Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden bezoekt ingestorte brug Baltimore, belooft herbouw

Biden bezoekt ingestorte brug Baltimore, belooft herbouw

BALTIMORE (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is vrijdag met een helikopter over de haven van Baltimore gevlogen om een indruk te krijgen van de ravage die is ontstaan na het instorten van een brug daar. Biden riep daarna het Amerikaanse Congres op snel akkoord te gaan met de bekostiging van de herbouw van de brug.

Bij het ongeluk met de Francis Scott Key Bridge kwamen zes mensen om het leven en raakte de haven, een van de drukste van de Verenigde Staten, versperd. Volgens de president moet eind april weer wat commercieel verkeer mogelijk zijn en zal de haven eind mei weer volledig open zijn.

Naast zijn vlucht over de haven werd Biden bijgepraat over de herstelwerkzaamheden. Ook ontmoette hij nabestaanden van de slachtoffers. "Vanuit de lucht zag ik een brug die uit elkaar is getrokken. Maar hier op land zie ik een gemeenschap die bij elkaar is gekomen", aldus de president tijdens een persconferentie. "Onze eerste prioriteit is het heropenen van de haven. En we gaan hemel en aarde bewegen om de brug zo snel mogelijk te herbouwen, met vakbondslieden en Amerikaans staal."

Meer uit Buitenland

Veroordeling oud-president kan partij Zuid-Korea miljoenen kosten

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is in Zuid-Korea veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf voor het verspreiden van onjuiste informatie tijdens zijn verkiezingscampagne. De politicus heeft in een andere zaak al levenslang opgelegd gekregen, maar de nieuwe veroordeling kan voor zijn partij nog grote financiële gevolgen hebben.

24 minuten geleden
Politie zoekt naar tweede verdachte na schietpartij Seattle

SEATTLE (ANP) - De Amerikaanse politie is op zoek naar een tweede verdachte die betrokken zou zijn bij een schietpartij in Seattle. Dat meldt een lokale politiechef. Bij de schietpartij vielen drie doden en vier gewonden. Een eerste verdachte werd eerder al opgepakt.

42 minuten geleden
Eerste geëvacueerden bosbrand bij Madrid mogen terug

MADRID (ANP/AFP) - Een deel van de om bosbranden geëvacueerde mensen in de buurt van Madrid, mag terugkeren, meldden de Spaanse autoriteiten. Het gaat om bijna 5000 mensen die op een camping stonden ten westen van Madrid en bewoners van een verzorgingstehuis die tijdelijk in een school verbleven.

1 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij schietpartij in Seattle

SEATTLE (ANP) - Bij een schietpartij in de Amerikaanse stad Seattle zijn meerdere slachtoffers gevallen. Dat meldt de politie van de stad op X. Het incident vond plaats in het Seattle Center vlak bij de beroemde Space Needle.

1 uur geleden
Grote brand bij Bordeaux in de nacht stabiel gebleven

BORDEAUX (ANP) - De grote natuurbrand die woedt bij Bordeaux, in het zuidwesten van Frankrijk, is in de nacht van zondag op maandag stabiel gebleven. Dat meldt de prefectuur van Gironde volgens BFM TV. Tot nu toe heeft de brand rond de 42.000 hectare verwoest. Honderdduizenden mensen zijn geëvacueerd.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische en Oekraïense luchtaanvallen

ROSTOV-ON-DON (ANP) - Bij een Oekraïense luchtaanval op de Russische stad Rostov-on-Don zijn in de nacht van zondag op maandag twee doden gevallen. Dat zegt gouverneur Yuri Slyusar in een bericht op Telegram.

4 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider ziet af van gesprek met regering

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado zal niet deelnemen aan gesprekken met de regering van president Delcy Rodríguez. Dat maakte de Nobelprijswinnares voor de Vrede zondag bekend. De gesprekken, die gesteund worden door de VS, staan voor augustus gepland.

4 uur geleden