Biden brengt binnenkort bezoek aan Baltimore na instorten brug
WASHINGTON/BALTIMORE (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat volgende week naar Baltimore, heeft hij vrijdag laten weten. Daar stortte dinsdag een belangrijke verkeersbrug in nadat een stuurloos geworden containerschip tegen een van de pijlers was gevaren.
In de haven van de stad is een enorme kraan aangekomen die zaterdagmorgen waarschijnlijk begint met het bergen van de wrakstukken van de Francis Scott Key Bridge, aldus een woordvoerder van de Amerikaanse kustwacht. De kraan kan tot duizend ton tillen.
Een tweede kraan is onderweg om te helpen. De autoriteiten willen zo snel mogelijk de toegang tot de haven vrijmaken en de brug herstellen. Daarvoor moeten ook duizenden tonnen staal aan brugdelen worden verwijderd van de voorkant van het vrachtschip. Pas daarna kan het schip geborgen worden.
Bij de zoekactie naar vermisten zijn tot nu toe twee lichamen geborgen. Vier anderen worden nog vermist. Verzekeraars vrezen dat de schade miljarden dollars is.
Meer uit Buitenland
NANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
1 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is meer dan verdubbeld. Interim-president Delcy Rodríguez meldde dat meer dan 589 mensen zijn overleden en 2980 personen gewond zijn geraakt.
11 uur geleden