Biden brengt binnenkort bezoek aan Baltimore na instorten brug
WASHINGTON/BALTIMORE (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat volgende week naar Baltimore, heeft hij vrijdag laten weten. Daar stortte dinsdag een belangrijke verkeersbrug in nadat een stuurloos geworden containerschip tegen een van de pijlers was gevaren.
In de haven van de stad is een enorme kraan aangekomen die zaterdagmorgen waarschijnlijk begint met het bergen van de wrakstukken van de Francis Scott Key Bridge, aldus een woordvoerder van de Amerikaanse kustwacht. De kraan kan tot duizend ton tillen.
Een tweede kraan is onderweg om te helpen. De autoriteiten willen zo snel mogelijk de toegang tot de haven vrijmaken en de brug herstellen. Daarvoor moeten ook duizenden tonnen staal aan brugdelen worden verwijderd van de voorkant van het vrachtschip. Pas daarna kan het schip geborgen worden.
Bij de zoekactie naar vermisten zijn tot nu toe twee lichamen geborgen. Vier anderen worden nog vermist. Verzekeraars vrezen dat de schade miljarden dollars is.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Komende donderdag, de dag van de opening van het WK voetbal, moeten alle ambtenaren in Mexico-Stad thuiswerken en blijven alle scholen dicht. Dat heeft president Claudia Sheinbaum besloten uit angst voor verkeerschaos in de Mexicaanse hoofdstad.
8 minuten geledenTALLINN (ANP/RTR) - Oekraïne en Letland hebben een dronedeal getekend tijdens een top in Tallinn. Op X deelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky beelden van het tekenmoment in de Letse hoofdstad.
9 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een groep westerse landen zegt maatregelen te nemen tegen extremistische kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever. Frankrijk, Canada, Australië, Noorwegen, Nieuw-Zeeland en het Verenigd Koninkrijk hebben sancties ingesteld tegen mensen en organisaties die bijdragen aan het geweld tegen Palestijnen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een inreisverbod voor elke Rus die in het leger heeft gediend sinds het begin van de oorlog in Oekraïne. Dat staat in het voorstel voor het 21e sanctiepakket. Europa moet verboden terrein zijn voor "iedereen die heeft deelgenomen aan de invasie van Oekraïne, zo simpel is het", zei voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In 2025 deden opnieuw minder mensen een verzoek tot asielopvang in de Europese Unie, meldt het Asielagentschap van de Europese Unie (EUAA). Dat is voor het tweede jaar op rij. Het aantal asielverzoeken ligt daarmee op het laagste niveau sinds 2021.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De EU maakt 16,5 miljoen euro vrij om de meest recente ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en Oeganda tegen te gaan. Dat meldt Eurocommissaris Hadja Lahbib (Crisisbeheer) na een bezoek aan Congo en overleg met de Afrikaanse Unie en de Afrikaanse Centra voor Ziektebestrijding en Preventie.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De recente Israëlische aanvallen hebben in Iran het leven gekost aan zeker twee militairen, meldt de Iraanse staatstelevisie. De twee zouden deel hebben uitgemaakt van de luchtverdedigingseenheden van de krijgsmacht.
3 uur geleden