Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: dader New Orleans had afstandsbediening voor explosieven

Biden: dader New Orleans had afstandsbediening voor explosieven

WASHINGTON (ANP) - De man die in New Orleans met een voertuig een aanslag pleegde waarbij zeker vijftien mensen omkwamen, had een afstandsbediening voor explosieven in zijn wagen. Dit zei president Joe Biden donderdag. Biden zei verder dat de FBI hem had verteld dat de aanslagpleger alleen handelde en dat de dader enkele uren voor de aanslag explosieven op andere locaties in het French Quarter had geplaatst.

De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas waarschuwde tegen het leggen van verbanden tussen de aanslag in New Orleans en de explosie van een Tesla Cybertruck in Las Vegas. De twee daders van de aanslagen in New Orleans en Las Vegas hadden bijvoorbeeld allebei in het leger gediend en hun wagens gehuurd via dezelfde app.

"Dit stelt niet per se een verband tussen de twee gebeurtenissen vast", zei Mayorkas in een interview met CNN toen hem werd gevraagd naar de parallellen. "Ik denk dat we nog niet genoeg weten." FBI-onderzoekers hadden eerder ook al verklaard dat de federale politie momenteel geen verband ziet tussen de aanslag in New Orleans en de explosie van de Tesla Cybertruck. Biden benadrukte dit ook, maar zei dat de onderzoeken zouden doorgaan om te bepalen of er een verband is tussen de incidenten.

Meer uit Buitenland

Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

35 minuten geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

2 uur geleden
Israël telde vorige week meer aanvallen uit Libanon dan uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.

3 uur geleden
Poetin en Trump bellen over Iran en Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.

4 uur geleden
Trump: Iran-oorlog zo goed als voorbij

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.

4 uur geleden
Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

5 uur geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

5 uur geleden