Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden belt familie van journalist die vastzit in Rusland

Biden belt familie van journalist die vastzit in Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft dinsdag gesproken met de familie van Evan Gershkovich, de journalist die vastzit in Rusland. De familie zegt in een verklaring dat het Bidens telefoontje waardeert en dat hun verzekerd is dat "de Amerikaanse regering alles doet wat het kan om hem zo snel mogelijk thuis te krijgen".

Wall Street Journal-verslaggever Gershkovich werd eind vorige maand gearresteerd in Jekaterinenburg. Volgens Moskou is hij een spion, maar Washington zegt dat hij gewoon zijn journalistieke werk deed. Biden noemt de hechtenis "totaal illegaal". Hij riep al eerder op tot Gershkovichs onmiddellijke vrijlating.

De familie schrijft dat "Evan een geliefde zoon en broer is". Gershkovichs ouders zijn volgens The Wall Street Journal vluchtelingen uit de Sovjet-Unie.

Het Witte Huis heeft Gershkovich officieel bestempeld als iemand die ten onrechte wordt vastgehouden. Daardoor is zijn vrijlating nu een prioriteit voor de Amerikaanse regering. Volgens de Verenigde Staten krijgt hij van de Russen nog altijd geen toegang tot Amerikaanse consulaire hulp.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

5 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

7 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

7 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

10 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

10 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

11 uur geleden