Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: dat Meta stopt met factcheckers is 'echt beschamend'

Biden: dat Meta stopt met factcheckers is 'echt beschamend'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden vindt het besluit van Facebook-moederbedrijf Meta om in de Verenigde Staten zijn samenwerking met onafhankelijke factcheckers te stoppen "echt beschamend". Hij zei dat tijdens een persconferentie. Het Witte Huis wilde eerder nog niet reageren op het besluit van Meta.

Internationaal is veel ophef ontstaan over het stoppen van de samenwerking met de factcheckers op Facebook, Instagram en Threads.

Meta-topman Mark Zuckerberg maakte deze week bekend dat de feitelijke controle van berichten door experts stopt, omdat die "te politiek bevooroordeeld" zouden zijn. De samenwerking leidde volgens hem bovendien tot "te veel censuur". Meta wil nu een systeem invoeren waarbij andere gebruikers mogelijk misleidende berichten kunnen toetsen.

Meer uit Buitenland

Iran: Amerikaanse bases in Golf getroffen na aanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt Amerikaanse militaire doelen in Jordanië, Bahrein en Koeweit te hebben aangevallen. Dat melden Iraanse staatsmedia. Eerder vielen de Verenigde Staten tientallen doelwitten in Iran aan.

37 minuten geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben in de nacht van zondag op maandag opnieuw aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft het Amerikaanse militaire commando voor het Midden-Oosten (CENTCOM) bekendgemaakt op X.

2 uur geleden
Grote bosbrand ten zuidoosten van Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Honderden brandweerlieden bestrijden een grote bosbrand in het bos van Fontainebleau, ten zuidoosten van Parijs. Het vuur heeft zich verspreid over zo'n 800 hectare en was in de nacht van zondag op maandag nog niet onder controle.

2 uur geleden
Nieuwe aanvallen treffen Iran en Koeweit ​​in strijd om Hormuz

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/AFP) - Nieuwe luchtaanvallen hebben Iran en Koeweit, een bondgenoot van de VS, zondagavond opgeschud. De aanvallen, die nog niet zijn opgeëist, vonden plaats enkele uren nadat Iran en de Verenigde Staten voor de derde keer deze week vuur hadden uitgewisseld. De controle over de Straat van Hormuz was opnieuw het centrale thema.

8 uur geleden
Dodental na aardbevingen in Venezuela opgelopen tot bijna 4500

CARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de twee aardbevingen die Venezuela op 24 juni troffen, is opgelopen tot 4490. Dat meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez op Telegram.

8 uur geleden
Frankrijk staat stil bij antisemitisme op eerste Dreyfus-dag

PARIJS (ANP) - Frankrijk heeft voor het eerst een jaarlijkse herdenking gehouden voor Alfred Dreyfus, een Joodse legerofficier die eind negentiende eeuw ten onrechte werd veroordeeld voor hoogverraad. Exact 120 jaar geleden erkende het hoogste Franse hof van beroep Dreyfus' onschuld.

10 uur geleden
Israëlische verkiezingen definitief op 27 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische verkiezingen zijn definitief op 27 oktober, heeft de coalitie van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt. Dat is de laatste datum waarop de verkiezingen volgens de wet moeten worden gehouden.

11 uur geleden