Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden bevestigt kandidatuur voor presidentsverkiezingen 2024

Biden bevestigt kandidatuur voor presidentsverkiezingen 2024

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft in een videoboodschap officieel bevestigd dat hij gaat meedoen aan de verkiezingen van komend jaar. Het is precies vier jaar na zijn aankondiging deel te nemen aan de presidentsverkiezingen van 2020.

De 80-jarige Democraat is reeds de oudste president van het land. Volgens een recente peiling heeft circa een kwart van de Democraten vertrouwen in zijn kandidatuur en de rest zou straks liever een jongere president zien aantreden. Er zijn onder de Democratische politici nog geen kopstukken die het Biden moeilijk kunnen maken. Er hebben zich er pas drie kandidaat gesteld, inclusief de president. Maar de voorverkiezingen zijn volgend jaar van februari tot juni. Biden houdt dinsdag ook een toespraak voor een vakfederatie in de bouw, de NABTU (18.30 onze tijd).

In de video zet Biden zich duidelijk af tegen zijn grote rivaal Donald Trump. Hij spreekt zich uit tegen de 'MAGA-Republikeinen' (Make America Great Again, de slogan van Trump in 2016) en heeft het over een "strijd om de ziel van ons land". Biden wilde tijdens zijn presidentschap korte metten maken met de verdeeldheid in de Verenigde Staten en hoopt dat met nog eens vier jaar af te kunnen maken. Hij sluit de video af met de boodschap "Let's finish the job" (Laten we de klus afmaken).

Vicepresident

In de campagnevideo speelt vicepresident Kamala Harris een belangrijke rol. Zij wordt opnieuw de kandidate naast Biden (running mate) om weer vicepresident te worden. De Republikeinse oppositie tegen Biden heeft gezegd dat de president het contact met de werkelijkheid kwijt is. Partijvoorzitter Ronna McDaniel zei dat "Biden de realiteit zo volkomen is kwijtgeraakt dat hij denkt vier jaren meer te verdienen, terwijl hij vier jaar lang niets anders heeft gedaan dan crises veroorzaken".

Op dit moment is de polarisatie in Amerika nog zeker niet verholpen. De presidentsverkiezing in november volgend jaar lijkt weer uit te draaien op een tweestrijd tussen Trump en Biden. Maar veel kiezers hebben helemaal geen zin in een herhaling van vier jaar geleden. Volgens peilingen zouden kiezers van hun eigen partijen liever jongere kandidaten zien. Als Biden herkozen wordt, is hij 86 aan het eind van zijn tweede termijn. Republikeinse

Meer uit Buitenland

IRG: Iran heeft controle over scheepvaart Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.

1 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schending bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.

1 uur geleden
Trump zegt dat blokkade Straat van Hormuz maar even duurt

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.

2 uur geleden
Mogelijk honderden burgerdoden door aanval Nigeriaans leger

MAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Trump: VS gaan Straat van Hormuz blokkeren en controleren

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.

3 uur geleden
Alle Amerikaanse delegatieleden vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
Meer dan de helft van de Hongaarse kiezers bracht al een stem uit

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De opkomst voor de parlementsverkiezingen in Hongarije is ongekend hoog. Tegen 13.00 uur heeft al 54,14 procent van de Hongaarse stemgerechtigden een stem uitgebracht, meldt de landelijke kiescommissie. Dat is beduidend hoger dan op dat moment van de dag in 2022, tijdens de vorige verkiezingen. Toen lag het percentage op 40,01 procent.

4 uur geleden