Biden brengt binnenkort bezoek aan Baltimore na instorten brug
WASHINGTON/BALTIMORE (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat volgende week naar Baltimore, heeft hij vrijdag laten weten. Daar stortte dinsdag een belangrijke verkeersbrug in nadat een stuurloos geworden containerschip tegen een van de pijlers was gevaren.
In de haven van de stad is een enorme kraan aangekomen die zaterdagmorgen waarschijnlijk begint met het bergen van de wrakstukken van de Francis Scott Key Bridge, aldus een woordvoerder van de Amerikaanse kustwacht. De kraan kan tot duizend ton tillen.
Een tweede kraan is onderweg om te helpen. De autoriteiten willen zo snel mogelijk de toegang tot de haven vrijmaken en de brug herstellen. Daarvoor moeten ook duizenden tonnen staal aan brugdelen worden verwijderd van de voorkant van het vrachtschip. Pas daarna kan het schip geborgen worden.
Bij de zoekactie naar vermisten zijn tot nu toe twee lichamen geborgen. Vier anderen worden nog vermist. Verzekeraars vrezen dat de schade miljarden dollars is.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
6 uur geleden