Biden bezoekt ingestorte brug Baltimore, belooft herbouw
BALTIMORE (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is vrijdag met een helikopter over de haven van Baltimore gevlogen om een indruk te krijgen van de ravage die is ontstaan na het instorten van een brug daar. Biden riep daarna het Amerikaanse Congres op snel akkoord te gaan met de bekostiging van de herbouw van de brug.
Bij het ongeluk met de Francis Scott Key Bridge kwamen zes mensen om het leven en raakte de haven, een van de drukste van de Verenigde Staten, versperd. Volgens de president moet eind april weer wat commercieel verkeer mogelijk zijn en zal de haven eind mei weer volledig open zijn.
Naast zijn vlucht over de haven werd Biden bijgepraat over de herstelwerkzaamheden. Ook ontmoette hij nabestaanden van de slachtoffers. "Vanuit de lucht zag ik een brug die uit elkaar is getrokken. Maar hier op land zie ik een gemeenschap die bij elkaar is gekomen", aldus de president tijdens een persconferentie. "Onze eerste prioriteit is het heropenen van de haven. En we gaan hemel en aarde bewegen om de brug zo snel mogelijk te herbouwen, met vakbondslieden en Amerikaans staal."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.
21 minuten geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
3 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
3 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
5 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
12 uur geleden