Biden boekt overwinning bij uitspraak Hooggerechtshof wapenbezit
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Joe Biden heeft bij het Hooggerechtshof een overwinning geboekt. Het hoogste hof laat een wet in stand die mensen met een veroordeling voor huiselijk geweld verbiedt om wapens te bezitten.
Een lagere rechtbank in New Orleans had eerder geoordeeld dat die wet in strijd is met de grondwet, omdat daarin staat dat mensen het recht hebben om wapens te bezitten. Het Hooggerechtshof oordeelt dat het wel geoorloofd is om het wapenbezit te verbieden als die persoon "een geloofwaardige bedreiging is voor de fysieke veiligheid van een intieme partner".
Het Hooggerechtshof wordt gedomineerd door conservatieve rechters en staat niet vaak aan de kant van de Democraten als het gaat om wapenbezit. Alleen de conservatieve rechter Clarence Thomas stemde donderdag tegen handhaving van de wet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
4 uur geleden