Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: beslissend decennium is aangebroken voor mensheid

Biden: beslissend decennium is aangebroken voor mensheid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft bij zijn toespraak tot de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, gezegd dat wat hem betreft een beslissend decennium in de geschiedenis van de mensheid is aangebroken. Het was de eerste VN-toespraak van Biden sinds hij president van de VS werd.

"We moeten intensiever dan ooit samenwerken om de wereldwijde gemeenschappelijke uitdagingen het hoofd te bieden. Alle landen in de wereld hebben een verantwoordelijkheid om de banden met elkaar aan te halen. We zoeken geen nieuwe Koude Oorlog, ondanks dat er meningsverschillen zijn," zei Biden.

Volgens Biden zijn klimaatverandering, de coronacrisis en de nucleaire proliferatie de drie grootste bedreigingen. "We blijven alle diplomatieke middelen inzetten om te voorkomen dat Iran in het bezit komt van atoomwapens," aldus de Amerikaanse president.

Amerikaanse bijdrage

Biden maakte bekend dat zijn land de bijdrage aan de internationale klimaatfinanciering zal verdubbelen. Volgens deskundigen zou de Amerikaanse bijdrage aan ontwikkelde landen die de VS in de aanloop naar de overeenkomst van Parijs van 2015 zijn aangegaan, stijgen tot ongeveer 11,4 miljard dollar (9,7 miljard euro) per jaar.

De Braziliaanse president Jair Bolsonaro sprak voor Biden. Hij zei dat de milieuwetten van zijn land als model moeten dienen voor de wereld. Hij beloofde de inzet van zijn regering voor de uitbanning van illegale ontbossing kracht bij te zetten.

De uiterst-rechtse leider, die meer van de Amazone wil openstellen voor mijn- en landbouw, is in binnen- en buitenland bekritiseerd voor de toegenomen ontbossing onder zijn regering. Hij probeerde die kritiek in zijn speech te weerleggen door te zeggen dat zijn regering de bescherming van het Amazonegebied serieus neemt. Na jaren van bezuinigingen beloofde Bolsonaro de middelen voor milieuhandhaving te verdubbelen om illegale ontbossing tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Hongarije legt enige kerncentrale volledig stil om hittegolf

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Hongarije heeft zijn enige kerncentrale volledig stilgelegd vanwege de hittegolf in het land waardoor het waterpeil in de Donau sterk is gedaald. Door die extreem lage waterstand van de rivier is er te weinig koelwater voor de PAKS-kerncentrale ten zuiden van hoofdstad Boedapest.

31 minuten geleden
Doden bij Oekraïense droneaanvallen op Rusland

SARATOV (ANP/AFP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de regio Saratov in het zuidwesten van Rusland zijn twee doden gevallen, meldt de gouverneur van dat gebied. De regio ligt zo'n 750 kilometer van de grens.

35 minuten geleden
Trump: aanval op Iran voorlopig afgeblazen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord. Dat schrijft Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Zeven doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag volgens de autoriteiten in Gaza zeker zeven mensen om het leven gekomen. De aanvallen vonden plaats twee dagen nadat Hamas had aangekondigd te hebben ingestemd met een voorstel dat onder meer voorziet in de ontwapening van de beweging en een geleidelijke terugtrekking van Israëlische militairen uit de Gazastrook.

6 uur geleden
Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

8 uur geleden
Meerdere doden in Peru na crash toeristenvliegtuig

NAZCA (ANP/AFP/RTR) - In Peru is een vliegtuig met toeristen gecrasht. De autoriteiten gaan ervan uit dat alle dertien inzittenden zijn omgekomen. Onder hen waren elf Europese toeristen. Tot nog toe zijn vier lichamen geborgen.

8 uur geleden
Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

11 uur geleden