Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden bezoekt ingestorte brug Baltimore, belooft herbouw

Biden bezoekt ingestorte brug Baltimore, belooft herbouw

BALTIMORE (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is vrijdag met een helikopter over de haven van Baltimore gevlogen om een indruk te krijgen van de ravage die is ontstaan na het instorten van een brug daar. Biden riep daarna het Amerikaanse Congres op snel akkoord te gaan met de bekostiging van de herbouw van de brug.

Bij het ongeluk met de Francis Scott Key Bridge kwamen zes mensen om het leven en raakte de haven, een van de drukste van de Verenigde Staten, versperd. Volgens de president moet eind april weer wat commercieel verkeer mogelijk zijn en zal de haven eind mei weer volledig open zijn.

Naast zijn vlucht over de haven werd Biden bijgepraat over de herstelwerkzaamheden. Ook ontmoette hij nabestaanden van de slachtoffers. "Vanuit de lucht zag ik een brug die uit elkaar is getrokken. Maar hier op land zie ik een gemeenschap die bij elkaar is gekomen", aldus de president tijdens een persconferentie. "Onze eerste prioriteit is het heropenen van de haven. En we gaan hemel en aarde bewegen om de brug zo snel mogelijk te herbouwen, met vakbondslieden en Amerikaans staal."

Meer uit Buitenland

Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

51 minuten geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

2 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

2 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

2 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

4 uur geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

7 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

9 uur geleden