Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden belooft relatie met EU te repareren

Biden belooft relatie met EU te repareren

WASHINGTON/BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie moet worden "gerepareerd" en "nieuw leven ingeblazen". De Amerikaanse president Joe Biden zei in een telefoongesprek met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zich daarvoor te gaan inzetten.

In tegenstelling tot zijn voorganger Trump benadrukte Biden zijn steun voor de EU. Trump liet zich geregeld laatdunkend uit over de unie.

Biden wees op de nauwe handels- en investeringsbanden tussen de VS en Europa. Ze brachten naar buiten dat de onderlinge importheffingen op producten voor vier maanden worden opgeschort. Die werden ingesteld vanwege een langlopende ruzie over illegale staatssteun aan de vliegtuigbouwers Boeing (VS) en Airbus (Europa).

Samenwerken

Beide leiders benadrukten de noodzaak samen te werken bij de strijd tegen de coronapandemie, het pad naar economisch herstel en de klimaatcrisis. Ze spraken verder af het beleid rond landen als Rusland, China, Wit-Rusland, Oekraïne af te stemmen.

Von der Leyen sprak in een verklaring van "het begin van een goede persoonlijk partnerschap". Zij nodigde Biden uit voor een internationale gezondheidsconferentie in Rome op 21 mei.

Biden sprak eerder al met regeringsleiders van een aantal EU-landen.

Meer uit Buitenland

Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

58 minuten geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

1 uur geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

1 uur geleden
China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

3 uur geleden
Kamala Harris haalt uit naar Trump om racistische video Obama's

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.

3 uur geleden
Defensieministerie VS verbreekt banden met Harvard

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.

3 uur geleden
Fraudeonderzoek naar Franse oud-minister Lang om banden Epstein

PARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.

3 uur geleden