Biden belt familie van journalist die vastzit in Rusland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft dinsdag gesproken met de familie van Evan Gershkovich, de journalist die vastzit in Rusland. De familie zegt in een verklaring dat het Bidens telefoontje waardeert en dat hun verzekerd is dat "de Amerikaanse regering alles doet wat het kan om hem zo snel mogelijk thuis te krijgen".
Wall Street Journal-verslaggever Gershkovich werd eind vorige maand gearresteerd in Jekaterinenburg. Volgens Moskou is hij een spion, maar Washington zegt dat hij gewoon zijn journalistieke werk deed. Biden noemt de hechtenis "totaal illegaal". Hij riep al eerder op tot Gershkovichs onmiddellijke vrijlating.
De familie schrijft dat "Evan een geliefde zoon en broer is". Gershkovichs ouders zijn volgens The Wall Street Journal vluchtelingen uit de Sovjet-Unie.
Het Witte Huis heeft Gershkovich officieel bestempeld als iemand die ten onrechte wordt vastgehouden. Daardoor is zijn vrijlating nu een prioriteit voor de Amerikaanse regering. Volgens de Verenigde Staten krijgt hij van de Russen nog altijd geen toegang tot Amerikaanse consulaire hulp.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".
3 minuten geledenKYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.
24 minuten geledenREYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.
28 minuten geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Washington legt sancties op aan Iraanse veiligheidsfunctionarissen en banknetwerken. Op de website van het ministerie van Financiën staat dat actie wordt ondernomen tegen "de architecten van de brute onderdrukking van vreedzame demonstranten door het Iraanse regime".
35 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - Groenland kan politiek, economisch en financieel op de EU rekenen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie donderdag op een persconferentie in de Cypriotische stad Limassol. De discussie over veiligheid in het Arctische gebied moet in de eerste plaats in de NAVO worden gevoerd, zei de politica. Het Arctische gebied en de veiligheid ervan is echter ook "enorm belangrijk" voor de EU, benadrukte Von der Leyen.
42 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een overwinning behaald in de zaak rond de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil. Het hof van beroep heeft geoordeeld dat Khalil niet had mogen worden vrijgelaten. Daardoor zou hij nu opnieuw kunnen worden opgepakt.
51 minuten geleden