Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: China is tikkende tijdbom die de wereld bedreigt

Biden: China is tikkende tijdbom die de wereld bedreigt

PARK CITY (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft donderdag China een "tikkende tijdbom" genoemd, die de rest van de wereld bedreigt doordat het land worstelt met een zwakke economische groei en demografische problemen.

Biden zei tijdens een politieke geldinzamelingsactie in Park City, in de Amerikaanse staat Utah, dat "China in de problemen zit" omdat de economische groei is vertraagd en het aantal mensen met een pensioengerechtigde leeftijd groter is dan het aantal mensen in de werkende leeftijd.

"Het (land) heeft het hoogste werkloosheidspercentage ooit. Dus ze hebben wat problemen. Dat is niet goed, want als slechte mensen problemen hebben, doen ze slechte dingen", zei Biden.

Hij ondertekende woensdag een decreet dat nieuwe Amerikaanse investeringen in China in gevoelige technologieën zoals computerchips verbiedt. China, de op een na grootste economie ter wereld, zei "ernstig bezorgd" te zijn over het decreet en behield zich het recht voor om maatregelen te nemen.

Meer uit Buitenland

Dodental vliegtuigcrash Louisville, VS loopt opnieuw op

LOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.

39 minuten geleden
Oekraïne positief over gesprekken over Tomahawks met VS

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne is in "positieve gesprekken" verwikkeld met de Verenigde Staten om Tomahawkraketten en andere langeafstandswapens te kopen, zelfs nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat hij die wapens niet naar Oekraïne wilde sturen. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in de Verenigde Staten, Olha Stefanishyna, in een interview met een programma van Bloomberg TV.

1 uur geleden
Rechter bepaalt dat regering VS voedselhulp moet hervatten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.

2 uur geleden
Rechters geven Trump gelijk in zijn strijd tegen transgenders

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.

5 uur geleden
VS: Kazachstan sluit zich aan bij Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.

7 uur geleden
Brazilië lanceert fonds voor regenwoud, Noren beloven 3 miljard

BELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.

7 uur geleden
Vliegveld Göteborg stilgelegd na melding drone

GÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is urenlang stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten. Ook in Brussel was het donderdag weer raak.

7 uur geleden