Biden bevestigt dat hij Garland wil als minister van Justitie
WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Joe Biden wil federaal rechter Merrick Garland aanstellen als zijn minister van Justitie. Garland speelde in 2016 de hoofdrol in een politieke rel, toen de Republikeinen in de Senaat weigerden mee te werken aan zijn benoeming tot lid van het hooggerechtshof.
Het team van Biden bevestigde donderdag dat Garland naar voren wordt geschoven voor de belangrijke ministerspost. Dat kwam niet als een verrassing. Het nieuws lekte eerder al uit via diverse Amerikaanse media. Dat leidde al tot een goedkeurende reactie uit het Republikeinse kamp. Senator Lindsey Graham noemde Garland "integer" en "enorm competent op juridisch gebied".
Biden was eerder vicepresident toen Barack Obama probeerde om Garland aan te stellen in het hoogste Amerikaanse hof. Hij kreeg die benoeming niet door de Senaat geloodst, waar de Republikeinen toen een meerderheid hadden. Die weigerden de voordracht in behandeling te nemen in een verkiezingsjaar. Ze vonden dat een toekomstige president daar het laatste woord over moest krijgen.
Die rel werpt nog steeds een schaduw over de relatie tussen Republikeinen en Democraten. Partijgenoten van Biden klaagden over hypocrisie toen hun politieke rivalen vlak voor de verkiezingen van 2020 de opvolging regelden van de overleden hoge rechter Ruth Bader Ginsburg, die bekendstond als progressief.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
10 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
57 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
3 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.
3 uur geledenCANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.
4 uur geleden