Biden brengt binnenkort bezoek aan Baltimore na instorten brug
WASHINGTON/BALTIMORE (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat volgende week naar Baltimore, heeft hij vrijdag laten weten. Daar stortte dinsdag een belangrijke verkeersbrug in nadat een stuurloos geworden containerschip tegen een van de pijlers was gevaren.
In de haven van de stad is een enorme kraan aangekomen die zaterdagmorgen waarschijnlijk begint met het bergen van de wrakstukken van de Francis Scott Key Bridge, aldus een woordvoerder van de Amerikaanse kustwacht. De kraan kan tot duizend ton tillen.
Een tweede kraan is onderweg om te helpen. De autoriteiten willen zo snel mogelijk de toegang tot de haven vrijmaken en de brug herstellen. Daarvoor moeten ook duizenden tonnen staal aan brugdelen worden verwijderd van de voorkant van het vrachtschip. Pas daarna kan het schip geborgen worden.
Bij de zoekactie naar vermisten zijn tot nu toe twee lichamen geborgen. Vier anderen worden nog vermist. Verzekeraars vrezen dat de schade miljarden dollars is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
56 minuten geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
4 uur geleden