Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden brengt binnenkort bezoek aan Baltimore na instorten brug

Biden brengt binnenkort bezoek aan Baltimore na instorten brug

WASHINGTON/BALTIMORE (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat volgende week naar Baltimore, heeft hij vrijdag laten weten. Daar stortte dinsdag een belangrijke verkeersbrug in nadat een stuurloos geworden containerschip tegen een van de pijlers was gevaren.

In de haven van de stad is een enorme kraan aangekomen die zaterdagmorgen waarschijnlijk begint met het bergen van de wrakstukken van de Francis Scott Key Bridge, aldus een woordvoerder van de Amerikaanse kustwacht. De kraan kan tot duizend ton tillen.

Een tweede kraan is onderweg om te helpen. De autoriteiten willen zo snel mogelijk de toegang tot de haven vrijmaken en de brug herstellen. Daarvoor moeten ook duizenden tonnen staal aan brugdelen worden verwijderd van de voorkant van het vrachtschip. Pas daarna kan het schip geborgen worden.

Bij de zoekactie naar vermisten zijn tot nu toe twee lichamen geborgen. Vier anderen worden nog vermist. Verzekeraars vrezen dat de schade miljarden dollars is.

Meer uit Buitenland

Doden en tientallen gewonden door bombardement Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.

27 minuten geleden
VN-organisatie stelt dodental kliniek Kabul op ruim 140

KABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.

31 minuten geleden
Belgische overheid doet WhatsApp in de ban en komt met Beam

BRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.

36 minuten geleden
Israël erkent beschieting positie UNIFIL in Libanon

PARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.

1 uur geleden
Overheid VS waarschuwt voor sluiting vliegvelden door shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten waarschuwen voor de personeelsproblemen die ontstaan door de aanhoudende shutdown van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. "Als dit zo doorgaat, is het geen overdrijving om te suggereren dat we mogelijk letterlijk luchthavens moeten sluiten, vooral de kleinere", zei topbestuurder Adam Stahl van transportveiligheidsdienst TSA bij Fox News.

1 uur geleden
Minister Iran: dood Larijani geen fatale klap voor het regime

TEHERAN (ANP) - De dood van de invloedrijke Ali Larijani is geen fatale klap voor het Iraanse regime. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen nieuwszender Al Jazeera. Het land heeft volgens Araghchi een solide politiek systeem dat niet wordt beïnvloed door de aanwezigheid of afwezigheid van een bepaalde persoon.

2 uur geleden
VN: ongeveer 4,9 miljoen kinderen onder 5 jaar gestorven in 2024

NEW YORK (ANP) - Ongeveer 4,9 miljoen kinderen zijn in 2024 gestorven voordat ze hun vijfde verjaardag bereikten, volgens nieuwe schattingen van de Verenigde Naties. Dit duidt erop dat de vooruitgang bij het terugdringen van de kindersterfte dat jaar stagneerde. En dat terwijl de wereldwijde bezuinigingen op ontwikkelingshulp van 2025 nog geen rol speelden.

5 uur geleden