Biden belooft Kyiv 175 miljoen in afwachting van miljardenpakket
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat aankondigen dat hij 175 miljoen dollar (162 miljoen euro) vrijmaakt voor extra militaire steun aan Oekraïne, meldt een Amerikaanse overheidsbron. De belofte doet hij in afwachting van een miljardenpakket dat door het Congres moet worden goedgekeurd.
Biden wil met een hulppakket van 106 miljard dollar zowel Oekraïne als Israël steunen. Maar die nieuwe steun raakt onder de nieuwe voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, de Republikein Mike Johnson, maar niet goedgekeurd.
Voorzitter Johnson wil de financiering voor beide landen namelijk afzonderlijk behandelen. Niet alle Republikeinen zijn overtuigd dat de VS Oekraïne nog steeds met tientallen miljarden militaire steun moeten voorzien. Over steun voor Israël bestaat meer eensgezindheid.
Eerder deze week waarschuwde het Witte Huis nog dat zonder akkoord het Amerikaanse geld voor Oekraïne snel opraakt. Congresleden mikken op een akkoord over het budget midden januari, maar Biden wil al sneller nieuwe hulp kunnen overmaken aan Kyiv.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
44 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
46 minuten geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
8 uur geleden