Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: dat Meta stopt met factcheckers is 'echt beschamend'

Biden: dat Meta stopt met factcheckers is 'echt beschamend'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden vindt het besluit van Facebook-moederbedrijf Meta om in de Verenigde Staten zijn samenwerking met onafhankelijke factcheckers te stoppen "echt beschamend". Hij zei dat tijdens een persconferentie. Het Witte Huis wilde eerder nog niet reageren op het besluit van Meta.

Internationaal is veel ophef ontstaan over het stoppen van de samenwerking met de factcheckers op Facebook, Instagram en Threads.

Meta-topman Mark Zuckerberg maakte deze week bekend dat de feitelijke controle van berichten door experts stopt, omdat die "te politiek bevooroordeeld" zouden zijn. De samenwerking leidde volgens hem bovendien tot "te veel censuur". Meta wil nu een systeem invoeren waarbij andere gebruikers mogelijk misleidende berichten kunnen toetsen.

Meer uit Buitenland

Moeilijke nacht voor brandweer bij bestrijden natuurbrand België

LUIK (ANP) - De brandweer heeft van maandag op dinsdag een moeilijke nacht gehad bij het bestrijden van de natuurbrand in het Belgische natuurgebied de Hoge Venen. Dat vertelt een woordvoerder van de Waalse overheid bij VTM Nieuws. Toch is de brand de afgelopen nacht niet verder uitgebreid.

54 minuten geleden
Opnieuw locatie Wildberries getroffen door droneaanval

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Opnieuw is een magazijn van de Russische webshop Wildberries door een droneaanval geraakt. In het magazijn vlakbij de Russische hoofdstad Moskou ontstond een brand, die inmiddels is geblust. Dat zegt de regionale gouverneur Andrej Vorobjov op Telegram.

2 uur geleden
Schip in Straat van Hormuz geraakt door onbekend projectiel

DAHIT (ANP/RTR) - Een schip in de Straat van Hormuz is dinsdag geraakt door een onbekend projectiel. De melding over het incident kwam binnen bij de scheepvaartmonitor van de Britse marine, UKMTO.

3 uur geleden
Twee doden door schietpartij op school in de Filipijnen

ZAMBOANGA (ANP) - Bij een schietpartij op een middelbare school in het zuiden van de Filipijnen zijn dinsdag twee doden gevallen. Volgens de lokale autoriteiten is de situatie inmiddels onder controle.

3 uur geleden
Zittende president Zambia zoals verwacht herkozen

LUSAKA (ANP) - De zittende president van Zambia, Hakainde Hichilema, heeft de verkiezingen van vorige week met 60 procent van de stemmen gewonnen. Dat maakte de kiescommissie dinsdag bekend.

4 uur geleden
Schade aardbeving Colombia loopt op tot ruim 8 miljard euro

BOGOTA (ANP) - De economische schade van de aardbeving in Colombia vorige week loopt waarschijnlijk op tot ruim 9,5 miljard dollar (ruim 8 miljard euro). Dat zei de Colombiaanse president Abelardo De La ⁠Espriella maandag. Het gaat om een voorlopig cijfer, wat dus nog kan veranderen.

5 uur geleden
Moordzaak tegen Mangione uitgesteld na bekentenis

NEW YORK (ANP) - Het proces tegen Luigi Mangione is op staatsniveau uitgesteld nadat hij vrijdag toegaf de Amerikaanse verzekeringsbaas Brian Thompson te hebben doodgeschoten in Manhattan. Dat blijkt uit een rechterlijk bevel dat maandag werd ingediend.

5 uur geleden