Biden: dader New Orleans had afstandsbediening voor explosieven
WASHINGTON (ANP) - De man die in New Orleans met een voertuig een aanslag pleegde waarbij zeker vijftien mensen omkwamen, had een afstandsbediening voor explosieven in zijn wagen. Dit zei president Joe Biden donderdag. Biden zei verder dat de FBI hem had verteld dat de aanslagpleger alleen handelde en dat de dader enkele uren voor de aanslag explosieven op andere locaties in het French Quarter had geplaatst.
De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas waarschuwde tegen het leggen van verbanden tussen de aanslag in New Orleans en de explosie van een Tesla Cybertruck in Las Vegas. De twee daders van de aanslagen in New Orleans en Las Vegas hadden bijvoorbeeld allebei in het leger gediend en hun wagens gehuurd via dezelfde app.
"Dit stelt niet per se een verband tussen de twee gebeurtenissen vast", zei Mayorkas in een interview met CNN toen hem werd gevraagd naar de parallellen. "Ik denk dat we nog niet genoeg weten." FBI-onderzoekers hadden eerder ook al verklaard dat de federale politie momenteel geen verband ziet tussen de aanslag in New Orleans en de explosie van de Tesla Cybertruck. Biden benadrukte dit ook, maar zei dat de onderzoeken zouden doorgaan om te bepalen of er een verband is tussen de incidenten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.
39 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.
2 uur geleden