Biden: dat Meta stopt met factcheckers is 'echt beschamend'
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden vindt het besluit van Facebook-moederbedrijf Meta om in de Verenigde Staten zijn samenwerking met onafhankelijke factcheckers te stoppen "echt beschamend". Hij zei dat tijdens een persconferentie. Het Witte Huis wilde eerder nog niet reageren op het besluit van Meta.
Internationaal is veel ophef ontstaan over het stoppen van de samenwerking met de factcheckers op Facebook, Instagram en Threads.
Meta-topman Mark Zuckerberg maakte deze week bekend dat de feitelijke controle van berichten door experts stopt, omdat die "te politiek bevooroordeeld" zouden zijn. De samenwerking leidde volgens hem bovendien tot "te veel censuur". Meta wil nu een systeem invoeren waarbij andere gebruikers mogelijk misleidende berichten kunnen toetsen.
Meer uit Buitenland
SÃO PAULO (ANP/AFP/RTR) - Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft zich opnieuw kandidaat gesteld voor het Braziliaanse presidentschap. De zittende president dingt daarmee mee naar een vierde en laatste termijn in de presidentsverkiezingen van oktober. Lula kondigde zijn kandidatuur aan tijdens een partijcongres van zijn Arbeiderspartij in São Paulo.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen twee blushelikopters ten westen van Athene zijn twee inzittenden om het leven gekomen, melden de autoriteiten. Het gaat om de bemanning van een van de twee toestellen. De bemanning van het tweede toestel werd levend aangetroffen.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Een zelfmoordterrorist heeft zondag een aanslag gepleegd nabij een politiebureau tijdens een protest in het Pakistaanse district Swat. Dertien mensen kwamen daarbij om, onder wie acht politieagenten, aldus de politie. Eerder meldde de politie zeven doden, onder wie vier agenten. Er vielen ook zeker twintig gewonden, onder wie enkele zwaargewonden.
3 uur geledenATHENE (ANP) - Ten westen van Athene zijn twee blushelikopters op elkaar gebotst en vervolgens gecrasht, melden Griekse media op gezag van de brandweer.
5 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De productie van stroom uit waterkracht in Servië wordt flink gehinderd door de zeer lage waterstand van de Donau als gevolg van de extreme hitte. Volgens de Servische energieminister draaien de twee grootste waterkrachtcentrales van het land op veel lagere capaciteit.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag tot dusver elf mensen omgekomen, meldt Al Jazeera. Ook een dag eerder voerde Israël ondanks een bestand weer op grotere schaal aanvallen uit op het gebied.
6 uur geledenCEUTA (ANP) - Het aantal mensen dat omkwam in een poging vanuit Marokko de Spaanse exclave Ceuta te bereiken, is opgelopen tot 72. Dat meldt onder meer de Spaanse publieke omroep op gezag van de autoriteiten.
9 uur geleden