Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden bevestigt dat hij Garland wil als minister van Justitie

Biden bevestigt dat hij Garland wil als minister van Justitie

WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Joe Biden wil federaal rechter Merrick Garland aanstellen als zijn minister van Justitie. Garland speelde in 2016 de hoofdrol in een politieke rel, toen de Republikeinen in de Senaat weigerden mee te werken aan zijn benoeming tot lid van het hooggerechtshof.

Het team van Biden bevestigde donderdag dat Garland naar voren wordt geschoven voor de belangrijke ministerspost. Dat kwam niet als een verrassing. Het nieuws lekte eerder al uit via diverse Amerikaanse media. Dat leidde al tot een goedkeurende reactie uit het Republikeinse kamp. Senator Lindsey Graham noemde Garland "integer" en "enorm competent op juridisch gebied".

Biden was eerder vicepresident toen Barack Obama probeerde om Garland aan te stellen in het hoogste Amerikaanse hof. Hij kreeg die benoeming niet door de Senaat geloodst, waar de Republikeinen toen een meerderheid hadden. Die weigerden de voordracht in behandeling te nemen in een verkiezingsjaar. Ze vonden dat een toekomstige president daar het laatste woord over moest krijgen.

Die rel werpt nog steeds een schaduw over de relatie tussen Republikeinen en Democraten. Partijgenoten van Biden klaagden over hypocrisie toen hun politieke rivalen vlak voor de verkiezingen van 2020 de opvolging regelden van de overleden hoge rechter Ruth Bader Ginsburg, die bekendstond als progressief.

Meer uit Buitenland

Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

18 minuten geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

21 minuten geleden
Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

4 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

4 uur geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

7 uur geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

7 uur geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

8 uur geleden