Biden: dader New Orleans had afstandsbediening voor explosieven
WASHINGTON (ANP) - De man die in New Orleans met een voertuig een aanslag pleegde waarbij zeker vijftien mensen omkwamen, had een afstandsbediening voor explosieven in zijn wagen. Dit zei president Joe Biden donderdag. Biden zei verder dat de FBI hem had verteld dat de aanslagpleger alleen handelde en dat de dader enkele uren voor de aanslag explosieven op andere locaties in het French Quarter had geplaatst.
De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas waarschuwde tegen het leggen van verbanden tussen de aanslag in New Orleans en de explosie van een Tesla Cybertruck in Las Vegas. De twee daders van de aanslagen in New Orleans en Las Vegas hadden bijvoorbeeld allebei in het leger gediend en hun wagens gehuurd via dezelfde app.
"Dit stelt niet per se een verband tussen de twee gebeurtenissen vast", zei Mayorkas in een interview met CNN toen hem werd gevraagd naar de parallellen. "Ik denk dat we nog niet genoeg weten." FBI-onderzoekers hadden eerder ook al verklaard dat de federale politie momenteel geen verband ziet tussen de aanslag in New Orleans en de explosie van de Tesla Cybertruck. Biden benadrukte dit ook, maar zei dat de onderzoeken zouden doorgaan om te bepalen of er een verband is tussen de incidenten.
Meer uit Buitenland
CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.
5 uur geleden