Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden belooft Kyiv 175 miljoen in afwachting van miljardenpakket

Biden belooft Kyiv 175 miljoen in afwachting van miljardenpakket

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat aankondigen dat hij 175 miljoen dollar (162 miljoen euro) vrijmaakt voor extra militaire steun aan Oekraïne, meldt een Amerikaanse overheidsbron. De belofte doet hij in afwachting van een miljardenpakket dat door het Congres moet worden goedgekeurd.

Biden wil met een hulppakket van 106 miljard dollar zowel Oekraïne als Israël steunen. Maar die nieuwe steun raakt onder de nieuwe voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, de Republikein Mike Johnson, maar niet goedgekeurd.

Voorzitter Johnson wil de financiering voor beide landen namelijk afzonderlijk behandelen. Niet alle Republikeinen zijn overtuigd dat de VS Oekraïne nog steeds met tientallen miljarden militaire steun moeten voorzien. Over steun voor Israël bestaat meer eensgezindheid.

Eerder deze week waarschuwde het Witte Huis nog dat zonder akkoord het Amerikaanse geld voor Oekraïne snel opraakt. Congresleden mikken op een akkoord over het budget midden januari, maar Biden wil al sneller nieuwe hulp kunnen overmaken aan Kyiv.

Meer uit Buitenland

Suriname neemt afscheid van oud-president Santokhi

PARAMARIBO (ANP) - Suriname neemt met staatseer afscheid van oud-president Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart op 67-jarige leeftijd overleed. De witte houten kist met zijn lichaam, bedekt met de Surinaamse vlag, arriveerde dinsdagochtend vroeg met militaire begeleiding bij huize Santokhi in Lelydorp, ruim twintig kilometer van Paramaribo. Familie, buurtgenoten en politieke vrienden namen daar afscheid van 'Chan'.

33 minuten geleden
Iran noemt tol op Straat van Hormuz als voorwaarde voor vrede

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft een aantal voorwaarden opgesteld voor een duurzame vrede met de Verenigde Staten, zegt een Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Een van die voorwaarden zou zijn dat Iran toestemming krijgt om tol te heffen op de Straat van Hormuz, de zeestraat die zeer belangrijk is voor de wereldwijde oliehandel.

38 minuten geleden
Turkije meldt dode en gewonden na schietpartij consulaat Israël

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten melden dat zeker één schutter om het leven is gekomen door een vuurgevecht met de politie nabij het Israëlische consulaat in Istanbul. Nog eens twee aanvallers raakten gewond, meldt gouverneur Davut Gül.

42 minuten geleden
Media: doden door schietincident bij consulaat Israël in Istanbul

ISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.

1 uur geleden
Vicepresident Vance in Hongarije in aanloop naar verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.

2 uur geleden
Gelekt verslag: 'muis' Orbán bood Poetin steun aan

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Nieuw onderzoek naar opgepakte rivaal Turkse president Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.

4 uur geleden