Biden belt familie van journalist die vastzit in Rusland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft dinsdag gesproken met de familie van Evan Gershkovich, de journalist die vastzit in Rusland. De familie zegt in een verklaring dat het Bidens telefoontje waardeert en dat hun verzekerd is dat "de Amerikaanse regering alles doet wat het kan om hem zo snel mogelijk thuis te krijgen".
Wall Street Journal-verslaggever Gershkovich werd eind vorige maand gearresteerd in Jekaterinenburg. Volgens Moskou is hij een spion, maar Washington zegt dat hij gewoon zijn journalistieke werk deed. Biden noemt de hechtenis "totaal illegaal". Hij riep al eerder op tot Gershkovichs onmiddellijke vrijlating.
De familie schrijft dat "Evan een geliefde zoon en broer is". Gershkovichs ouders zijn volgens The Wall Street Journal vluchtelingen uit de Sovjet-Unie.
Het Witte Huis heeft Gershkovich officieel bestempeld als iemand die ten onrechte wordt vastgehouden. Daardoor is zijn vrijlating nu een prioriteit voor de Amerikaanse regering. Volgens de Verenigde Staten krijgt hij van de Russen nog altijd geen toegang tot Amerikaanse consulaire hulp.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.
15 minuten geledenKOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.
17 minuten geledenBEIT SHEMESH (ANP) - Zeker zes mensen zijn om het leven gekomen in de Israëlische stad Beit Shemesh. Dat berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Er zou een huis zijn getroffen door een Iraanse raket.
21 minuten geledenBEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.
56 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Een van de bekendste van de Dode Zeerollen, de grote Jesajarol, is in veiligheid gebracht na de wederzijdse beschietingen tussen enerzijds Israël en de VS en anderzijds Iran. Dat meldt de Times of Israel.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De paus heeft opgeroepen tot een einde aan het geweld in het Midden-Oosten. "Geconfronteerd met de mogelijkheid van een tragedie van enorme omvang, doe ik een beroep op de betrokken partijen om de morele verantwoordelijkheid te nemen om de spiraal van geweld te stoppen voordat het een onoverbrugbare kloof wordt", zei het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk tegen een menigte op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Naast hernieuwde hoop voor het Iraanse volk, is er door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land een "reëel risico op instabiliteit, wat de regio in een spiraal van geweld zou kunnen storten", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondag op X.
1 uur geleden