Biden belt Jordaanse koning over Syrië en Palestina
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft maandag telefonisch overleg gevoerd met koning Abdullah van Jordanië. Tijdens dat gesprek lag de nadruk op de situatie in Syrië en Palestina, meldt het Witte Huis.
Volgens het Jordaanse hof benadrukte Abdullah het belang van het waarborgen van de veiligheid van Syrië en het welzijn van Syriërs na de val van het regime van Bashar al-Assad. Daarbij drong Abdullah aan op "snelle internationale actie om het land te stabiliseren".
De koning riep ook op tot het intensiveren van mondiale inspanningen om een eind te maken aan de oorlog tussen Israël en Gaza. Daarbij benadrukte Abdullah het belang van humanitaire hulp.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Nairobi heeft laten weten dat het onderzoek naar de moord in 2019 op de Nederlander Tob Cohen (69) is afgerond en dat diens echtgenote op basis van "overweldigend en overtuigend bewijs" van de moord wordt beschuldigd. Hoofdaanklager Renson Ingonga is naar eigen zeggen met nieuwe bewijzen gekomen, melden Keniaanse media. De vrouw is donderdag gearresteerd.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De nieuwe regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen al 538 criminele illegale immigranten opgepakt. Honderden van hen zijn volgens een woordvoerster het land uitgezet. Het stoppen van illegale immigratie naar de VS en het uitzetten van mensen zonder verblijfsstatus is een prioriteit van Trump.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Instagram en Facebook hebben volgens The New York Times recent posts van aanbieders van abortuspillen geblurd, geblokkeerd of verwijderd. Instagram schortte ook de accounts van verschillende aanbieders van abortuspillen op en hield de aanbieders verborgen voor weergave in zoekresultaten en aanbevelingen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag gezegd dat hij er niet zeker van was of de Verenigde Staten iets aan de NAVO zouden moeten uitgeven. Hij vertelde verslaggevers dat de VS de NAVO-leden beschermen, maar dat zij "ons niet beschermen".
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexicaanse troepen hebben donderdag noodopvangcentra opgezet nabij de grens met de Verenigde Staten voor de mensen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt uit te zetten. De Mexicaanse regering wil negen opvangcentra openen voor haar burgers en nog eens drie voor gedeporteerde buitenlanders. Ze vermeldt niet wat de totale capaciteit van de opvangcentra is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gratie verleend aan 23 anti-abortusactivisten. De demonstranten zouden volgens het Witte Huis zijn vervolgd onder de regering van voorganger Joe Biden.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De 29-jarige Pakistaan Zaheer Mahmood is veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf voor een mesaanval bij de voormalige redactie van Charlie Hebdo in 2020. Hij probeerde op de stoep van het gebouw in Parijs twee mensen te doden met een hakmes. De aanval hield verband met de aanslag op het satirische tijdschrift waarbij in 2015 twaalf doden vielen.
14 uur geleden