Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden bespreekt Amerikaanse economie met top bedrijfsleven

Biden bespreekt Amerikaanse economie met top bedrijfsleven

WILMINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Joe Biden ontmoet maandag vakbondsleiders en topmensen uit het bedrijfsleven tijdens een videoconferentie over de Amerikaanse economie. Dat heeft een assistent van de aankomende president van de Verenigde Staten gezegd.

Biden wil onder meer bespreken hoe bedrijven en hun werknemers veilig kunnen werken tijdens de coronapandemie. Hij wil ook in discussie over maatregelen om de Amerikaanse economie weer op de rails te krijgen. Onder anderen topvrouw Mary Barra van autoconcern General Motors (GM) en de leider van softwarebedrijf Microsoft, Satya Nadella, zijn uitgenodigd voor het gesprek. Ook aankomend vicepresident Kamala Harris neemt deel.

De verwachting is dat Biden en Harris na de vergadering een verklaring geven. Het economische plan van Biden is gebaseerd op de plannen die tijdens de verkiezingscampagne werden gepresenteerd. Dat plan omvatte 2000 miljard dollar aan investeringen in schone energie en infrastructuur. Zo wil Biden miljoenen banen creëren door onder meer windturbines, duurzame huizen en elektrische voertuigen te bouwen. Een groot deel van de uitgaven moet worden gefinancierd door hogere belastingen voor bedrijven en de rijken.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

18 minuten geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

2 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

3 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

3 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

5 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

5 uur geleden
Brussel zet in op bio-economie om import fossiel te verminderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.

6 uur geleden