Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden corrigeert verspreking over Oekraïne na felle kritiek

Biden corrigeert verspreking over Oekraïne na felle kritiek

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Joe Biden heeft donderdag beklemtoond dat elke overschrijding van de Russisch-Oekraïense grens door Russische troepen in zijn ogen "een invasie" betekent. En dat dit ernstige consequenties met zich mee zal brengen. Vicepresident Kamala Harris was al in de media verschenen om te zeggen dat de Verenigde Staten Rusland met zeer zware kosten en consequenties zal opzadelen, als president Poetin van Rusland een inval in Oekraïne beveelt.

De verwarring werd veroorzaakt door uitspraken van Biden tijdens een persconferentie op woensdag. Hij suggereerde dat een "beperkte" actie van Rusland in Oekraïne ook een meer beperkte reactie van Washington zou kunnen betekenen. Zijn Oekraïense collega Volodimir Zelenski was daar donderdag razend over. "Er zijn geen kleine invallen" in kleine bondgenoten riep hij boos uit.

Biden leek in de ogen van critici het groene licht te geven aan zijn Russische ambtgenoot Poetin om op beperkte schaal in te grijpen in het oosten van Oekraïne, waar al sinds 2014 pro-Russische separatisten tegen de centrale regering in Kiev vechten.

Meer uit Buitenland

Trump zegt zekerder te zijn over beëindigen oorlog Oekraïne

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij "zekerder" is over het kunnen beëindigen van de oorlog in Oekraïne, na een overleg tussen Amerikaanse en Russische delegaties dinsdag in Saudi-Arabië. Dat was het eerste topoverleg tussen de twee landen in jaren.

1 uur geleden
Letland kondigt flinke verhoging aan van defensiebudget

RIGA (ANP/DPA) - Letland gaat de komende jaren flink meer uitgeven aan defensie. In 2027 moeten de uitgaven gelijk zijn aan 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), wat ver boven de NAVO-norm van 2 procent ligt.

2 uur geleden
Macron houdt woensdag nieuw overleg over Oekraïne

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De Franse president Emmanuel Macron bevestigt dat hij woensdag opnieuw een overleg over Oekraïne houdt. Deze vergadering wordt volgens hem bijgewoond door "verschillende Europese en niet-Europese staten".

3 uur geleden
Paus Franciscus heeft longontsteking opgelopen

ROME (ANP/RTR) - Paus Franciscus heeft een dubbele longontsteking opgelopen. De 88-jarige leider van de Rooms-Katholieke Kerk werd vrijdag met bronchitis in het ziekenhuis opgenomen. Zijn gezondheidstoestand blijft volgens het Vaticaan "complex".

4 uur geleden
Mogelijk weer topoverleg in Frankrijk over veiligheid Europa

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is volgens anonieme bronnen bezig weer topoverleg te organiseren over de veiligheid in Europa en over de oorlog in Oekraïne. Het zou gaan om een bijeenkomst op woensdag met leiders van landen die maandag niet tot het 'selecte groepje' behoorden voor het door Parijs ingelaste overleg.

6 uur geleden
Rusland: speciale gezanten voor overleg VS-Rusland over Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de Verenigde Staten komen met speciale gezanten voor het overleg dat zij onderling gaan voeren over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, zegt de Russische buitenlandadviseur Joeri Oesjakov. Er zijn volgens hem nog geen personen aangewezen.

6 uur geleden
Israël sluit scholen Palestijnse kinderen in bezet Oost-Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische autoriteiten sluiten in het bezette Oost-Jeruzalem drie scholen en een trainingscentrum voor Palestijnse kinderen en jongeren. De VN-vluchtelingenorganisatie UNRWA heeft dit gemeld. Kinderen en jongeren wordt het recht op onderwijs ontzegd, aldus UNRWA-chef Philippe Lazzarini.

7 uur geleden