Biden bezoekt ingestorte brug Baltimore, belooft herbouw
BALTIMORE (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is vrijdag met een helikopter over de haven van Baltimore gevlogen om een indruk te krijgen van de ravage die is ontstaan na het instorten van een brug daar. Biden riep daarna het Amerikaanse Congres op snel akkoord te gaan met de bekostiging van de herbouw van de brug.
Bij het ongeluk met de Francis Scott Key Bridge kwamen zes mensen om het leven en raakte de haven, een van de drukste van de Verenigde Staten, versperd. Volgens de president moet eind april weer wat commercieel verkeer mogelijk zijn en zal de haven eind mei weer volledig open zijn.
Naast zijn vlucht over de haven werd Biden bijgepraat over de herstelwerkzaamheden. Ook ontmoette hij nabestaanden van de slachtoffers. "Vanuit de lucht zag ik een brug die uit elkaar is getrokken. Maar hier op land zie ik een gemeenschap die bij elkaar is gekomen", aldus de president tijdens een persconferentie. "Onze eerste prioriteit is het heropenen van de haven. En we gaan hemel en aarde bewegen om de brug zo snel mogelijk te herbouwen, met vakbondslieden en Amerikaans staal."
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - De traditionele groepsfoto aan het begin van de G20-top is vrijdag niet gemaakt door de aanwezigheid van Rusland. Gastland de Verenigde Staten besloot de foto te schrappen toen meerdere buitenlandministers dreigden weg te lopen van het fotomoment. Een deel van de ministers wilde door de oorlog in Oekraïne niet met de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov op de foto.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
10 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
10 uur geleden