Biden belt familie van journalist die vastzit in Rusland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft dinsdag gesproken met de familie van Evan Gershkovich, de journalist die vastzit in Rusland. De familie zegt in een verklaring dat het Bidens telefoontje waardeert en dat hun verzekerd is dat "de Amerikaanse regering alles doet wat het kan om hem zo snel mogelijk thuis te krijgen".
Wall Street Journal-verslaggever Gershkovich werd eind vorige maand gearresteerd in Jekaterinenburg. Volgens Moskou is hij een spion, maar Washington zegt dat hij gewoon zijn journalistieke werk deed. Biden noemt de hechtenis "totaal illegaal". Hij riep al eerder op tot Gershkovichs onmiddellijke vrijlating.
De familie schrijft dat "Evan een geliefde zoon en broer is". Gershkovichs ouders zijn volgens The Wall Street Journal vluchtelingen uit de Sovjet-Unie.
Het Witte Huis heeft Gershkovich officieel bestempeld als iemand die ten onrechte wordt vastgehouden. Daardoor is zijn vrijlating nu een prioriteit voor de Amerikaanse regering. Volgens de Verenigde Staten krijgt hij van de Russen nog altijd geen toegang tot Amerikaanse consulaire hulp.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
10 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
11 uur geleden