
Biden belt met Macron over reis naar China
WASHINGTON/PARIJS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft met zijn Franse collega Emmanuel Macron gebeld over zijn bezoek aan China. Macron kreeg in de Verenigde Staten veel kritiek na die reis vanwege omstreden uitspraken over Taiwan. Volgens het Witte Huis willen de twee presidenten "de vrede en stabiliteit in de Straat van Taiwan behouden".
Macron zei vlak na zijn ontmoeting in Beijing met president Xi Jinping dat Europa zich niet moet laten meeslepen in een escalerende strijd tussen China en de VS over Taiwan. Dat werd hem in Amerika niet in dank afgenomen. De Republikeinse senator Marco Rubio reageerde bijvoorbeeld gepikeerd. Als Taiwan geen Europees probleem is, zouden de VS zich misschien ook niet met de oorlog in Oekraïne moeten bemoeien, redeneerde Rubio.
Macron gaf eerder al aan dat hij niet wil dat er iets verandert aan de status quo rond Taiwan. Behalve over dat eiland hebben Macron en Biden ook gesproken over de oorlog in Oekraïne en het geweld in Soedan.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije is bereid vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne te faciliteren. De aankondiging komt nadat de Russische president Vladimir Poetin direct overleg in Istanbul had voorgesteld.
9 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP) - De nieuwe paus Leo XIV is voor het eerst voorgegaan in het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein. Vanaf het balkon sprak hij over het lijden in Oekraïne en de Gazastrook en riep hij wereldleiders op zich hard te maken voor een einde aan oorlogen.
56 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt op X dat zijn land bereid is tot gesprekken met Rusland, maar ook dat een staakt-het-vuren de eerste stap is richting het beëindigen van de oorlog. Hij ziet het Russische voorstel voor onderhandelingen als "een positief teken".
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een poging van de Zuid-Koreaanse regeringspartij om op het laatste moment van presidentskandidaat te wisselen is mislukt. De partijtop wilde dat oud-minister Kim Moon-soo plaatsmaakte voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.
4 uur geledenPRZEMYSL (ANP/AFP) - Het voorstel van de Russische president Vladimir Poetin om op 15 mei in Istanbul onderhandelingen met Oekraïne te beginnen om een eind te maken aan de oorlog is "een eerste stap, maar niet genoeg". Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron.
5 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Zeker twintig mensen zijn zwaargewond geraakt toen fans het voetbalveld bestormden bij de viering van de promotie van Hamburger SV in het Volksparkstadion in Hamburg.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komt een "gehele reset" in de handelsrelatie tussen de Verenigde Staten en China. Dat zei de Amerikaanse president Trump zaterdagavond op Truth Social. Volgens hem is er op een vriendelijke en constructieve manier onderhandeld en is er grote vooruitgang geboekt in het Zwitserse Genève.
11 uur geleden