Biden belt woensdag met Netanyahu over Iran
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden zal naar verwachting woensdag een telefoongesprek voeren met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu over eventuele plannen om Iran aan te vallen.
Dit meldde de Amerikaanse nieuwssite Axios op dinsdagavond, verwijzend naar drie Amerikaanse overheidsfunctionarissen. "We willen met dit gesprek een poging doen om de beperkingen van de Israëlische vergelding vorm te geven", werd een van de Amerikaanse functionarissen geciteerd. Volgens de functionaris zou Washington ervoor willen zorgen dat Israël doelen in Iran aanvalt die belangrijk zijn, zonder dat de aanval disproportioneel wordt.
Het Midden-Oosten wacht in spanning op een vergeldingsactie van Israël op Iran, nadat Iran vorige week raketten afvuurde op Israël. Eerder liet Biden weten met Israël in gesprek te zijn over mogelijke wraakacties tegen Iraanse olie-installaties. De Amerikaanse president zei een aanval op de nucleaire faciliteiten van Iran niet te zullen steunen.
Meer uit Buitenland
EDINBURGH (ANP) - De Schotse Labour-leider Anas Sarwar heeft zijn partijgenoot Keir Starmer opgeroepen op te stappen als premier. Sarwar is het meest prominente Labour-lid tot nu toe dat openlijk heeft uitgesproken dat Starmer moet vertrekken.
2 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie is een onderzoek begonnen naar een recent afgetreden ambassadeur om haar banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent en zakenman Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat in Jordanië en Irak, Mona Juul, wordt beschuldigd van ernstige corruptie. Tegen haar man is een crimineel onderzoek geopend voor medeplichtigheid, melden Noorse media zoals omroep NRK.
23 minuten geledenSYDNEY (ANP) - Bij protesten in de Australische stad Sydney zijn zeker 27 mensen gearresteerd, meldt de politie aan ABC News. In meerdere steden in het land vonden demonstraties plaats vanwege het bezoek van de Israëlische president Isaac Herzog. Hij heeft een krans gelegd bij Bondi Beach, waar in december 15 doden vielen toen schutters het vuur openden tijdens een Joodse viering.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks grote druk niet van plan op te stappen. Volgens zijn woordvoerder is hij vastberaden om door te gaan met het doorvoeren van zijn beleid en zal hij zich daarop concentreren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
2 uur geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
3 uur geleden