Biden belt woensdag met Netanyahu over Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden zal naar verwachting woensdag een telefoongesprek voeren met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over eventuele plannen om Iran aan te vallen.
Dit meldde de Amerikaanse nieuwssite Axios op dinsdagavond, verwijzend naar drie Amerikaanse overheidsfunctionarissen. "We willen met dit gesprek een poging doen om de beperkingen van de Israëlische vergelding vorm te geven", werd een van de Amerikaanse functionarissen geciteerd. Volgens de functionaris zou Washington ervoor willen zorgen dat Israël doelen in Iran aanvalt die belangrijk zijn, zonder dat de aanval disproportioneel wordt.
Het Midden-Oosten wacht in spanning op een vergeldingsactie van Israël op Iran, nadat Iran vorige week raketten afvuurde op Israël. Eerder liet Biden weten met Israël in gesprek te zijn over mogelijke wraakacties tegen Iraanse olie-installaties. De Amerikaanse president zei een aanval op de nucleaire faciliteiten van Iran niet te zullen steunen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
8 uur geleden