Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden bereid tot samenwerking met 'waardige tegenstander' Poetin

Biden bereid tot samenwerking met 'waardige tegenstander' Poetin

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn aankomende topbijeenkomst met ambtsgenoot Vladimir Poetin "cruciaal" genoemd. Hij zei Rusland samenwerking te willen aanbieden, maar ook duidelijk te zullen maken wat de "rode lijnen" zijn waar het Kremlin rekening mee moet houden.

De twee wereldleiders hebben woensdag hun eerste persoonlijke ontmoeting sinds het aantreden van Biden als president. De Democraat liet zich na een NAVO-top lovend uit over de Russische leider. "Hij is intelligent. Hij is sterk. En ik heb ontdekt dat hij, zoals ze dat noemden toen ik American football speelde, een waardige tegenstander is."

De VS en Rusland lagen de afgelopen jaren over allerlei kwesties overhoop. "Ik zal president Poetin duidelijk maken dat we op sommige terreinen kunnen samenwerken, als hij daarvoor kiest", zei Biden. "Als hij ervoor kiest om niet samen te werken en zich gedraagt zoals voorheen met betrekking op cyberveiligheid en andere activiteiten, dan zullen wij reageren. Dan komen we met een vergelijkbare reactie."

Overwinning voor Rusland

De Russische regering heeft al duidelijk gemaakt weinig te verwachten van de top in Genève. Poetin zei onlangs tegen NBC News dat de relatie tussen de landen in jaren niet zo slecht is geweest. "We zijn beschuldigd van allerlei zaken. Inmenging in verkiezingen, cyberaanvallen, noem maar op", zei de president die de VS verweet nooit met bewijs te komen.

Veel experts zien het geplande topoverleg vooral als een overwinning voor Rusland, ongeacht de uitkomst. Dat kan zo laten zien dat het internationaal nog een belangrijke speler is. Het voorstel voor de top komt van Biden. Die stelde in april voor met Poetin om de tafel te gaan nadat Rusland was begonnen aan een troepenopbouw bij de grens met Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Honderdduizenden protesteren tegen Trump

WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.

28 minuten geleden
Israël raakt twee brandstofdepots in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.

1 uur geleden
Iran lanceert nieuwe serie raketaanvallen op Israël

TEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.

2 uur geleden
Politie maakt naam bekend van gezochte schutter Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De man die ervan wordt verdacht in Minnesota de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis is de 57-jarige Vance Boelter. Dat hebben de autoriteiten zojuist bekendgemaakt in een persconferentie. Hij is nog steeds voortvluchtig.

2 uur geleden
Israël: raketopslag in het westen van Iran getroffen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.

3 uur geleden
VK stuurt gevechtsvliegtuigen naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk verplaatst gevechtsvliegtuigen en andere militaire middelen naar het Midden-Oosten, maakte de Britse premier Keir Starmer zaterdag bekend. Londen nam dat besluit te midden van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.

3 uur geleden
Luchtafweer actief in verschillende plaatsen in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Op meerdere plaatsen in Iran is het luchtafweersysteem geactiveerd vanwege nieuwe Israëlische aanvallen. Het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim meldt dat de luchtafweer reageerde op "vijandige doelen" boven zeven provincies in Iran.

3 uur geleden