke voorzitter van. Die laatste functie vervulde ze twee keer, voor het laatst tussen 2019 en 2023. De onderscheidingen gaan ook naar politici Jim Clyburn, Al Gore, John Kerry, Elizabeth Dole en Michael Bloomberg. Ook actrice Michelle Yeoh, voormalig ruimtevaarder Ellen Ochoa, zwemster Katie Ledecky en televisiepresentator Phil Donahue ontvangen de medaille.
De medailles worden uitgedeeld tijdens een ceremonie in het Witte Huis. Een aantal mensen wordt postuum onderscheiden. Het gaat om onder anderen de vermoorde burgerrechtenactivist Medgar Evers, atleet Jim Thorpe en voormalig senator Frank Lautenberg.
De Medal of Freedom is bedoeld voor personen die "uitmuntende bijdragen hebben geleverd aan de welvaart, waarden of veiligheid van de Verenigde Staten, wereldvrede of andere belangrijke inspanningen hebben verricht". Biden kreeg zelf in 2017 de Medal of Freedom van toenmalig president Barack Obama, kort voordat die werd opgevolgd door Donald Trump. Biden was destijds vicepresident en werd verrast door de keuze van Obama.
Meer uit Buitenland
ANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.
16 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.
1 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.
1 uur geledenCATIA LA MAR (ANP/AFP) - In de zwaar door de aardbevingen getroffen Venezolaanse kustprovincie La Guaira zijn plunderingen. In de badplaats Catia La Mar zouden zwaar beschadigde winkels worden geplunderd.
2 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in Boston heeft bepaald dat de Amerikaanse president Donald Trump niet mag doorgaan met het invoeren van een decreet dat regels rond stemmen per brief strenger moet maken. De zaak werd aangespannen door ruim twintig door Democraten geleide staten die het daar niet mee eens zijn.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.
6 uur geledenNEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.
8 uur geleden