Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden beschuldigt Noord-Korea van provocaties

Biden beschuldigt Noord-Korea van provocaties

PHNOM PENH (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zondag in de marge van de top van de organisatie van Zuidoost-Aziatische landen ASEAN met de leiders van Japan en Zuid-Korea gesproken over de oplopende spanningen rond Noord-Korea. Biden beschuldigde Noord-Korea van "provocerend gedrag" en zei dat de Verenigde Staten, Japan en Zuid-Korea "meer dan ooit op een lijn zitten".

President Yoon Suk-yeol van Zuid-Korea zei voorafgaand aan de ontmoeting tussen de drie leiders dat Noord-Korea sinds mei ongeveer vijftig raketten heeft afgevuurd. Daar zaten ook langeafstandsraketten bij en raketten die met een kernkop kunnen worden uitgerust. De Japanse premier Fumio Kishida waarschuwde dat Noord-Korea de komende tijd meer raketproeven zal houden. Hij noemde het gedrag van Noord-Korea "ongekend".

In een verklaring die na afloop werd verspreid staat dat is afgesproken om gezamenlijk op te treden als Noord-Korea een nieuwe kernproef houdt. Biden beloofde ook dat in geval van Noord-Koreaanse agressie de Verenigde Staten Japan en Zuid-Korea zullen verdedigen "met alle mogelijke middelen, inclusief nucleaire", aldus de verklaring.

De drie spraken ook met elkaar over de oorlog in Oekraïne en over spanningen met China rondom Taiwan. Biden ontmoet maandag in Indonesië de Chinese leider Xi Jinping op een top van de G20. Zijn gesprek met de Japanse premier en Zuid-Koreaanse president was daarvoor een voorbereiding.

Meer uit Buitenland

Mexico neemt maatregelen tegen WK-drukte na verstikkingsdoden

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.

1 uur geleden
Dodental aardbeving Venezuela opgelopen tot bijna 3000

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.

2 uur geleden
Zelensky claimt controle over Zwarte Zee

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".

6 uur geleden
Zelensky feliciteert VS met 250 jaar onafhankelijkheid

KYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.

6 uur geleden
AfD herkiest leiders op partijcongres in Erfurt

ERFURT (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft op een partijcongres in Erfurt de twee leiders van de groeiende partij herkozen. Alice Weidel en Tino Chrupalla kregen ruime steun in de stemmingen, Chrupalla verwierf 70 en Weidel ruim 80 procent van de stemmen. Volgens de krant Bild was de uitslag een tegenvaller voor Chrupalla die op meer aanhang had gerekend.

9 uur geleden
Brandbestrijding aan Costa Brava vordert maar gevaar blijft

CALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.

11 uur geleden
Jihadisten voeren nieuwe aanvallen uit in Mali

BAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.

11 uur geleden