
Biden bereid tot samenwerking met 'waardige tegenstander' Poetin
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn aankomende topbijeenkomst met ambtsgenoot Vladimir Poetin "cruciaal" genoemd. Hij zei Rusland samenwerking te willen aanbieden, maar ook duidelijk te zullen maken wat de "rode lijnen" zijn waar het Kremlin rekening mee moet houden.
De twee wereldleiders hebben woensdag hun eerste persoonlijke ontmoeting sinds het aantreden van Biden als president. De Democraat liet zich na een NAVO-top lovend uit over de Russische leider. "Hij is intelligent. Hij is sterk. En ik heb ontdekt dat hij, zoals ze dat noemden toen ik American football speelde, een waardige tegenstander is."
De VS en Rusland lagen de afgelopen jaren over allerlei kwesties overhoop. "Ik zal president Poetin duidelijk maken dat we op sommige terreinen kunnen samenwerken, als hij daarvoor kiest", zei Biden. "Als hij ervoor kiest om niet samen te werken en zich gedraagt zoals voorheen met betrekking op cyberveiligheid en andere activiteiten, dan zullen wij reageren. Dan komen we met een vergelijkbare reactie."
Overwinning voor Rusland
De Russische regering heeft al duidelijk gemaakt weinig te verwachten van de top in Genève. Poetin zei onlangs tegen NBC News dat de relatie tussen de landen in jaren niet zo slecht is geweest. "We zijn beschuldigd van allerlei zaken. Inmenging in verkiezingen, cyberaanvallen, noem maar op", zei de president die de VS verweet nooit met bewijs te komen.
Veel experts zien het geplande topoverleg vooral als een overwinning voor Rusland, ongeacht de uitkomst. Dat kan zo laten zien dat het internationaal nog een belangrijke speler is. Het voorstel voor de top komt van Biden. Die stelde in april voor met Poetin om de tafel te gaan nadat Rusland was begonnen aan een troepenopbouw bij de grens met Oekraïne.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LOS ANGELES/NEW YORK (ANP/RTR) - Honderdduizenden Amerikanen zijn zaterdag in verschillende steden de straat opgegaan om te protesteren tegen president Donald Trump. De demonstraties worden gehouden onder het thema "No Kings", om te benadrukken dat niemand boven de wet staat, ook de president niet.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Israël heeft met luchtaanvallen twee brandstofdepots in de Iraanse hoofdstad Teheran geraakt. Dat maakte het Iraanse ministerie van Olie zondagochtend plaatselijke tijd bekend. Kort daarvoor kondigde Iran nieuwe luchtaanvallen op Israël aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Iran heeft een nieuwe reeks raketten gelanceerd richting Israël, zegt het staatspersbureau Tasnim. De Iraanse staatstelevisie zegt dat er militaire doelen zijn geraakt in Israël.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die ervan wordt verdacht in Minnesota de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis is de 57-jarige Vance Boelter. Dat hebben de autoriteiten zojuist bekendgemaakt in een persconferentie. Hij is nog steeds voortvluchtig.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft bij een aanval op het westen van Iran een ondergrondse raketopslag in de stad Khorramabad getroffen, zei het Israëlische leger zaterdag.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk verplaatst gevechtsvliegtuigen en andere militaire middelen naar het Midden-Oosten, maakte de Britse premier Keir Starmer zaterdag bekend. Londen nam dat besluit te midden van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op meerdere plaatsen in Iran is het luchtafweersysteem geactiveerd vanwege nieuwe Israëlische aanvallen. Het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim meldt dat de luchtafweer reageerde op "vijandige doelen" boven zeven provincies in Iran.
3 uur geleden