Biden: dader New Orleans had afstandsbediening voor explosieven
WASHINGTON (ANP) - De man die in New Orleans met een voertuig een aanslag pleegde waarbij zeker vijftien mensen omkwamen, had een afstandsbediening voor explosieven in zijn wagen. Dit zei president Joe Biden donderdag. Biden zei verder dat de FBI hem had verteld dat de aanslagpleger alleen handelde en dat de dader enkele uren voor de aanslag explosieven op andere locaties in het French Quarter had geplaatst.
De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas waarschuwde tegen het leggen van verbanden tussen de aanslag in New Orleans en de explosie van een Tesla Cybertruck in Las Vegas. De twee daders van de aanslagen in New Orleans en Las Vegas hadden bijvoorbeeld allebei in het leger gediend en hun wagens gehuurd via dezelfde app.
"Dit stelt niet per se een verband tussen de twee gebeurtenissen vast", zei Mayorkas in een interview met CNN toen hem werd gevraagd naar de parallellen. "Ik denk dat we nog niet genoeg weten." FBI-onderzoekers hadden eerder ook al verklaard dat de federale politie momenteel geen verband ziet tussen de aanslag in New Orleans en de explosie van de Tesla Cybertruck. Biden benadrukte dit ook, maar zei dat de onderzoeken zouden doorgaan om te bepalen of er een verband is tussen de incidenten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De rechterhand van de Britse premier Keir Starmer is opgestapt in de nasleep van het schandaal rond de Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. Ex-stafchef Morgan McSweeney zegt dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor het advies om Peter Mandelson te benoemen tot ambassadeur in de Verenigde Staten, meldt hij zelf op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
5 uur geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op forse winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens de jongste prognose van de Japanse publieke omroep NHK behaalt de conservatieve coalitie zeker 310 van de 465 zetels in het Lagerhuis van het parlement. Daarmee is er een machtige tweederdemeerderheid voor de Liberaal-Democratische Partij (LDP) van Takaichi en de veel kleinere Japanse Innovatiepartij.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
9 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
10 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
13 uur geleden